Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Game pitbull minden...

Egy Game pitbull minden kutyát elverne vagy mire verik sokan magukat hogy game pit?

Figyelt kérdés

2012. márc. 19. 22:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
22%
a saját súlycsoportjában jó, de nem bírna egy képzett, vagy akár képzetlen kauval, komondorral, cane corzoval. Szal pit pit, de bxa meg aki ezé tart kutyát.
2012. márc. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom de a Rottweilert meg a Nj odasorolnám :D még
2012. márc. 19. 22:42
 3/35 anonim ***** válasza:
93%

A pit úgy lett kitenyésztve, hogy nem fogadja el, ha a másik kutya megadja magát, és ő sem adja meg magát.


Ez sunyi, gusztustalan tulajdonság - nem ő tehet róla, az ember tette ilyenné szegényt.


Viszont pásztorkutya ellen 98%, hogy esélye sem lenne.

(Akkor ott valami gáz van a másik kutyával.)


A harctechnikája messze nem olyan fejlett, egyszerűen elfelejt védekezni.

Ha egyszer fogást talál, azt tépi, ezzel teljesen kiszolgáltatva az egész testét…

(Ugyanezért tudják szegény rotikat oldalba szúrni a betörők.)


Mellesleg meg hasonlítsuk már össze, hogy egy 45 kilós kutyán és egy 80 kilóson hány kg izom van... Ráadásul a legtöbb pásztorkutyát vastag szőr, nyaki bőrlebeny stb. védi.


Sajnos tapasztalatból mondom…


Egyszer sétáltam az akkor 1 éves kan KÁJommal (ő pórázon volt), és egy i.ióta nem idén barnult ember ránk engedte a pit bullját...

(Hozzáteszem akkor 20 éves voltam, vékony alkatú lány vagyok, nem izomból irányítom a kutyámat…)

Az egész viadal kb. 1 perc volt (akkor hosszabbnak tűnt.)

A pit nekiment a kutyámnak, aki először csak magasra tartotta a fejét, amíg az szerencsétlenkedett, aztán próbált elugrani, figyelmeztette.

(Én meg próbáltam kizökkenteni, és jött is volna, de hát a pittet nem tudtam eltávolítani, azt meg nem akarom, hogy kárt tegyen a kutyámban.

Meg amúgy is eléggé ledöbbentett, hogy ránk engedte a kutyáját, hirtelen azt sem tudtam, mi van... A KÁJ meg örült, hogy végre teheti a dolgát.)


A pit fogást talált a KÁJ lábán.

2 harapás múlva a pitnek folyt a vére a nyakából. (Ezt nem tudom leírni, sokkoló volt, de szerencsére nem a főverőeret kapta el mert nem fröcskölt a vér.)

De annak a szerencsétlen kutyának nem volt elég.

(Közben üvöltöztem a pasival, hogy fogja már meg a kutyáját és próbáltam visszatartani az enyémet.)

Egy pillanatra elfordult a pittől a kutyám – nem volt könnyű dolga mert én még mindig pórázon próbáltam tartani -, erre az megpróbálta hátba támadni.

A kutyám megfordult és 3 másodperc alatt megölte.:(



Annak a kutyának azért kellett meghalnia, mert a gazdája egy ...nem is írom le milyen jelzők jutnak eszembe.


Nem tudom, mekkora kiképzőzseninek kellett volna lennem, hogy egy ilyen helyzetben nyugodt maradjon a kutyám és egyik kutyának se essen baja.

(A KÁJom csak injekciót kapott meg ellátták a lábán a sebet.)



A pit lehet, hogy kinyírná a 15 kilós keverékemet, lehet, hogy még a 28 kilós nj keverékemmel is elbánna, de hogy egy komondorral, kauval, kangallal, ázsiával szemben esélye sem lenne, az biztos.

(És akkor még csak a pásztorkutyákról beszéltünk, a molosszerekről, más harci kutyákról nem…)

2012. márc. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Hát..........Elég hazug történetnek látszik...... már vagy 4 ezren leirják ezt azt tudom hogy a pitnek nincs esélye pl. egy Rottweiler-el szemben de azis 100 hogy veled nem történt meg amit leírtál mert túl pontos voltál
2012. márc. 19. 23:57
 5/35 anonim ***** válasza:

Szokás szerint olyanok írkálnak, akik csak amatőr harcot láttak, vagy még azt sem.

Felesleges így feszegetni ezt a témát.

2012. márc. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges.


1. game pit nagyon kevés van Magyarországon. Ami van, azokat nem nagyon viszik utcára, mert a sérüléseik miatt egyből kiderülne mit művelnek velük és ugye mivel bűncselekmény, csak bajba kerülnének. Amit utcán látunk, azok nem game pitek, többnyire amstaff & pit mixek.


2. a kedves KÁJ-os írta, hogy a 45kilós pit. Nos ilyen kutya nincs. 45kg a cane corso. A game pit 18-22kg között mozog. KÁJ se sok van 80kg-os, csak néhány elhízott példány. A pásztorkutyák ideális testsúlya 40-60kg között mozog. A kultúrkörnyezetben tartottak ennél kissé súlyosabbak, de egy nem elhízott jól karbantartott ilyen pásztorkutya sincs 70kg felett. De inkább 60-65kg-ot mondanék.


3. ha a pit fogást talált a KÁJ lábán, akkor ott törnie kellett volna a csontnak. A pitnek pontosan egyetlen egy esélye van pásztorkutya ellen, ha végtagra megy és eltöri a lábát. Ennél komolyabb sérülést nem igazán tud okozni, amikor pit nyer, akkor többnyire arról van szó, hogy a pásztorkutya a 4-5. leszorítás és egyértelmű erőfölény után egyszerűen nem érti, hogy a pit miért nem adja meg magát, összezavarodik és inkább elfut.

2012. márc. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
5. Honnan tudod hogy a KÁJ lábának törni-e kell-e??? Amikor ha ráfogna egy rottweiler is vagy Nj is akkor is törni-e kéne vagy mi?? mert amit leírtam kutyák nagyobb a harpóerőségük
2012. márc. 20. 08:31
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

a probléma ,nem a kutyák harcában van ,mert mindíg az erősebb kutya basz...k :)

mindíg van egy erősebb .

nekem egy berni- gordon hibrid kutyám van ,nem egy harcos, de soha nem futott el, vagy 100 különféle kutyával találkoztunk, soha nem volt komolyabb harc, sok volt közülük a pit, és staffi,,nj,roti. némelyik nekiment ,pár meg is harapta, de soha nem láttam ,hogy igazából harcoltak volna, mindíg valami nevelési hiányosság okozta a bajt, és mivel ő egy nyugodt kutya ( és én is )

nagyon gyorsan véget-ért a hirig 2-3 másodperc és kész.

egyszerűen egyik,vagy másik abbahagyta.

igaz ő ivartalanított szuka, talán a többi között sok volt a kan.

azt tudom, hogy agy ivaros szuka sokszor megöli a vetélytársait, így szerintem a legtöbb esetben a szukák harca veszélyesebb !!!!

ezért ,ha lehet távol is tartom a harciasabb szukáktól .

soha nem tartom kézbe a pórázt ,ha szabadon jön felénk egy kutya, és mindíg elengedem ,ha látom ,hogy harc lehet.

mindíg bevált, mire egymás mellé értek ,a legtöbb esetben maradt a szaglászás.

pedig én szinte keresem a nagyobb termetű kutyákkal való találkozást !

a szocializáción múlik minden, az okos kutya azonnal megadja magát, mielőtt még a másik harci üzemmódba kapcsolna !vagy a másik adja meg magát ,mielőtt az enyém kapcsolna át.

( érdekes a legtöbb esetben a kis termetű tacskók szoktáták ledominálni :)

2012. márc. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
És ennek mi köze a pithez most komolyan? -_-
2012. márc. 20. 09:32
 10/35 anonim ***** válasza:

A pitbullnak 2 változata van.A "game" és a pitbullnak"benga".

A game kissebb max.30cm.

a benga max.56cm

Nekem benga van :)

2012. márc. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!