Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg feláldozza magát a...

Anóca kérdése:

Tényleg feláldozza magát a kutya a gazdájáért?

Figyelt kérdés
Ez egy elterjedt vélemény, eközben az enyém arra nem képes, hogy a zuhogó esőben szaladjon velem, hogy hazaérjünk. Elkapott minket séta közben egy zivatar, jégesővel. Vártunk egy darabig egy eresz alatt,aztán amikor gyengült, hívtam, hogy fussunk haza. Nagyon vonakodva jött, már szinte ordibálni kellett, és tuti, hogyha akárki kiszólt volna neki, hogy menjen be, akárhova, akkor gondolkodás nélkül bement volna, tekintet nélkül arra, hogy én meg hívom magam után. :/ azért ez eléggé csalódás. Azt hittem, a sok-sok év és foglalkozás, suli és napi séta után a kötődése nagyobb.

máj. 17. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Akkor hamarabb aldozza fel magat, ha ember vagy allat reszerol tamadas eri a gazdajat, mint akkor, ha ugy erzi, hogy a gazdaja valami hulyeseget akar csinalni, amire nem lenne szukseg es amit el lehetne kerulni. Ebben van is logika.:)
máj. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Semmi valóságalapja nincsen. Volt olyan eset, amikor az otthonában elhunyt gazdájába belemartak a saját kutyái.
máj. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
#2: Te is megenned a kutyadat, ha eleg ehes volnal.
máj. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem szereti az esot, nagy kaland.
máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 Biztosan nem.
máj. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
szerintem se. de akkor mire ez a téveszme? az a pár helyzet, mikor néhány kivételes állat valóban így cselekedett?
máj. 17. 20:28
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Anyukámat megvédte a vizslánk, amikor két kóbor kutya neki támadt. Nem tudom, hogy mennyire általános, de az biztos, hogy nem csak városi legenda.
máj. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Az mégis mitől “feláldozás”, vagyis annak hiánya, hogy nincs kedve a fszságaidhoz(=zuhogó esőben futkosni, miközben tudtatok fedett helyen várakozni)? Az eső pontosan hogyan veszélyezteti az életedet, hogy a kutyádnak meg kellett volna “védenie” tőle?

Azt meg nem is véleményezem, hogy te úgy fikázod a kutyádat, hogy meg sem történt egy adott esemény, de te 100%-ban eldöntöd, miként reagált volna.

máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, az "önfeláldozás" azt jelenti, hogy valami olyasmit csinál meg ember/állat, ami neki amúgy kellemetlen, félelmetes, alapvetően nem kedvére való. Ez esetben az esőben való hazamenetel volt ez a dolog. Persze, felül is írhatja, lévén "fszság", szerinted, de ennyi erővel felülbírálhatja azt is, ha pl. beúszom a tóba és hívom magam után (minek menne oda? micsoda hülyeség??), ha elhívom a haverjaitól, vagy megtiltom, hogy szekálja a szukákat és még sorolhatnám. Egy tenyésztő barátom szerint a kutyának követnie KELL a gazdáját, akárhova.
máj. 18. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!