Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kibírjátok, amit Jan...

Ti kibírjátok, amit Jan Fennel tanácsol a Kutyapszichológia c. könyvében, hogy ne köszöntsétek a kutyát, amikor hazaértek?

Figyelt kérdés
Hogy néz ki nálatok az első 5 perc, amikor hazaértek?
2011. dec. 22. 19:16
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó vagyok: Amit viszont betartunk, az pl az, hogy a kaját csak akkor adom oda neki, ha nyugodt. Ezt fontosnak tartom.
2011. dec. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
96%

Én betartom, és mióta anyósomékkel lakom, beigazolódott, hogy helyesen csináltam. Ha én elmegyek otthonról, a kutyák a fülüt botját sem mozdítják (és nem azért, mert lesz*rnak), bezzeg ha anyós megy el, akkor fekszenek a kapuban, idegesek, és ha meghallják, hogy jön, akkor olyan fájdalmasan vonyítanak, hogy rossz hallgatni. Hát még mikor csak öt percre megy át a szomszédba... Fülsértően sírnak. Szerinte meg aranyos. Érkezéskor engem simán csak körbecsóválnak, aztán ha végeztem a teával/cigivel/átöltözéssel, akkor van simi. Sétánál nekem elég normál hangerőnél picit halkabban szólni a kutyákhoz, rá meg vagy hallgatnak, vagy nem.

Mondjuk hozzá kell tenni, hogy én meg azt nem tartottam be soha, hogy nem simogatom meg a kutyát, ha odajön hozzám. Ha akaratosan túr a fejével, akkor persze szó sincs erről (ezt is itt tanulta, a kávét is kilöki az ember kezéből, ha hagyja...), de amúgy nem csinálok ebből ügyet. Kutyája válogatja, hogy melyik szabályokon lehet engedni. Ha elkanászodna az eb, ezt is beszűntetném, de addig minek? A köszönés szerintem az egyik legsarkosabb pont, meg a kajálás, a többi csak apróság, vagy szükséges, vagy nem.

2011. dec. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
29%
Igen de ez nem hülyeség! Az én másik kutyám ezért lett agreszív!!!
2011. dec. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
93%

Én betartom általában. PErsze nem annyira, hogy kivárom míg elfekszik, aztán azután 5 perccel simogatom, de igenis hagyjanak nyugodtan bemenni, levenni a cipőm, levenni a szép ruhám ha épp az van rajtam, ugyan hadd menjek már el hiszti nélkül pisilni hazaérés után.

Aztán ha mindennel végeztem, akkor teraszajtó kinyit, kinti kutya be, benti kutya ki, örömködnek egy sort egymásnak, és abba már én is beszállok.

2011. dec. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az "öt perces szabály" nagyjából 20 mp-ig tart, amíg leveszem/levesszük a kabátom/unkat, utána jön a simi. Nincsen gond a kutyáinkkal. De aki gügyögve, visítva fogadja a kutyáinkat ("jujjjjj, de aaaaaranyos" és hasonlók), arra bizony felugrálnak.
2011. dec. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

cesar millan válasza:


Kíváncsi vagyok az esetedre, elmeséled?

2011. dec. 23. 09:15
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért az érdekes, hogy aki Caesar Millian, Jan Fennel nélkül is képes a kutyájával normális kapcsolatot kialakítani, és nem romlik a tekintélye a kutyája szemében attól, nem követi katonásan a szabályokat, és mégis minden rendben működik közte és a kutyája között, azokat mind lepontozzák. Szerintetek ezen emberek nélkül nem lehet kutyázni rendesen?
2011. dec. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem tartom be, mikor hazaérek már alig várom hogy megölelgessem :3

És én vagyok nála a falkavezér, nem volt még példa olyanra hogy hatalomra tört volna, szóval nálunk erre nincs szükség.


Persze olyanokat betartunk hogy az ajtón én megyek ki először, stb...De ezt nem :P

2011. dec. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki pontoz le mindenkit, én mindenkinek zöld kezet nyomtam, mert nekem minden válasz hasznos volt.

Úgy vettem észre inkább "Like" gombnak használják az emberek ezeket.. :S

Azt is megkockáztatom, hogy nem a válaszadók pontoztak le pl. téged is, hanem vki csak felnézett és kattintgatott...

2011. dec. 23. 09:35
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, én is szépen le lettem pontozva..:(


Egyébként én úgy vagyok vele, hogy minden kutya más. Nem mondom, hogy nem jó ez a módszer. Van akinél ez nagyon beválik.


Én azt mondtam, hogy mi máshogy csináljuk, mi örülünk egymásnak rögtön és nálunk ez így jó.

2011. dec. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!