Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfázott a kutyám. Hogyan...

Megfázott a kutyám. Hogyan tudnám segíteni hogy minél előbb meggyógyuljon, esetleg a háza fűtésére valami jó tipp?

Figyelt kérdés
Van egy kinti kutyusunk, sajnos bent nem tudjuk elhelyezni mert nem szobatiszta, és újszülött babánk is nemsokára velünk lesz. Ha bármilyen rongyot, vagy bélést rakunk a kis házába, akkor kiráncigálja, nem tudjuk hogy miért. Sajnálom nagyon hogy ilyen hidegben kint van, de nem értem miért nem tűri meg a házában a ruhákat, melegebb lenne neki. Adunk neki vitamint , holnap főzök húslevest abból is fog kapni. Egyébként szaladgál, meg a farkát is kergeti, tehát nincs nagyon legyengülve, de köhög, krákog elég csúnyán.

2022. dec. 8. 01:44
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
88%
30-as, hallgass mar el, unalmas. Most minden egyes emberbe bele fogsz allni? Komolyan mondom, ovoda!
2022. dec. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
15%
#31 Nem mindenkibe, csak abba, aki hülyeséget mond, vagy logikailag nem konzisztens, vagy szimplán felháborítóan buta.
2022. dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
69%
De ha szerinted óvoda és szerinted hallgassak el, akkor te vagy az online óvó néni, vagy mi? :D :D Látod, a te válaszod meg ezt "sejteti", sokkal egyértelműbben, mint amiket szerinted a kérdés sejtet.
2022. dec. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
89%
Alig fagy még éjszaka, ennél sokkal komolyabb fagyok vannak telente. A kérdésben szereplő kutya viszont màr ennyitől megfázott. Nekem ebből az jön le, hogy nem kintre való fajta… kicsi és vagy rövidszőrű - vagy tul fiatal/tul oreg. A mieink (kinti-bentiek) még most is fürdenek simàn a dunàban és nem fàznak meg soha… szoval, sztem at kene gondolni a kérdésben szereplő kutya igényeit es tartását.
2022. dec. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
32%
#34 Azt ugye tetszik tudni, hogy a megfázást vírust okozza, és az időjárás/testalkat csak a vírus szaporodását, tünetek okozását befolyásolja? Megfázhatott attól is, hogy a futtatóban egy megfázott kutyával szagolgatták egymást. Komolyan mondom, akinek fogalma sincs se kutyákról, se a biológiáról úgy általánosságban, egyáltalán minek próbál okoskodni? Én sem megyek oda a cipészhez, hogy szerintem rosszul csinálja.
2022. dec. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
90%
A köhögés nem csak megfázás jele.
2022. dec. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
91%

35-ös: az a kutya, amelyiket futtatóba hordanak, az nem a gyarokiorvoslásban részesül csak, hanem az első köhintésnél rendes orvos látja. Nagy tételben fogadnék, hogy ez a kutya életében nem jutott ki a kertből, ott vegetál, mint egy darab rongy…


Marha okosnak hiszed magad, pedig, hát nem igazàn vagy az… 🤡🤡🤡

2022. dec. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
43%

#37 Hát, ha te erre fogadsz, akkor irány a kaszinó. Élvezni fogod!


Jóember, a mi kutyáinkat éveken át hordtam kiállításra, terelőversenyre, futtatóba, akadálypályára, soha nem fázott meg egyik sem. Ha valaha köhögtek volna, mentem volna állatorvoshoz. Ne mondd már nekem, hogy szerinted aki az első pici köhintésre nem viszi orvoshoz a kutyáját, az nem is viszi ki a kertből! Észnél vagy?! Gyerekem köhög, először azért megkérdezem, félrenyelt-e, torkát köszörülte-e, jól van-e, aztán esetleg megmérem a lázát, és ha 39 fokos, akkor rohanok az orvoshoz.

2022. dec. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
86%

30:


Nagyon okosnak tartod magadat, de akkor nézzük pontonként:


1. Igen, az nem sok jót sejtet, hogy ahelyett, hogy a köhögő kutyáját orvoshoz vinné, ahelyett itt kérdezősködik. Ahogyan az se, hogy a kutyája a tél beköszöntével rögtön megfázott, már ha valóban megfázás. Ez független a kutya fajtájától.


2. Amit írtam, az nem mond ellen annak, amit te állítasz. Annyit írtam, hogy nem minden kutya való kintre. A kint tartható és nem tartható kutyák arányáról semmit nem állítottam.


3. Nem a saját kis környezetem alapján mondom, sok helyen jártam már országon belül és kívül is és sajnos eléggé következetesen ezt tapasztalom. Meg kell jegyezném, szerencsére javuló tendenciát is látok.


További jó kötözködést!

2022. dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:
82%

30-asnak raadasul kutyaja sincs, sajat bevallasa szerint, ugy pofazik bele.

De ilyen embernek inkabb ne is legyen, addig jo.

2022. dec. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!