Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tart valaki nagy mozgásigényű...

Tart valaki nagy mozgásigényű kutyát lakásban?

Figyelt kérdés
Hogy oldja meg a fárasztását? Hogy lehet a leghatékonyabban lefárasztani?

2022. jún. 9. 16:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
87%

Munkaborderem van lakásban és teljesen élhető a kutya, egészen meglep, amiket itt írtok, hogy ha nincs kert napi 4-5 óra fárasztás kell és csak akkor nem rombol, ha A Tökéletes Gazdi vagy...

Hát én a hétköznapokban napi 1-1,5 órát foglalkozom a kutyával és a többit végigalussza, pedig tényleg pörgős.

Reggel lemegyünk a közeli parkba, gyorsan elintézi az eü. dolgokat, lerakok egy bóját meg egy boxot, tréningezek vele nagyon max. 30 percet, közben megkapja a reggelijét. Utána van egy nagy húzizós játék vagy labdázás, attól függ, ha túl sok futós feladat volt, akkor nem is labdáztatom. Aztán felviszem, 9 órára rázárom a lakást, erre az időre van, hogy kap szimatszőnyeget vagy lickimatot, de nem mindig, akkor is tök jól elvan, alszik. Este ugyanígy, eü., tréning, vacsi, játék és alvás. Előfordul, hogy vannak modellezős, pontosítós feladatok, amiket még a lakásban elő tudok venni, de ez is esetleges. Hétvégén van, hogy van szabad program, kirándulás, labdázás, bandázás, bár nem egy szociális kutya, nem nagyon szeret más kutyákkal játszani. Megjegyzem, volt olyan, amikor még ezt a napirendet is kicsit pihenősebbre kell venni, mert túl volt húzva és nem pörgött eléggé a feladat közben.

Azt elismerem, hogy a kölyökkor az más volt vele, amikor még nem lehetett 20-30 percig húzni a kutyát, hanem többször kellett foglalkozni vele rövidebbeket, de ez kb. 1 éves koráig volt így és akkor se több idő kellett, csak nem tudtam 9 órára bezárni a lakásba, de akkor HOba voltam otthon, így meg tudtam oldani.


Szóval a nagy mozgásigényű (bár ez a kifejezés becsapós, mert nem a mozgásigénye nagy a kutyának, hanem a feladatigénye) kutyának tökmindegy, hogy kert vagy lakás, de szinte még az is, hogy napi hány órád van rá, hanem az a lényeg, hogy hogyan foglalkozol vele. Nyilván ha körbesétálnám vele a háztömböt, miközben telefonálgatok vagy beülök vele a futiba facebookozni napi 1,5 órára, akkor valóban lebontja még a csillárt is. És tényleg életmód is kell hozzá, a tréningeken a gazdának is ugyanúgy ott kell lennie fejben, ugyanúgy pörögnie kell, figyelnie, ha ő nem adja bele a maximumot, akkor a kutya se fogja és ez sokszor fárasztóbb, mint 4-5 órán keresztül labdát dobálni, de nem időigényes.

2022. jún. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
87%

Nagy mozgásigényűnek mondanám a kutyámat(soft coated wheaten terrier) ,de nyilván nem egy border collie szint.


Lakásban lakunk van mellette egy idős havanese is.


Dolgozok /hétköznap/:


Reggel 7:20 körül indulok le velük,kimegyünk a parkba 8:15 re haza érünk.

Parkban szabadon rohangálhatnak,labdázunk is,szimatolhatnak. Ha éppen össze futunk egy kutya pajtással akkor a wheatenem rohangál vele néhány kört,de reggel sajnos nagyon ki van számolva az idő.


17:30-18 óra körül érek haza átlagban, tavasztól-őszig inkább a 18 körül kicsit utána a jellemző, ősztől tavaszig meg inkább 17-17:30 a jellemző.


Munka után 1 órát minimum lent vagyunk ilyenkor szintén park,de akkor körbe járuk ,feldatozás van,labdázás. Illetve utóbbi időben össze verődtünk egy kutyás társasággal aztán 1,5 órát együtt bandázhattak rohangálhattak,nyilván az öreg havám mellettem sétált szépen. Míg a wheaten kitombolta magát.


este 23:00 körül egy 15-20 perc pisi/kaki séta



Hétvégén meg 8:00-8:30 körül megyünk le akkor 1 óra park hétvégén ilyen tájba szintén szoktunk bandázni,bár nem mindig sajnos.


Aztán wheatennel kimegyek a futira 2-3 órára ez teljesen kiüti.


Vagy pedig kirándulni megyünk / Dunapart ilyenkor nyáron.


este 23:15-30 körül viszem le őket,valamivel később mint hétköznap.


Vasárnap is ez a forgatókönyv.


Itthon szoktam még szellemi fárasztást csinálni az enyémet a szimatolos feladatok nagyon fárasztják.



Kutyanapközibe járt heti 1x az 1,5 napra kiüti :D sajnos a napközis trénerünk szünetel, de ha újra indít majd akkor mindenképpen járni fog.



Télen a korán sötétedés miatt csak reggel és hétvégén van elengedős séta sajnos. Télen nehezebb a fárasztás,mert akkor több energiája lenne,de sajnos sötétben nem merem elengedni. Olyankor marad a flexi,de egy órát lent vagyunk, futópadunk is van. illetve több még az esti itthoni fárasztás.

2022. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Belvarosi kislakas Budapest. A futas/kocogas a hobbim. Ehhez kerestem faradekonyabb lustabb nagydarab ov kutyat,h heti 2-3x kocogassal ellegyen.

Mi tenyleg megyunk minuszban ,hoban esoben is. Sportfuggo vagyok.

2022. jún. 10. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
#6 Lehet tartani huskyt, malamutot és hozzájuk hasonló fajtákat is lakásban megfelelő lefárasztás mellett. Nekem huskym van. A nap 24 órájából 15 - 17 órát alszik, 3-4 óra a lemozgatása (2 óra séta, 2 óra futás vagy ha találkozunk a pajtijával akkor ebben benne van a játék) és rendesen elfárad. Minden a megfelelő nevelésen és hozzáértésen alapszik.
2022. jún. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%
Nekem Border Collie szerű kutyám van és nem maradna meg lakásban.
2022. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!