Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfázott a kutyám. Hogyan...

Megfázott a kutyám. Hogyan tudnám segíteni hogy minél előbb meggyógyuljon, esetleg a háza fűtésére valami jó tipp?

Figyelt kérdés
Van egy kinti kutyusunk, sajnos bent nem tudjuk elhelyezni mert nem szobatiszta, és újszülött babánk is nemsokára velünk lesz. Ha bármilyen rongyot, vagy bélést rakunk a kis házába, akkor kiráncigálja, nem tudjuk hogy miért. Sajnálom nagyon hogy ilyen hidegben kint van, de nem értem miért nem tűri meg a házában a ruhákat, melegebb lenne neki. Adunk neki vitamint , holnap főzök húslevest abból is fog kapni. Egyébként szaladgál, meg a farkát is kergeti, tehát nincs nagyon legyengülve, de köhög, krákog elég csúnyán.

2022. dec. 8. 01:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
85%

"a kinti kutyával a normális gazdi többet és minőségibben foglalkozik, ugyanis ha kimegy a kertbe két órára, az koncentrált minőségi idő, és többet ér, mint az, hogy bent van a kutya, pöröghet a lábad körül, de a napi sétán kívül nincs program"


Én ezt pont fordítva látom.

2022. dec. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
22%
#21 Miért, mi a minőségibb kutyázás, tréning? Ül az öledben a Netflix-nézés közben, vagy órákon át tényleg csak vele foglalkozol, ha már ott vagy?
2022. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
88%

Hat en meg eletemben nem lattam a szomszedaimat hidegben a kertben 20 percnel tovabb es mind kinti kutyakat tartanak, van, aki tobbet is. Persze, ez csak az en mikrokornyezetem, ebbol nem lehet messzemeno kovetkeztetest levonni, de elegge erdekes es fura az, hogy a kornyeken kb csak harman setaltajuk a kutyainkat, mikozben minden kertben ott csucsul legalabb 2, de van, hogy 4 is 🤷‍♀️


De amugy nekem nem a kinti kutyatartassal van bajom, en egy percig se vitatom azt, hogy lehet ezt normalisan is csinalni, hanem azzal, ha olyan kutyat tartanak kint,akinek nincs ott helye hidegben. Azaz rovidszoru es/vagy kistestu.

Na akkor tessek ebbe is belekotni, hajra 20-as! 😉😉

2022. dec. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
89%

Attol meg, hogy egy kutyaval dolgoznak, miert kene kint tartani?

Nem ertem a logikat. Azert, mert heti egyszer par orat vadaszatra viszik (vagy ennyit se), mar rogton ki kene vagni fagyoskodni telen? De ez csak egy dolog, banom is en.

Tedd azt, te dolgod, te kutyad.


Mindenkinek van egy velemenye, tedd tul magad rajta es pont! Fogadd el, hogy masok vagyunk es szemelyeskedes helyett inkabb gondolkozz el azon, miert megy ennyire nehezen az elengedes, mert ez gaz.

Te igy gondolod, masok meg mashogy. Pont.

Kit erdekel? :)

2022. dec. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
32%
#24 Ki mondta, hogy a munkakutya kint van tartva? 12 órás vadászat után nyilván nem a kertben alszik. Még mindig ott tartunk, hogy nem az megy a fejedbe, amit olvasol, hanem az, amit az olvasottak alapján hozzáálmodsz.
2022. dec. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
43%
Igy van 25-os, igazad van, mindenben 😘
2022. dec. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
43%
#26 Nem, ne legyél már ilyen puhány, szimplán csak olvass. Olyan dolgokat mondasz, amiket nem mondtam, de nem is tagadtam. De te levonod önállóan a következtetéseid. Nem csoda, hogy itt tart az ország, ahol, gondolom közoktatásban is ilyen figyelemmel olvastál minden tankönyvet, és az ilyen funkcionális analfabétának van szavazójoga.
2022. dec. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
42%
Kezdjük ott, hogy "Tedd azt, te dolgod, te kutyad." Nekem perpill nincs is kutyám, nem is mondtam, hogy van.
2022. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
84%

Röviden:

1. Nem tudjuk, hogy a kérdezőnek milyen kutyája van és mennyit foglalkozik vele, de a kérdés sajna nem sok jót sejtet


2. Lehet kint is kutyát tartani, sőt, bizonyos nagyobb testű, nagy mozgásigényű fajtáknak még jobb is kint, de nem minden kutyafajta bírja a kinti minuszokat


3. Lehet kinti kutyával is eleget foglalkozni, de sajna Magyarországon ez a ritkább. Én is kiakadok rajta, hogy a családi házas környékek tele vannak idegbeteg módon ugató, a farkukat kergető kutyákkal, akiket sok esetben sosem sétáltatnak. Siralmas helyzet és senki nem tesz ellene semmit. De persze nem minden kutya van így tartva.


Ergo amíg nem kapunk több infót ne ítélkezzünk.

2022. dec. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
24%

#29


1. Nem tudjuk, milyen kutyája van és mennyit foglalkozik vele, de te azért leszűrted, hogy nem sok jót sejtet a kérdés. Még jó, hogy nem ítélkezünk, amíg nem kapunk több infót. :)


2. "Lehet kint is kutyát tartani" - mondjuk ez szinte minden kutyafajtára igaz - megismétlem, hogy SZINTE, hátha elkerülte a figyelmed -, és hozzátenném, hogy a kinti tartás nem jelent elhanyagolást. Az ember bármikor kimehet bármennyi időre ugyebár, nincsen elzárva a kinti kutyájától. :)


3. Az még jobb, hogy országra vonatkozó következtetéseket vonsz le a saját kis környezeted alapján. Ez aztán az intelligens, felvilágosult, tájékozott hozzáállás.

2022. dec. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!