Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban kicsi vagy nagy...

Lakásban kicsi vagy nagy testű kutya? Előnyök hátrányok? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

márc. 11. 18:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj a 2-es és 3-as válasszal, hogy nagyrészt butaságokat ír, ugyanis sokszor nincs egyenes arányban a kutya testmérete azzal, hogy mennyire nehéz fajta, mennyit kell vele foglalkozni stb. Jó példa a tacsi, amit írtak, nem véletlenül van annyi idegbeteg példány, mert hiába kicsi, de önálló munkakutya, sokat kell(ene) vele foglalkozni fizikálisan és szellemileg is, a 2 méteres pórázon napi 2*30 perces séta nem elég nekik. Vagy amit írt vki, a jagd terrier, vagy a foxi, de akár a yorkit is mondhatnám, mert oké, hogy a mai egyedek már nem olyanok, mint patkányvadász ősei, de azért még terrier, és sok tartó nagyon nincs képben az igényeivel, alapvetően nem cukimuki táskakutya kellene hogy legyen.
márc. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Hát pl az érdekelt, hogy a nagy kutya több koszt, sarat, vizet bevisz esős napokon, megrázza a csutakos bundáját, minden olyan lesz. Egy picit meg hamar meg lehet mosni, törölni, szárítani. Vagy nem is muszáj szakadó esőben kivinni, mert ott a kutyapelenka vészhelyzet esetére, egy nagy kutya beterít egyszerre 2 pelenkát, na meg mozogni mindenképpen ki kell vinni a nagyot, szakadó esőben és, ha 40 fokos lázzal döglesz otthon is. De kicsi kutyával a mozgást meg a játékot a lakásban is meg lehet oldani.

A másik dolog, az etetés, a hús, a táp, minden nagyon drága, nem beszélve a gyógytápokról, esetleges gyógyszerekről, amiket testtömegre kell adagolni, ha netalántán beteg lesz, ott a nagy sokkal többe kerül.

A harmadik, hogy ha olyan van, nekem nincs autóm, egy kicsi kutyát ölbe kapok és viszem orvoshoz, a nagyot hogy viszem be, ha kb lábra állni se tud? Ugyanez a lépcsővel, bár van lift, de ha éppen elromlik, ő meg sehogy sem bír már lépcsőzni, mert annyira idős, de én nem bírom el, meddig szobrozunk a liftre várva?

Plusz egy nagytestű kutya felnőttként oké, megtanulja, hogy éjszaka és gazdi munka ideje alatt pihenni kell, nem rombolunk, de addig, míg kölyök és kamasz, leamortizálja a lakást. A pici kutya ebből a szempontból is "előnyösebb", mert nem tud akkora kárt tenni a lakásban.


Ilyesmikre voltam kíváncsi, itthon ezeken agyalgattam, hogy tudnám megoldani a dolgokat, de nem hiszem, hogy pénzben, takarítási vágyban és kényszerhelyzet esetén meg tudnék oldani egy nagytestű kutyát.

márc. 11. 20:35
 13/25 anonim ***** válasza:
90%

A kutya etetése és orvosvivése irreleváns pedig a kiírt kérdésedtől, mert ez nem lakás függvénye. Kertes háznál nem vinnéd orvoshoz, nem etetnéd?... :)

A kistestű kutyáknak is igénye van a sétára, nem csak a mozgás, hanem az ingerek miatt is, így nem biztos, hogy érdemes eleve abban gondolkozni, hogy lespórolhatod-e a sétát bármikor.

márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%
11-es vagyok: meg hogy a nagytestű kutyának nagy a mozgásigénye (ez eleve nem feltétlenül van így), ezért csak kertbe lehet jó. Csakhogy a nagy vagy közepes mozgásigényű kutya sem fogja magát lemozgatni a kertben, ez a tévhit sem akar még kikopni a köztudatból, azt is vinni kell sétálni, foglalkozni vele, mozgatni, feladatozni vele. Kevés olyan fajta van, amelyiket inkább nem ajánlanék lakásba, főleg a nagytestű önálló pásztorkutyák, személyvédelemre tenyésztett fajták (pl. masztiffok, cane corso), de az nem jelenti azt, hogy azokat ki lehet rakni a kertbe dísznek, sőt! A bernáthegyi, berni pásztor, ír farkaskutya vagy a dán dog pedig mérete miatt necces egy kis lakásban, de ők meg tipikusan olyan fajták, akik nem érzik jól magukat ha nem lehetnek a családdal egy légtérben. Ha nem egy 28 nm-es garzonról beszélünk, akkor egy goldi méretű kutya már nyugodtan tartható ott is.
márc. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
21%
11# Attól meg nem kell ilyet mondani másnak a válaszára!
márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%
Hogy butaság? De hát butaság, amit ír, mert nincs egyenes arányú összefüggés a kutya mérete és a mozgásigénye között. Én is tudnék butaságot írni több témában, mert nagyon sok mindenhez nem értek, de azokhoz a témákhoz nem szólok hozzá! :-)
márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
87%
A kutyapelusos részen megütköztem. Komolyan van aki nem viszi le a kutyát, akarmekkora is, azért mert esik az eső vagy mert nincs kedve? Nekik ez nem csak egészségügyi séta, ott kapnak ingereket, viselkedhetnek kutyául stb plusz nekem ez elég gusztustalan, hogy ott végzi a kutya a dolgát (szobatisztaságra szoktatás közben, illetve beteg, idős kutyánál természetesen megértem, de egy szobatiszta, egészséges kutya nyugodtan mehet sétálni, Magyarországon nem gyakori az az ítéletidő amiben nem lehet utcára lépni egy egész napig). Tacsim felveszi az esőkabátját, meg én is, aztán megyünk.
márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Igazad van, az etetés és orvosi költségek nem a tartás helyétől függ, az már csak az a ráadás, amivel lebeszélem magam, igazából a sok kosz, meg a mozgatás, ami a lényeg, hogy nem feltétlenül tudnám megoldani a nagytestű esetében.

Nem lespórolásként írtam, de nagyon rossz időben ő is inkább szívesebben játszik bent, pisilni is tud bent, nagy esetén ez nem megoldható, nem fér el, hogy bent játsszon.

Másik, hogy ha öreg lesz és nem bírja ki a 9 órát, míg munka miatt távol vagyok és anyukám se fiatal már, lehet, hogy 10 év múlva nem tudja majd már levinni a kutyát, akkor egy kicsi kutya elintézi bent, peluson, de egy nagynak, mint említettem, 2-3 is kell.

márc. 11. 21:43
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket figyelembe véve valóban a kistestű a jobb választás.

De ez nem a lakás függvénye, hanem a ti életmódotoké inkább. Ettől még bölcsen teszitek, hogy ezt belekalkuláljátok, és ezzel számoltok.

márc. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem akarsz nagy kutyust akkor minek ez a kérdés? Akkor vegyél pincsit vagy mopszot és ennyikeeee
márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!