Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól mondható, hogy nincs...

Mikortól mondható, hogy nincs étvágya a kutyának?

Figyelt kérdés

2 kullancsot szedtem ki a kutyámból (tegnap és 3 napja) és most minden mozdulatát figyeltem, de eddig nem volt semmi különös. Még ma reggel lent vígan szaladgált meg játszott, de mikor feljöttünk nem akarta megenni a reggelijét. Adtam neki egy sajt darabot, azt megette, de mást nem. Várjam meg, hogy ebédel-e, vagy már most vigyem orvoshoz?

Az egyik kullancs már befúródott, de nem szívta meg magát, a tegnapit viszont már úgy találtam, hogy rá volt tapadva az állára és körülötte alvadt vér volt és mikor kiszedtem még akkor is szivárgott a vér a potrohából, de már döglött volt. Ott fel is van dagadva egy kicsit az állán ahonnan kiszedtem. Lehet, hogy fertőzött volt?:( Azon kívül viszont, hogy nem ette meg a reggelijét nem láttam rajta más furcsaságot, csak elfáradt és alszik éppen.


2012. márc. 23. 09:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Biztos? Mármint az 1 antibiotikum? Mert ha lyme kórja van (azt csak laborvizsgálattal lehet kideríteni) akkor kb 1 hónapos antibiotikum kúrát szoktak csinálni. Egyetlen adag antibiotikum nem pusztítja el a borrelia baktériumokat. Amikor én voltam lyme kóros, akkor én 40 napig szedtem napi 2 doxycyclint, a szokásos napi 1 / egy hétig adag helyet...
2012. márc. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Azt mondtam, hogy lyme kór ellen adta és antibiotikum. Mást nem nagyon mondott erről, inkább arról beszélt, hogy ha a vizelete barnás, akkor vinni kell babézia elleni injekcióra. A lyme kór ellen pedig nyáron kell beoltatni, mert ha most beoltja és lyme kór lappang benne, akkor meg is ölheti. Nem volt szó ilyen hosszas kezelésről!:O
2012. márc. 23. 14:43
 13/23 anonim ***** válasza:
Akkor se értem. Mindegy, reméljük a doki tudja mit csinál.
2012. márc. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Én is csak ebben bízom!:) Aztán ha rosszabbodna, akkor visszük egy másik dokihoz!
2012. márc. 23. 15:02
 15/23 anonim ***** válasza:

Szia


Hogy vagytok ?

vacsizott már ?

2012. márc. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Pont most akartam írni, hogy a tápot nem hajlandó megenni, de a konzervet, amivel csak ízesíteni szoktam neki azt minden gond nélkül megeszi. Ilyenkor mi van?:) A konzervben nem sok tápanyag van, úgyhogy azzal nem etethetem örökké!:S
2012. márc. 23. 21:07
 17/23 anonim ***** válasza:
Láz? Mi a helyzet a hőmérsékletével?
2012. márc. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Tegnap estére már lement 38,8-ra, de ma reggel még nem mértem. Mindjárt leviszem pisilni, aztán megmérem és meglátjuk, hogy reggelizik-e.
2012. márc. 24. 08:13
 19/23 A kérdező kommentje:
Hazaértünk és kicsit mintha narancssárga lett volna a pisije. A hőmérséklete 38,7 és továbbra sem eszi meg a tápot. A konzervet megeszi, de ha összekeverem a táppal, akkor kiválogatja és a tápot otthagyja.:(
2012. márc. 24. 09:01
 20/23 anonim ***** válasza:
De mozog rendesen, nem jár furcsán, nem kíméli magát? Mondjuk tegnap óta már rosszabbul kellene lennie, ha babesia...
2012. márc. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!