Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kibírjátok, amit Jan...

Ti kibírjátok, amit Jan Fennel tanácsol a Kutyapszichológia c. könyvében, hogy ne köszöntsétek a kutyát, amikor hazaértek?

Figyelt kérdés
Hogy néz ki nálatok az első 5 perc, amikor hazaértek?
2011. dec. 22. 19:16
1 2 3 4
 11/36 Akiteki ***** válasza:
96%
Én kénytelen vagyok betartani, mert ha engedném, hogy már a kapuban örüljenek, akkor egyszerre 10-en ugranának a nyakamba és felborítanának. Ezért lazán besétálok, leteszem a cuccomat, a kabátomat és után egyenként köszönök mindenkinek.
2011. dec. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

Persze, nyilván, ha úgy érezném, hogy gondok vannak a sorrenddel, akkor én is alkalmaznám, ez nem kérdés :)


Kíváncsi voltam, hogy más katonásan betartja-e vagy ugyanígy gondolja-e, mint én :)


Szerintetek mit lehet kezdeni azzal, ha a kutyám minket nem ugrál össze, de pl. ha vendég jön hozzánk, rá simán ráugrik, ha olyanja van? Azon kívül, hogy én tiltom, a vendégtől mi lenne a helyes reakció?

2011. dec. 22. 20:06
 13/36 anonim ***** válasza:
67%
Erélyesen ráripakodni. Csak ezt magyarázd el egy félénk kislánynak vagy egy reszketeg nagymamának. Szóval neked kell tiltani.
2011. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Na igen. :S


Egy dolgot viszont észrevettem. Most ugrott be. Van egy barátnőm, ragaszkodik ahhoz, hogy ő akkor simogatja meg a kutyát, ha az lenyugodott, na őrá viszont minden egyes alkalommal ráugrik.. Szerintem ő pont az ellenkezőjét éri el azzal, amit szeretne. Nálunk nincs lenyugvás addig, amíg meg nem simiztük.

2011. dec. 22. 20:16
 15/36 anonim ***** válasza:
21%

Nem tudom ki a fene az a Jan Fennel. Amikor hazamegyek ő az első akit üdvözlök, mivel panel és mikor zörög a kulcs a zárban már sorba áll. Most esnék keresztül a kis törpén hogy egy csókot nyomjak a páromnak? Természetesen egyből megsimálom, s míg veszem le a kabátom és a cipőm végig ott táncikál a drágám, pörög mint a ventillátor. :D

Pincsi keverék vagy tibeti spániel vagy mi.

Én csak megsimálom, kicsit megdögönyözöm, de a párom (pasim) felveszi mint egy babát, és agyon puszilgatja, ölelgeti. Hálisten az elkényeztetés hátrányos formáját nem mutatja, azaz nem arrogáns, nem túlzottan féltékeny stb.

2011. dec. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk muszáj betartani.

Volt már, hogy megpróbálkoztam azzal, hogy elhagyom és egyből üdvözölöm őket, de észrevehetően romlott a tekintélyem, ezért újra visszatértem ehhez a módszerhez.

2011. dec. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

ma 21:23


Szerencsések vagytok ti is :) Mennyi idős a kutyus, mióta van veletek?

2011. dec. 22. 21:55
 18/36 A kérdező kommentje:
Z.O.L. neked milyen kutyáid vannak?
2011. dec. 22. 21:56
 19/36 anonim ***** válasza:
Egy keverék meg egy border.
2011. dec. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
25%

Mi nem tartjuk ezt be. Mi olyan filmesen rohanunk egymás felé és örömünnep van. Ő szeret ugrálni(kölyökkutyus), de rám nem szokott, csak akkor amikor játszósruhában vagyok és jelzem neki, hogy most szabad.


Ez inkább erősíti a kapcsolatunkat, én így vettem észre.

2011. dec. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!