Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj hogyha nem szeretném...

Baj hogyha nem szeretném odaengedni a kutyámat más emberekhez és főleg más kutyákhoz?

Figyelt kérdés
Vettem külföldről egy igen drága kutyát, rottweiler egyébként, még pici de már kiviszem sétálni és nem szeretném ha mások megsimogatnák, vagy egy csomó gazdi csinálja azt h úgy tesz mintha a kutyája elhúzná, bármilyen kicsi is az és engedi oda az én kutyámhoz. Mivel munkára vettem ezért nem szeretném ezt a nagy haverkodás azt meg pláne nem h esetleg véletlenül megharapja egy idegen kutya és utána féljen tőlük. Minden gazdira rá kell szólnom h még kicsi a kutya ne engedje oda hozzá az övét, mert nem tűnik fel senkinek h hátrálok ezerrel a kutyámmal, és mondom neki h nem, ő akkor is húzatja oda magát a kutyájával. Annyira fel tudnak bosszantani, megértem h a városban minden kutyus megszaglászik minden másik kutyust, de mi vidékiek vagyunk és nem is szorulunk erre rá, és a gazdik meg felháborodottan mennek tovább h mért nem akartam a nagy haverkodást. Nem tudom h mért nem mehetek el úgy egy másik kutyás mellett h az ne engedné oda hozzánk a kutyáját úgy h én feltünően nem szeretném. Tényleg ezért fel kell vennem a saját kutyám h békén hagyjanak? Bocsi ha nagyon hosszú lett, de ma beestem egy árokba és 3x történt ez meg csak 1 séta alatt, úgy h már elegem van.
2012. máj. 17. 17:45
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, egyetértek!
2012. máj. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
60%

Ha tényleg lelkiismeretesen viszed kutyaoviba, kutyasulival, akkor semmi gond, ha az utcán elzárkóztok a sok szocializálatlan majomtól.


Arra tényleg figyelj oda nagyon, hogy a megfelelő szocializációja ettől függetlenül mindenképp történjen meg kutyák és emberek irányába is! :)

2012. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Catz ***** válasza:
100%

Kedves # 16/22

Sajnos tapasztalatból mondom. Az még a kedvencem, amikor látják, hogy fogattal száguldok és nekem kell leállítanom, mert nem képesek behívni a kutyájukat. És a határban, szántóföldön közlekedünk. Messziről látnak és szarnak ránk, aztán jön a "Fifike még sosem csinált ilyet"... köszi


Azért amikor hátulról belénk rohannak, amikor mi békésen Dunapartozunk, vicsorognak ránk, és a kedves gazdi sehol még, mert a panel végén tart, míg kutyája már a parton garázdálkodik... Hát az egy élmény.


Mondom vannak kivételek, de kevesek. Aki nálam többet foglalkozik minőségileg és mennyiségileg a kutyájával az munkanélküli.


Most én is soroljam fel milyen okleveleink vannak, milyen ágazatban? :D és BH-vizsga felkészítő tréningre járunk? :D Meg mennyit költök rájuk? Mégis ki van elszállva? :D pfff

2012. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Megértem a problémádat kérdező, én is így vagyok ezzel csak nekem ráadásul a kutyáim kinézete is "megtévesztő" (en aranyos). Egyáltalán nem baj, ha nem engeded oda más kutyákhoz. Mondjuk azért vannak rendes emberek, én szereztem pár ismerőst séta közben. Az viszont igaz, hogy az embernek joga van eldönteni kivel és mikor barátkozik a kutyája, és ezt más emberek és kutyások nem veszik figyelembe! Ilyen mindig lesz, sajnos nem fogod tudni megtanítani mindegyiknek, hogy legyen már udvarias és kérdezzen meg, fogadja el, ha nem akarod...

A többieknek meg nem tudom mi bajuk! Tudjátok nem mindenki ugyanolyan és a kutyája sem! Vannak olyanok akik jobban elvannak magukkal és nem minden kutya emberimádó! Nem tudom mit kell ezen felhúzni magatokat! A kérdező "drága kutyát vett külföldről", iskolába hordja, dolgozni akar vele. Ez ezerszer több már így is, mint amit a legtöbb ember itt elmondhat magáról. Szerintem a kutyát baromira nem érdekli, hogy nem a Lexikével hanem a kutyaiskolai Buksikával fog szocializálódni! Kicsit elvakultak vagytok.

2012. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
A drága kutya arra vonatkozott h ne kezdjétek el azt h szaporítótól antiszociális kutyával úgy sem lehet mit kezdeni, nem arra h azért féltem...amiket elmondtam az igaz, egyszerűen nem tolerálják azt h egy kiskutyával kapcsolatban rá kéne kérdezni h szabad-e...
2012. máj. 18. 18:01
 26/29 anonim ***** válasza:
25%
Hellhoundz - értsd már meg, a kutyákat azért viszik le az emberek sétálni, hogy találkozzanak a fajtatársaikkal, és esetleg együtt játszanak! Ha Nektek ez problema, akkor menjetek olyan helyre, ahol tutira nem sétáltatnak más kutyákat, de nehogy már mi legyünk a hülyék, amiért a kutyánkat odaengedjük a többihez.
2012. máj. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Kérdező: értem én, hogy miért mondtad, nem rossz szándékkal idézet.

Utolsó: én azért hordom le a kutyáim, hogy mozogjanak, gyakoroljak velük, friss levegőn legyenek meg ilyenek. Azt pedig én döntöm el, hogy kivel barátkoznak (mert ugye azt senki nem veszi észre elvakultságában, hogy itt nem arról van szó, hogy elzárjuk a többi kutyától a mieinket, hanem arról, hogy megválogatjuk kivel barátkozzon. Szocializáltsághoz nem kell a világ minden kutyáját és emberét ismerni. Ez miért fáj nektek?). Az utcára pedig az megy aki akar. De már elnézést senkinek sincs joga hozzánk odajönni vagy a kutyáját odaengedi. Vagy mégis hogy gondoltad? Még én kérjek elnézést ha odajön hozzám egy kutya, bármilyen szándékkal is? Jól néznénk ki. Kezdjük ott, hogy törvénytelen csak úgy elengedni a kutyát az utcán (gondolom a kérdező nem vonul be egy kutyafuttatóra és akad ki, hogy odajönnek hozzá a kutyák, mint ahogy én sem - itt utcáról van szó). Arról nem is beszélve, hogy teljesen az etikett ellen van. Na nehogymár megsértődj mert a kutyád nem mehet oda bárkihez. Te talán csak úgy odamész valakihez és megsimized például a gyerekét az utcán? Komolyan nem értem mi a probléma itt. Tudtommal a kutyát úgy kell tartani, hogy senkinek ne okozzon gondot. Nos az én véleményem szerint abba senki sem fog belehalni ha nem az én kutyámmal játszhat, az viszont igenis gond ha akaratom ellenére odajön egy kutya. Amíg nem zavar, addig felőlem azt csinál az utcán amit akar. És szerintem ezzel a kérdező is így van, szóval ne forgasd már ki, hogy mi megtiltjuk, hogy az utcára menj. És még azt is tudtam eddig, hogyha barátkozni akarunk, akkor mondjuk kinyitjunk a szánkat és megkérdezzük, hogy a másik és a kutyája akarja-e, illetve felfogjuk, hogy létezik nemleges válasz is, és ettől a másik nem lesz rossz, el kell fogadni. Ez minden dologgal így van az életben. Biztos én tanultam rosszul.

2012. máj. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy gondolom te is városi vagy, de mi nem. Nálunk minden második kutya meg akar ölni miután kiszabadult a rossz kerítésen (rosszabb esetben meg ráduszították mert arra sétálsz), a többinek meg idióta a gazdája. És az össszes számára ismeretlen a minőségi táp, oltás vagy bolhairtó (a veszettségelleni is csak azért nem mert oltópontok vannak). Barátkozz te ilyenekkel, én köszi inkább nem. De ha tökéletesek is lennének, akkor is jogom lenne eldönteni melyikhez engedem oda a kutyám. Neki teljesen mindegy melyikkel szocializálódik.
2012. máj. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Aki nagyon fel van háborodva, annak ajánlom ezt olvasni: [link] érdekes módon nem csak nekünk van ez az agyszüleményünk. Had nevelje már mindenki úgy a kutyáját ahogy akarja. Azért van annyi módszer.
2012. máj. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!