Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engeditek, hogy más gazdi...

Engeditek, hogy más gazdi rászóljon a kutyátokra?

Figyelt kérdés

Nem rég örökbefogadott kutyusunk még sok esetben makacs, főleg játék közben, nehezen hívjuk be. De a suli folyamatban, gyakorolunk vele rengeteget.

A minap bent voltunk egy futtatóban, ahol szintén bent volt egy kutyus. Futkároztak, és az enyém(aki gyakran morog és ugat játék közben) néha csipkedte a másikat, és ezt legfőképpen akkor szokta ha a másiknak nagyobb/vastagabb a bundája. Vissza is csipkedett a másik, úgyhogy hagytam. Majd elkezdett nyüszögni, ezért a gazdája oda rontott, rászólt a kutyámra és elkezdett felé menni. Természetesen szóltam a kutyámra, de mint mondtam nem 100%os a visszahívás. Viszont a kutyája attól még néha incselkedett az enyémmel. Vette a lapot, úgyhogy elkezdtek tovább játszani, nem volt semmi gond majd ismét nyüszögés, gazdi rám néz hogy hívjam vissza. Természetesen nem fogadott szót erre megint oda lépett a gazdi, kezét emelte, de nem ütött.


Ti ilyen esetben mit tesztek, hagyjátok, hogy más gazdi rászoljon a kutyátokra? Vagy ti rászóltok futtatóban más kutyájára?


Egyébként értem, az én kutyámat kell megnevelni. Folyamatban van, és ha látom hogy játék közben árt a másiknak azonnal megállítom.



márc. 20. 15:34
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
96%
De amúgy azzal már a kutya megvétele/befogadása előtt tisztában kéne lenni, hogy pontosan hogyan lehet behívhatóságra nevelni egy kutyát. Gondolom nálad sem sikerült akár hónapokig készülni az érkezésére, csak úgy bele a vakvilágba, aztán csodálkozol, hogy idegeneknek kell rászólni a kutyádra.
márc. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
98%

Nem hagyom, viszont nem engedem, hogy oka legyen bárkinek is rászólnia a kutyámra. De én rászólok és keményen le is állítom mások kutyáját, ha a gazda nem reagál azonnal vagy nincs a helyzet magaslatán és az én kutyámnak bármilyen szinten kellemetlen a helyzet. Szóval teljesen megértem a másik gazdát.


Rég rossz, ha nem tudod hogyan kell tökéletes behívásra nevelni a kutyát. És rég rossz, hogy a nagyon gyenge kapcsolatotokkal ti így eljárkáltok futtatóba. Csak magadnak nehezíted meg a dolgokat így, de ez már a te dolgod.

márc. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki reagál egyformán, ha a másik gazdi ilyen bamba élhetetlen, mint te.


Van, aki megpróbál segíteni, és cukin mosolyog rád, neked nyilván az tetszik.


Van, aki rászól a kutyádra, ha már te nem tudsz elég határozott lenni. Ezzel nincs semmi baj, nem kötelező mindenkinek a te kis lelkeddel foglalkozni.


És van, aki védi elég aktívan a saját kutyáját, ütéssel, rúgással, arrább dobással, stb. Na ez az, amit szerintem nem kéne, de örülj, hogy nem ilyet fogtál ki.


Egy ilyen nevelése elején lévő kutyának, meg ilyen hupilila fingja nincs gazdának nem való futtató.


De ha mégis odaviszed, számolj azzal, hogy nem mindenki tolerálja a neveletlen állatot, meg a tedd ki hadd hűljön gazdáját, és nem neked kell, hogy feljebb álljon, ha jogosan számon kérik rajtad, hogy ugyan miért is nem tudsz a kutyádnak parancsolni.

márc. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Mint írtam a kutya iskola folyamatban, ami óta rengeteget fejlődtünk. 2 éves kutyust mentettünk, akinek az érkezésére annyit készültünk amennyit csak lehetett.

Ez volt az első ilyen alkalom, amikor a másik kutya nem tolerálta az enyémet, és ez is egy olyan kérdés amit azért tettem fel, hogy okuljak, és máskor ne forduljon ilyen elő.

márc. 20. 16:31
 15/36 anonim ***** válasza:
95%
Jó, hát okulhatsz, hogy nem kell mimózáskodni.
márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy te hárítod a problémát ahelyett, hogy megoldanád. Ha nem tudod a kutyádat kontrollálni, ne engedd el, ne vidd kutyák közé! Különben ne csodálkozz azon, ha más kontrollálni fogja.

Akkor menjetek futtatóba, ha a kutyád már eléggé kézben van ahhoz, hogy hallgasson rád játék közben is. Nem a kifogás kell.

márc. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Amig a kutyad nem engedelmeskedik neked addig ne vidd a futtatora. Nem kell a kifogas, hogy mar sokat fejlodott meg gyakoroltok. Ez csak blama. Akkor vidd kutyak koze ha mar teljesen 100%-ban tudod kontrolalni a viselkedeset. Egy menhelyi kutyanal akinel az előélet mindig kerdéses meg foleg fontos, fegyelmezheto/behivhato legyen a futtaton. Nem neha meg nem 50%-ban hanem MINDIG.
márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Na az ilyen gazdak es kutyaik miatt nem jarunk mar futtatoba, eletveszely.
márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
95%
Ha az én kutyám nyüszített volna a tied miatt, fel is rúgtalak volna vele együtt. Ne játszd az agyad, senki nem ad neked igazat itt, erre beadod az adukártyát, hogy de ám más gazdik bizony látják, hogy a te kutyád csak jáááátszik, csak ez a csúnya néni/bácsi nem ért meg titeket. Hát ne haragudj, de játékból se morogjon, kapkodjon az én kutyámra egy másik. Az, hogy neked pár puhapöcs nyugtatgatta a kis lelkivilágod, nem azt jelenti, hogy te itt helyesen cselekedtél. Mi az, hogy nem behívható, ezért hiába szóltál rá? Akkor fogod szépen magad odamész a kutyádhoz és arrébb vezeted.
márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú pórázon játszott más kutyákkal. Nem tudom mi a gond ezzel. Igen, figyelni kell rájuk közben, de ez alap. Ha kezdett bepörögni, a póráznál fogva leállítottam, egyből mondtam hogy "elég!". Egy ideig láb mellett kellett maradnia, nem mehetett csak úgy vissza, higgadnia kellett ahhoz. Vagy folyamatosan loholsz a kutyák után és egyből leállítod a tiédet, vagy hosszú pórázt használsz hozzá. Ez a két megoldás van.
márc. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!