Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engeditek, hogy más gazdi...

Engeditek, hogy más gazdi rászóljon a kutyátokra?

Figyelt kérdés

Nem rég örökbefogadott kutyusunk még sok esetben makacs, főleg játék közben, nehezen hívjuk be. De a suli folyamatban, gyakorolunk vele rengeteget.

A minap bent voltunk egy futtatóban, ahol szintén bent volt egy kutyus. Futkároztak, és az enyém(aki gyakran morog és ugat játék közben) néha csipkedte a másikat, és ezt legfőképpen akkor szokta ha a másiknak nagyobb/vastagabb a bundája. Vissza is csipkedett a másik, úgyhogy hagytam. Majd elkezdett nyüszögni, ezért a gazdája oda rontott, rászólt a kutyámra és elkezdett felé menni. Természetesen szóltam a kutyámra, de mint mondtam nem 100%os a visszahívás. Viszont a kutyája attól még néha incselkedett az enyémmel. Vette a lapot, úgyhogy elkezdtek tovább játszani, nem volt semmi gond majd ismét nyüszögés, gazdi rám néz hogy hívjam vissza. Természetesen nem fogadott szót erre megint oda lépett a gazdi, kezét emelte, de nem ütött.


Ti ilyen esetben mit tesztek, hagyjátok, hogy más gazdi rászoljon a kutyátokra? Vagy ti rászóltok futtatóban más kutyájára?


Egyébként értem, az én kutyámat kell megnevelni. Folyamatban van, és ha látom hogy játék közben árt a másiknak azonnal megállítom.



márc. 20. 15:34
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam rá okot adni. Ha látom, hogy mást zavar, akkor én szólok...


Minden kutya más.

Az én kutyámnak pl idő kell az ismerkedéshez. Nem is nagyon hordom futtatóra. Ettől független a kedvenceim azok a gazdág, akiknek a kutyája az utcán póráz nélkül 20 méterre ugatva rohan az enyém felé, majd gazdi amikor közelebb ér, közli, hogy "csak játszik".

Nagyszerű, az enyém meg csak összefossa magát tőle.


De ugyanez a játszótéren gyerekekkel is megvan. Vannak szülők, akik végignézik, ahogy a gyerekük lelöki a másikat a mászókáról és ha valaki rászól felháborodnak.

márc. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
96%

Értelmetlen a kérdésed, hogy engednénk-e, hogy más rászóljon a kutyánkra.

Ugyanis az egész helyzet akkor történhet meg, ha a gazdi nincs a toppon, nincs jelen szellemileg vagy mittudomén. Mert ha már van bármi ok, amire hamarabb reagál egy másik kutya gazdája, mint én, akkor én vagyok a hibás, hogy az a helyzet megteremtődött!

Szóval ha annyira sületlen lennék, hogy rá kell szólni a kutyámra, és nem teszem meg, akkor igen, megteheti más helyettem.

Viszont ez az én szégyenem.

Ahogy itt írják előttem is, gyerekes szülőknél ugyanúgy megfigyelhető ez, aki hisztirohamot kap, mert rászóltak a gyerekére. De az átlagember nem hobbiból szól rá más gyerekére, hanem a kényszer hatására, hogy valamit tegyen az elfogadhatatlan viselkedés ellen - amit a szülő nem akadályoz meg. Jelen esetben te hagytál olyat a kutyádnak, amit nem kellett volna. Ilyen téren senkit nem érdekel, hogy a kutyád mennyit fejlődött eddig, mert futiba nem viszünk olyan kutyát, aki nem hallgat a gazdára teljesen. Nem mások kárán kell nevelni a kutyádat - de az alapján, hogy egy idegen neveli helyetted, egyáltalán az is kétséges, hogy te neveled-e!

márc. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj, senkit nem érdekel mennyi ideje jártok kutyaiskolába. A kutyád a te felelősséged, ezért ha túlpörög és problémát okoz, az bizony a te sarad. Ha pedig derogál rászólni és összeszedni, ne csodálkozz, ha más teszi meg helyetted.

Imádom a kutyákat, de ha egy figyelmetlen gazda miatt valamelyik nekiáll terrorizálni az enyémet, vagy ne adj isten rátámad, akkor egyértelmű, hogy a sajátomat fogom védeni.

Ha szeretnél összejárni más kutyásokkal, akkor mindenképpen tartsd be az alapszabályokat.

márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
90%
Örülnék neki, hogy más is segít, hogy együttes erővel neveljük.
márc. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim válasza:
100%

Szerintem nincs abban semmi baj, ha valaki rászól a kutyámra, ha olyat tesz, ami neki nem okés. Ebből tudom, hogy ez neki nem jó, és tudatosan szólok rá később. Az meg, hogy bántják, hát... Biztos nem könyörögnék, ha valamelyik kutya, ember bántaná. Az meg, hogy „csipkedte“, nekem nem fér bele. Tuti rászóltam volna, és arrébb küldöm.

Az én kutyám barátságos, soha nem bántott senkit, még játékból sem, pedig már 12 éves. Öt viszont az utcán, pórázas séta közben „csipkedte“ meg 3 különböző másik kutya az idők során. Akik elvileg nem bántják, de aztán mégis. Nem hőbörögtünk, de elmondtuk azt, hogy ez nagyon nincs rendben, és többet nem engedtem közel se őket egymáshoz. Persze ez nekik nem tetszett, de hiába imádom a kutyákat, az enyémet mégjobban. Mindenek előtt fogom védeni! És igen, rá fogok szólni, ha ilyen kutyával és gazdival találkozunk, mint ti. Biztos nem hagynám hogy csipkedje.

Addig pedig tényleg nem kellene elengedni, ameddig nem hallgat még rád 1000%-ig. Baj is lehet belőle, hiszen nem ismeritek még annyira ti sem egymást, szerintem.

márc. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Kicsit úgy vettem le a szavaitokból, hogy én ebben a helyzetben nem tettem semmit. Viszont azonnal leállítottam a játékát, megvártam, hogy a túlpörgésből lenyugodjon, és utána engedtem el. Mentünk együtt játszani.

Nem védeni akarom magamat, mert én is tudom, hogy rosszul cselekedtem.

A másik viszont, hogy az ugatása, morgása játék közben nem agresszív.

márc. 21. 02:23
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem gondolod, hogy elhisszik ugye ? Hiszen te magad irtad , hogy a masik ment oda , es azt is , hogy hiaba szóltál még nem visszahivható.

Nem kell mentegetozni , meg kitalalni dolgokat. El kell fogadni , ha hibaztal.

Az ugatassal es morgassal egyebkent nincs baj, es azt senki nem is firtatta.

Sok kutya jatszik igy. Az enyem is ugat es morog. En ugy szoktam mondani , igy nevet. De rengeteg alkalom volt mikor ez a masik kutyat fusztralta , akkor le kell allitani vagy nem ossze engedni oket.

En tobbek kozt azert sem jarok futtatora mert az enyem mar oreg. Megvalogatja kivel jatszik. Foleg a mitugrasz kolykoket es neveletlen kutyakat nem kedveli. En meg nem szeretek rendoroset jatszani mert a gazda nem erti , hogy szoljon ra, hagyja beken az enyemet. Rohadt idegesito mikor elmennel kicsit labdazni es nem tudsz . Ugy latom se te , se a kutyad nem all meg keszen a kutyafuttatora. Mert a futi jo esetben nem arrol , szol , hogy odamesz elengeded azt csinal amit akar.

Persze nem vagy egyedul. 10/7 ember azert jar futira, mert a neveletlen kutyaját ott elengedi onnan nem megy el. Es cseszik ra had futkarozzon. Es dumalgatnak a szomszeddal es kiabalnak 50 meterrol , hogy fifikeeeee draga legyel kedves jol viselkedni.

márc. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Fentebb még azt írtad, hogy megpróbáltad kihívni, de nem hallgatott rád.


Ha a kutyád túl vehemensen játszik, hiába csak játszik, ha az a másiknak sok, akkor is le kell állítanod. Teljesen mindegy, hogy a tiéd mennyire élvezi. És ne csak próbáld leállítani, hanem tényleg vidd végig.

Az, hogy megpróbálod ebből kihívni de nem megy, nemhogy mentesít téged, csak ront az egészen. Ilyen nincs.

márc. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, van egy kutyád, aki "csipked", nem behívható - ergo neveletlen, mégis kutyafuttatóba viszed, aztán még neked áll feljebb, ha a másik gazda rászól.


Örülj, hogy csak rászól, ha olyan a kutya én akár simán lerúgom az enyémről, ha úgy látom, hogy a kutyámnak rossz amit csinál - bsztatja, morog rá, csipkedi - és a gazdája nem emeli ki a helyzetből.


Amíg nem behívható a kutyád, nem kell futtatóba menni vele, VAGY csakis pórázon.

márc. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
"Természetesen szóltam a kutyámra, de mint mondtam nem 100%os a visszahívás." Szerintem nem jól reagáltál (nekünk is túl heves/tank/könnyen bepörgő kutyánk van). Ha nem tudom leállítani vagy kihívni a kutyát a játékból, tökmindegy miért, és a másik kutya gazdája szerint túl sok az övének (de ha a másik kutya felnyüsszen én beavatkozok mindenképp) akkor ODALÉPEK, és fizikailag beavatkozom, megfogom/kiveszem/elhozom a kutyámat (nálunk sokszor elég ha hirtelen bekerülünk a látóterébe + közelről, erősebb figyelemfelkeltő hanggal jelzek neki + egy erős jutifalat az orra közelébe). Megfogom, leültetem és önkrontroll 20-30 másodpercre, míg megnyugszik (nyilván ezalatt kérem a másik gazdát, hogy ne engedje oda a kutyáját ha ez magától nem jut eszébe). Ha megnyugodott mehet vissza. Max. 2x-3x ilyen van, kiviszem. De én általában előre jelzem a bent lévő gazdának, hogy néha túl heves a kutyám, ha úgy ítélem meg, hogy kihívom, akkor tegye ezt ő is a sajátjával.
márc. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!