Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tart valaki nagy mozgásigényű...

Tart valaki nagy mozgásigényű kutyát lakásban?

Figyelt kérdés
Hogy oldja meg a fárasztását? Hogy lehet a leghatékonyabban lefárasztani?

2022. jún. 9. 16:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
43%
Hát nem tudom... nálam nagy az udvar, kert, a kutya kint van, folyamatos mozgásban, de így is sétáltatom minden este, mert igényli. Lakásba nem való-szerintem-egy nagy mozgásigényű kutya
2022. jún. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
43%
Megkérdezhetem, hogy miért lettem lepontozva? Saját tapasztalatot+véleményt írtam le.
2022. jún. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
37%
17:21 pssszt, az ilyesmi itt káromkodásnak számít! Én a lovat tartom a lakásban és nagyon boldog, minden nap leviszem sétálni.
2022. jún. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%
A kérdés az, hogy tart-e valaki ilyet lakásban, te nem tartod lakásban, tehát ez nem hasznos válasz a kérdezőnek, akinek lakásban tartásról van szüksége megfelelő tapasztalatokra. Nem az érdekli, hogy neked mi a véleményed tapasztalat nélkül. :-)
2022. jún. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Nekem magyar agaram van, amire azt hiszik, hogy nagy igényű, de ez lusta, szóval igazából lehet nem számít. 😅 Mikor van szimpatikus haver azzal szívesen fut, amúgy 16 órát alszik minden nap .
2022. jún. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
38%
#4 de pont hogy hasznos. Láthatja azt, a nagy divat ellenére (huskyt lakásba), hogy még az, hogy egész nap a kertben van, mozog állandóan, ez is kevés, és igényli a további sétát. Tökéletes példa, hogy nemhogy a lakás (meg sokak szerint elég a kanapé meg a tv a kutyának), de még egy nagy kert se elég.
2022. jún. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
35%
De igen, tapasztalatot írtam le. Leírtam,h nekem is nagy mozgásigényű kutyám van az udvarban, kertben, de még így is igényli az esti sétát. Gondoltam ez alapján lehet következtetni arra,h egy lakás nem elég egy mozgékony kutyusnak
2022. jún. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%
Elmész vele sétálni, futni vagy ha ki tudsz jutni egy földútra (pl kocsival), biciklizni, ha szociális, hagyod, hogy játszon a többiekkel (már ha vannak jófejek a környéken), tanítgatsz neki dolgokat, elkezdesz valamilyen kutyás sportot -egyre több csarnok/fedett hely van, ahol tartanak mindenféle foglalkozásokat, így eső esetén is biztonságosan le tudod fárasztani a kutyust-, de udvar esetén is érdemes ezeket csinálni. Egy kutya nem fárasztja le magát az udvaron, max olyan mint egy gumiszoba, nem tud nagy kárt okozni, téged meg nem zavar, de belül meg nagyon nem érzi jól magát.
2022. jún. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, nálunk a lakótelepen sokféle kutya él lakásban, a gazdik pedig eléggé vegyesek. Van, akire egy plüsst sem bíznék rá, és van, aki remekül megoldja a fárasztást. Vannak aktív + feladatigényes kutyák, az ő esetükben sokszor a megfelelően kombinált feladatozás jobban lefárasztja a kutyát, mint egy egész napi mozgás, náluk általában az van azoknál, akik megfelelően tartják, hogy amikor kevesebb a szabadidő, több a feladatozós fárasztás, és amikor több a szabadidő, akkor van több mozgatás, túra, futás. Akinek inkább mozgásigényes, kevésbé feladatos kutyája van, ők valamit sportolnak a kutyákkal, őket látom akár hétköznap reggel/este futni vagy biciklizni kutyával.

Egyébként nem feltétlenül fajtafüggő, mert látok fajtájukhoz képest nagyon lusta kutyákat is.

2022. jún. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%
7es, mert az udvar ellenére igényli a foglalkozást, agyilag nem fárasztod le rendesen.
2022. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!