Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban kicsi vagy nagy...

Lakásban kicsi vagy nagy testű kutya? Előnyök hátrányok? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

márc. 11. 18:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Inkább a kutya mozgasigenyétől függ, illetve hogy te mit tudsz neki nyújtani. Például egy jagd terrier kistestű, de kőkemény munkakutya, míg egy agár nagytestű, de ideális lakásba, rovidszoru, fazos, kis mozgasigenyű
márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
22%
Csak kicsi. Nagy útban lesz, és sokat kell mozgatni. Én tacsival vagyok, írhatsz.
márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem max. kicsi kutya lehet, de én igazából nem is tartanék kutyát lakásban. Az hogy kutyát tartasz, jónak és egyszerűnek tűnik, ám nem a legjobb dolog szerintem. Az egyik rokonomnak lakásban van a kutyája. Az a rossz benne hogy sokszor le kell vinni, pl. Amikor kint sár van vagy rossz idő meg kell fürdetni (Azt meghagyom hogy eléggé kutya szaga van egy kutyának panelban). Amikor a kutya kissebb akkor kutya pelenkát kell venni neki, amikor már elmúlt kb. 5 akkor már le kell vinni hogy elvégezze a dolgát. Nagy kutyáról meg ne is beszéljünk! Azt tudom mondani hogy panelba nem kellene kutya. De itt van pár benti kutya!: Bichon frise, Mopsz, Francia bulldog, Bichon havanese, Si-Cu meg még a Máltai selyem. Nagy kutyákból pedig a: Golden retriever, Berni pásztor stb. Még van sok más, csak most felsoroltam párat, de szerintem keress párat. De nagy kutyát ne vegyél a panelba! Azzal csak rosszat teszel szegény kutyának. A nagy testű kutyáknak általában nagy a mozgásigényük tehát ha nagy kutyát veszel akkor szerintem max. kertbe lenne jó! Tehát ezek alapján az a véleményem hogy csak kistestű kutyát vegyél panelba nagytestűt pedig semi képpen se, mert a nagyobb kutyák általában sokat ugatnak a szomszédok meg nem nagyon örülnének neki hogy ott ugasson egész nap. És ahogy említettem, egy nagytestű kutyának nagy a mozgásigénye. Szóval szerintem panelba a kistestű kutya a nyerő!
márc. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
26%
3# vagyok. Ahogy a 2# mondta hogy neki is tacskó van. A tacskó is kiváló kutya panelba!
márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
21%
Kis tacsik nagyon cukik.😊😊
márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
19%
Igen! 😊😊
márc. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
29%
Amúgy mi a baj a harmadik válasszal? Mások véleménye?
márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

Itt nem az a kérdés hogy hol fog lakni, hanem hogy mennyi idő van rá. Hiába van kertes házban mondjuk egy agarad ha úgyis bent van mert fázik.

Az a kérdés, hogy mennyit tudod sétáltatni. Ha naponta több órád van sétálni, tanítani, mozgatni, akkor kb bármit vehetsz. Ha meg reggel 6kor elmész és este 8kor jössz haza, akkor max aranyhalat.

A kutyaszag a kutya gazdáján múlik, mondjuk egy nagyot hosszú szőrrel tényleg nehéz tisztábban tartani mint egy kicsi rövidszőrűt.

Tacsi amúgy tényleg jó ötlet, de velük is sokat kell foglalkozni mert ha nincsenek mozgatva, tanítva, akkor az ember fejére nőnek. Panelban pedig MINDIG fel-le kell vinni a lépcsőn, mert az anatómiai adottságaik (hosszú gerinc, rövid láb) miatt nem lépcsőzhetnek.

márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
Nagytestű is lehet ha van annyi energiád és szabadidőd hogy foglalkozz vele napi 3-4 órát. Nekem dobermann van panelba, reggel 8 séta futás- délután 2kor labdázunk rongyozunk, este 8kor megint séta. Hétvégén őrző védőzünk, nyomkövető gyakorlatokat végzünk a suliba.
márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%
Ha ultra kicsi a lakás, akkor bernáthegyit mondjuk ne válassz, de egyébként nem függ a kutya mérete attól, hogy jó-e lakásba. Az viszont sokkal többet számít, hogy mit tudsz nyújtani a kutyának. Ugyanis a lakásban a kutya nagyrészt pihenni, aludni fog nélküled ideális esetben, más esetben ugatni, vonyítani, rombolni fog (egyébként kertre is igaz ez, csak egyeseket valahogy kevésbé zavar az alulfoglalkoztatott kutya a kertben... pedig nem, a kert nem oldja meg a mozgás- és ingerszegény életmódot!).
márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!