Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Game pitbull minden...

Egy Game pitbull minden kutyát elverne vagy mire verik sokan magukat hogy game pit?

Figyelt kérdés

2012. márc. 19. 22:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
De amit írtam le van írva a Legnépszerűbb Terrierek c.könyvben!Vagy kérdezd a fajtamentést :)
2012. márc. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

Semmi köze a gamenessnek a mérethez. Attól, hogy egy pit kicsi, nem lesz game.

[link]

Itt van pl. King, a világ egyik legjobb game pitje volt, bőven 30cm fölött.

Megint olyanok írkálnak, akiknek fingjuk nincs miről beszélnek :)

2012. márc. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Szerintem a marmagasság, hogy 28 vagy 35 cm rohadtul nem számít. A megfelelő kondíció az egyik, ami számít, ott mindegy a marmagasság, de a tömeg fontos, mert ott kompromisszum kell, ami nem mehet a gyorsaság rovására. A másik fontos összetevő pedig fejben dől el a kutyánál.
2012. márc. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
én csak azt ìrtam le amit a könyvben leírnak!ill.amit a fajtamentést mondott nekem!!!!!!!!
2012. márc. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
hát én egy 30 centis kutyát akármilyen izmos nem engednék össze egy Nj vagy Rottival vagy ilyen kutyákkal de mindegy mindenkinek más a véleménye :D köszi a kommenteket
2012. márc. 20. 16:48
 16/35 anonim ***** válasza:
:D
2012. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 Tyler913 ***** válasza:
89%

Besírok komolyan...Emberek,gondolkodjatok már!A game piteket évszázadok óta 1vs1 elleni harcra szelektálják,a súlyuk és a méretük is ennek megfelelően alakult ki.Ha annak idején eredményesebb lett volna a minél nagyobb kutya a harcban,akkor a szelekció által egyre nagyobbra nőttek volna a harcra használt kutyák.De nem ez történt.A game pitek átlagsúlya 15-22 kg,marmagasságuk 45 cm alatt van.Ezekkel a paraméterekkel a legmozgékonyabbak és a legerősebbek.Szerintem fölösleges olyanról beszélni,hogy ki intézne el kit,a pásztorkutya-fanok úgyis a saját igazukat bizonygatják,a roti,nj gazdák a szintén,stb.Annyit értsetek meg,hogy nem feltétlenül a nagyobb termetű kutya az erősebb...

De mindegy is,Mo-n alig van direkt game-re nevelt és profin felkészített kutya,és azokat sem látod soha utcán.Most az,hogy a putriban a cigányok egymásnak engednek két pit-jellegű keveréket,az egész más tészta.

2012. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
rambókám sztem te se tudod miről beszélsz aki ide irogat az mindenki benne van a nagy kutyaharcokba xD kisratyirambók xD
2012. márc. 20. 22:06
 19/35 A kérdező kommentje:
Amugy meg mindennek megvan az ellenfele szóval akármilyen kutyafajnak megvan a másik kutyafaj ellensége aki legyűrné
2012. márc. 20. 22:07
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Milyen évszázadok óta? :-) Az 1800-as évek vége felé alakult ki. Az eredet és a méret sem azért lett ekkora, amit írsz.

Eleinte nem is kutyaviadal volt, hanem az ún. bikahecc. A régi angol bulldog (nem a mai) volt az, amelyiket bikára engedték. Később ezt betiltották és ekkor találták ki, hogy ezeket a kutyákat egymás ellen engedjék össze. Később rájöttek, hogy egy kis gyorsaság nem ártana és belekevertek terriereket, így kisebb lett a méret, hevesebb a vérmérséklet, pörgősebb és ezáltal látványosabb a viadal. Ezek voltak a half 'n half kutyák. Végül ezekből jöttek létre az angol staffordshire bullterrier, a pit bullterrier, a bullterrier. Ezek közül pedig a pit volt a legjobb.


Ettől függetlenül ha összeengedik ezeket a kutyákat nagyobb méretű viador vagy pásztorkutyákkal, akkor a pitbull többnyire alul marad. Van, amikor a nagyobb kutya elfut, de azért bármiben lefogadom, hogy egy viador pásztorkutyával, legyen az alabai vagy kangal, a pitbull többnyire alulmarad. Sőt, általában fel sem kel többé.

2012. márc. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!