Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kibírjátok, amit Jan...

Ti kibírjátok, amit Jan Fennel tanácsol a Kutyapszichológia c. könyvében, hogy ne köszöntsétek a kutyát, amikor hazaértek?

Figyelt kérdés
Hogy néz ki nálatok az első 5 perc, amikor hazaértek?
2011. dec. 22. 19:16
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
96%
Mi betartjuk. Az elején persze nem volt könnyű, mert korábban mindig őt üdvözöltük elsőnek, simi meg ölelgetés, aminek az lett az eredménye, hogy a kutya majdnem szívrohamot kapott a nagy örömködésben, teljesen önmagából kivetkőzött, mikor hazaértünk. Amióta van ez az "5 perces szabály", azóta ha hazaérek, csak odajön, körbeszaglász, nyugodtan csóvál, aztán lefekszik, megvárja, hogy lepakoljak, átöltözzek, utána odahívom és akkor jöhet a simi, meg egyebek. Szerintem ez nem hülyeség, és nem feltétlenül csak akkor érdemes betartani, ha nem megfelelő a falkasorrend.
2011. dec. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Én akkor alkalmazom,amikor hazaérek és a kutya el kezd rám ugrálni. Ilyenkor nem veszek róla tudomást. S már egyre kevesebbszer próbálkozik be. Legutóbb is, csak egyszer felugrott rám, látta, hogy nem veszek róla tudomást,nem figyelek rá, és szépen lenyugodott, s ilyen tudatállapotban már üdvözlöm, megsimogatom.
2012. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

A kérdés kiírása óta eltelt egy kis idő, pár hónapja én is alkalmazom már :)

Belépek az ajtón, ott ül a helyén, közben jár a farka, látszik rajta, hogy nagyon örül nekem, de visszafogott. Lepakolás után én is magamhoz hívom egyből :)


Viszont csak velem ilyen nyugodt, a vendégeket és a férjemet is kitörő örömmel üdvözli mindig, olyankor a helyére kell küldenem és bár látszólag megnyugodott, amikor engedélyt adok neki, hogy mehet üdvözölni a többieket, olyan mintha abban a pillanatban léptek volna be az ajtón, kileng az egész kutya, annyira csóvál :) Szerencsére nem ugrál rájuk...

2012. máj. 30. 09:49
 34/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nagyon hasznos hozzászólásod, bizonyára tisztában vagy azzal, hogy mire jók a dominancia gyakorlatok. Örülök neki, hogy neked nincs rá szükséged, nekem sajnos van, mivel épp kamaszodik a kutyám és nem könnyű eset. Biztos szörnyű gazdi vagyok azért, mert pár percet vár a kutyám, míg lepakolok, leveszem a cipőm és utána jön a dögönyözés, ez valóban borzasztó lehet neki, már-már állatkínzás, tudom én. Lassan küldheted a címemre az állatvédőket, hogy elkobozzák a kutyát.

A személyeskedést és a stílust pedig kikérem magamnak.

2012. máj. 31. 09:23
 35/36 anonim ***** válasza:
0%
Csak azt nem tudom megérteni, hogy akkor veletek mi lenne Millan és Fennel nélkül? Valószínűleg a kutyátok már elevenen megevett volna titeket. Még csodálkozol, hogy így gondolom?
2012. máj. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Nem igazán érdekel hogy gondolod.

Akinek alapból nincs érzéke a kutya neveléséhez, azokon ezek a módszerek sem segítenek, ha nincs tekintélye, de speciel a rangsorbeli távolságnál hasznos.

2012. máj. 31. 19:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!