Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj hogyha nem szeretném...

Baj hogyha nem szeretném odaengedni a kutyámat más emberekhez és főleg más kutyákhoz?

Figyelt kérdés
Vettem külföldről egy igen drága kutyát, rottweiler egyébként, még pici de már kiviszem sétálni és nem szeretném ha mások megsimogatnák, vagy egy csomó gazdi csinálja azt h úgy tesz mintha a kutyája elhúzná, bármilyen kicsi is az és engedi oda az én kutyámhoz. Mivel munkára vettem ezért nem szeretném ezt a nagy haverkodás azt meg pláne nem h esetleg véletlenül megharapja egy idegen kutya és utána féljen tőlük. Minden gazdira rá kell szólnom h még kicsi a kutya ne engedje oda hozzá az övét, mert nem tűnik fel senkinek h hátrálok ezerrel a kutyámmal, és mondom neki h nem, ő akkor is húzatja oda magát a kutyájával. Annyira fel tudnak bosszantani, megértem h a városban minden kutyus megszaglászik minden másik kutyust, de mi vidékiek vagyunk és nem is szorulunk erre rá, és a gazdik meg felháborodottan mennek tovább h mért nem akartam a nagy haverkodást. Nem tudom h mért nem mehetek el úgy egy másik kutyás mellett h az ne engedné oda hozzánk a kutyáját úgy h én feltünően nem szeretném. Tényleg ezért fel kell vennem a saját kutyám h békén hagyjanak? Bocsi ha nagyon hosszú lett, de ma beestem egy árokba és 3x történt ez meg csak 1 séta alatt, úgy h már elegem van.
2012. máj. 17. 17:45
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
*arra a nagy felháborodás h már volt másik kutyámmal h odaengedte ugyan így a gazdi és az harapta meg az én kutyámat, a haverkodással kutyakiképzésen természetesen semmi problémám csak az utcán van.
2012. máj. 17. 17:47
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Így a szocializációja marad el, ami rendkívül fontos minden kutyánál,még az őrző-védőknél is. Sőt, azoknál az igazán fontos!
2012. máj. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

még ha munka kutya is lesz, muszáj neki szocializálódni, azt akarod ha majd felnőtt lesz akkor minden kutyának és embernek neki menjen,mert te kölyök korban nem hagytad ,hogy barátkozzon..


most mivel kölyök barátságos mindenkivel 1 éves kora körül már nem lesz ennyire barátságos..szerintem hagyjad hadd barátkozzon a többi kutyával..

2012. máj. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
egyetértek,kihagyod a kutyád szocializációját ami nagy hiba!! Meg amúgyse kell az emberekkel ilyen ellenségesnek lenned,környékünkön is van ilyen faszi 2 kutyával senkihez nem szól,nem köszön,kutyáit se engedi senkihez,inkább megveri minthogy odaaengedje játszani...nekem igen unszimpatikus ez az egész dolog,egy kutya társas lény kell neki hogy a fajtársaival játszthasson,ismerkedjen,és a kutyád pont abba a korba van mikor segítened kell őt ebben,különben kitudja milyen elvont egy kutyád lesz...
2012. máj. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%

mi lenne ha tőled vonnák meg azt hogy más emberrel beszélgess/találkozz?? biztos rossz lenne


nah a kutyának is rossz lenne ha nem lehet a fajtársaival!!!

2012. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

ne engedd oda másokhoz mert akkor nem fogja a házad megvédeni és beengedi a tolvajt is esetleg

másik meg csak a családi tagokat engedje közel magához

és tanísd meg rá hogy akit te beengedsz azt nem bántani csak azt akit te nem engedtél be és így semmi gond nem lesz ha ezeket követed nemmást nem fog megharapni senkit se csak azt akit nem te engedtél be és útközbe meg mond légyszíves ne engedje ide a kutyusát ezt tudom mondani

2012. máj. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%

"ne engedd oda másokhoz mert akkor nem fogja a házad megvédeni és beengedi a tolvajt is esetleg "

Hülyeség. Ha egy kutyában van őrző-védő ösztön, akkor védeni fogja a házat meg téged akkor is, ha mindenkihez odaengeded. Sőt, a szocializáció nagyon fontos, mert ha nem engeded neki megszokni a többieket, mindenkitől félni fog. Lehet, hogy látszólag nagyon agresszíven támad majd, ha elmentek valaki mellett, de ez csak félelmi agresszió lesz és az ilyen kutya nem megbízható. Csak az a kutya lesz megbízható őrző-védő kutya, amelyik nem fél!

2012. máj. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Értem a problémádat. Nekem is az egyik munkakutya és őrző-védő. Még kölyök. Engem is idegesítene, ha mindenki meg akarná simogatni, viszont mivel eleve a külseje miatt nem sokan akarják megsimogatni, ezért nem olyan nehéz a dolgom. De azért azt nem akarom, hogy senki ne simogassa meg. Hála Istennek, amúgy sem olyan barátságos, akit én ismerek, annak puncsol, meg lehet simizni, viszont mikor egy hajléktalan részeg nyúlt felé, akkor elugrott (azóta is ezen röhögök). Ami a kutyákat illeti, és el is szomorít, az az, hogy ha pórázon van, akkor minden kutyára támad. Ami nem igazi támadás, hisz még csak 4 hónapos, és onnan tudom, hogy nem igazi, mert már kipróbáltam, és ha odaengedtem ahhoz a kutyához, akire vicsorgott meg hörgött, akkor abban a pillanatban abbahagyta és elkezdte szaglászni, aztán semmi gond nem volt. Inkább teszi a fejét, azt gondolom. Ha póráz nélkül sétál ugyanis, akkor eszébe nem jut ilyen. Esetleg messziről ugat, de jóval lájtosabban. És nem ilyen támadós módon. Nekem őszintén ez nem tetszik, mert az nagyon fontos lenne, hogy a fajtársaival kijöjjön. Gondolom, ha őrző-védőt vettél, akkor Te is inkább azt szeretnéd, hogy az emberekkel legyen bizalmatlan, ne a kutyákkal. Én ugyanígy vagyok, illetve ezt nem úgy értem, hogy támadja az embereket, hanem csak ne szaladjon oda és ne ugorjon minden ember nyakába. Hanem ha el van engedve, akkor simán sétáljon el mellettük és ne nyalogassa őket halálra. A kutyákkal meg jobb lenne, ha szintén legalább közömbös lenne, vagy ne ugatna mindegyikre. De az is elég, ha néhány kutyához odaengeded, a többit meg kikerülöd. Mondjuk pl messziről kiszúrod, hogy ki a szimpi, mert az tényleg nagyon nem jó, ha senkihez nem engeded oda. Hidd el, egy rottweiler nem lesz később olyan barátságos. Nekem amúgy németjuhászom van. Már most merőben távolságtartóbb, 4 hónaposan, mint egy golden pl. vagy egy beagle

2012. máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 VBeata81 ***** válasza:
78%
Antiszociális és veszélyes kutyát fogsz így nevelni! Falun laksz vagy sem, kérd ki egy jó tréner tanácsát mielőbb.
2012. máj. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
A probléma inkább onnan ered hogy itt sokan szocializálatlan kutyát sétáltatnak és nagytestűeket, és ezért féltem a picit h meg ne támadják, de a kutyakiképzésen semmi bajom ezzel mert ott tudom h szocializált kutyák vannak ott lehet haverkodni.
2012. máj. 17. 18:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!