Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól mondható, hogy nincs...

Mikortól mondható, hogy nincs étvágya a kutyának?

Figyelt kérdés

2 kullancsot szedtem ki a kutyámból (tegnap és 3 napja) és most minden mozdulatát figyeltem, de eddig nem volt semmi különös. Még ma reggel lent vígan szaladgált meg játszott, de mikor feljöttünk nem akarta megenni a reggelijét. Adtam neki egy sajt darabot, azt megette, de mást nem. Várjam meg, hogy ebédel-e, vagy már most vigyem orvoshoz?

Az egyik kullancs már befúródott, de nem szívta meg magát, a tegnapit viszont már úgy találtam, hogy rá volt tapadva az állára és körülötte alvadt vér volt és mikor kiszedtem még akkor is szivárgott a vér a potrohából, de már döglött volt. Ott fel is van dagadva egy kicsit az állán ahonnan kiszedtem. Lehet, hogy fertőzött volt?:( Azon kívül viszont, hogy nem ette meg a reggelijét nem láttam rajta más furcsaságot, csak elfáradt és alszik éppen.


2012. márc. 23. 09:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szerintem várd meg az ebédet.

Az enyémben is volt idén már 2 x, de Én azonnal észrevettem és kiszedtem ,

Van aki azt mondja , ha megszívja magát úgy is kilökődik úgy , hogy nem okoz nagyobb gondot.

Hát nem tudom , emiatt viszont lehet , hogy elvinném

A kaja miatt nem , biztos még nem volt éhes:)

2012. márc. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Néhány órát még várhatsz, de az estét ne várd meg, mert akkor már nem tudod csak max. ügyeletre vinni. Addig is mérd meg a hőmérsékletét és ha lázas, akkor azonnal doki! Ha nem lázas (attól még lehet babesia) akkor meg figyeld a mozgását, aktivitását, kedvét. Ha tudod, hogy hol van a veséje, akkor kézzel meg is nyomhatod két oldlaról, hogy fáj-e neki.
2012. márc. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Megmértem a hőmérsékletét és 39,7 volt. Ez már gondolom azért a kutyáknál is magasnak számít.:( Inkább elviszem akkor most az orvoshoz. Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 23. 10:07
 4/23 A kérdező kommentje:
Felhívtam az állatorvost és mondtam, hogy mi a helyzet, de azt mondta, hogy a vizeletét kell figyelni és ha az megváltozik, akkor vigyük be. De olyankor már nem túl súlyos a helyzet? Azt hallottam, hogy ha már barnás a vizelet, akkor már lehet, hogy nem lehet gyógyítani. Akkor most kinek higgyek? Keressek másik orvost?
2012. márc. 23. 10:17
 5/23 anonim ***** válasza:

Figyeld az étvágyát, a hangulatát, és minden séta első pisilésénél töröld meg egy fehér zsepivel. Azonnal látni fogod, ha esetleg barnás, pirosas színűt pisil.

Minden kutyánál máshogy jelentkeznek a tünetek, barátnőm kutyája 2x volt babéziás, de egyszer sem pisilt véreset, csak nem volt étvágya.

Én azt javaslom, ha ennyire aggódsz, és van rá néhány ezer forintod, csináltass egy vérvételt, abból azonnal kiderül, hogy fertőződött e a kullancstól.

2012. márc. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

A zsepis módszert azóta használom, hogy kiszedtük az első kullancsot!:)

Nagyon furcsa tőle már az is, hogy nem ette meg a reggelijét, mert még sosem volt olyan, hogy ne legyen éhes. Még akkor is evett, mikor összeszedett egy vírust és mindent kihányt 1-2 órán belül.:S

Akkor az ebédet mégiscsak megvárom, aztán ha nem eszik, akkor csináltatunk vérvételt. Nem vagyunk most éppen eleresztve anyagilag, de nagyon aggódom.:(

2012. márc. 23. 10:39
 7/23 anonim ***** válasza:
Az enyém sem pisilt véreset, mikor babesiás volt, csak nem evett és rossz volt a hangualta. Amikor véreset pisil, akkor már a veséje károsodott. Egyszerűbb még az elején megfogni a betegséget, mint pár óra késlekedés miatt kínlódni a kezelésével! Könnyen lehet, hogy a te kutyádnak tényleg semmi baja és csak egyszeri eset volt a nemevés, de én inkább kifizetnék 8000 forintot egy imizolra, mint utána tízezreket a napokon át tartó infúzióra és egyéb kezeléséekre. A kutya testhője 39 fokig normális. 39,5 felett már nem az. Te 39,7-et mértél. Akkor mi a kérdés? Kívánom, hogy ne legyen semmi baja és inkább pénzkidobás legyen az állatorvos, de szerintem ne kockáztass! Ha még most elviszed és tényleg babesia, megkapja az imizolt és holnapra már kutya baja. Minél többet vársz, annál nehezebb lesz kikezelni.
2012. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Amúgy megnyomkodtad a veséjét, hogy fáj-e neki?
2012. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Mindenképpen viszem orvoshoz, csak azt várom, hogy hazaérjen a párom, mert nála van a pénz. Nem igazán tudom, hogy hol lehet a veséje (kerestem képet hozzá, de még így sem), de mindenhol végignyomkodtam és nem fájt neki. De teljesen mindegy, így is úgy is elviszem egy dokihoz, csak nem ehhez, aki ilyen kedvetlenül válaszolt és leszarta, hogy lázas.:(
2012. márc. 23. 11:28
 10/23 A kérdező kommentje:
Most jöttünk haza a dokitól és kapott egy anitbiotikumot Lyme kór ellen. Azt mondta, hogy még vasárnap hívjuk fel, hogy nem-e változik a vizelet színe. Most egy hétig nem is játszhat, csak pisilni meg kakilni lehet levinni.:(
2012. márc. 23. 14:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!