Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj hogyha nem szeretném...

Baj hogyha nem szeretném odaengedni a kutyámat más emberekhez és főleg más kutyákhoz?

Figyelt kérdés
Vettem külföldről egy igen drága kutyát, rottweiler egyébként, még pici de már kiviszem sétálni és nem szeretném ha mások megsimogatnák, vagy egy csomó gazdi csinálja azt h úgy tesz mintha a kutyája elhúzná, bármilyen kicsi is az és engedi oda az én kutyámhoz. Mivel munkára vettem ezért nem szeretném ezt a nagy haverkodás azt meg pláne nem h esetleg véletlenül megharapja egy idegen kutya és utána féljen tőlük. Minden gazdira rá kell szólnom h még kicsi a kutya ne engedje oda hozzá az övét, mert nem tűnik fel senkinek h hátrálok ezerrel a kutyámmal, és mondom neki h nem, ő akkor is húzatja oda magát a kutyájával. Annyira fel tudnak bosszantani, megértem h a városban minden kutyus megszaglászik minden másik kutyust, de mi vidékiek vagyunk és nem is szorulunk erre rá, és a gazdik meg felháborodottan mennek tovább h mért nem akartam a nagy haverkodást. Nem tudom h mért nem mehetek el úgy egy másik kutyás mellett h az ne engedné oda hozzánk a kutyáját úgy h én feltünően nem szeretném. Tényleg ezért fel kell vennem a saját kutyám h békén hagyjanak? Bocsi ha nagyon hosszú lett, de ma beestem egy árokba és 3x történt ez meg csak 1 séta alatt, úgy h már elegem van.
2012. máj. 17. 17:45
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
72%

Lakik a környékünkön egy csaj, akinek van 2 svájci juhászkutyája, anya-lánya páros. A csaj meg van róla győződve, hogy az idősebbik kutyáját "túlszocializálta" és ezért engedte be tavaly a betörőt a házba... Ezért a fiatalabbikkal ugyanazt csinálja, mint amit Te is. Kihozza emberek és más kutyák közé, de nem engedi oda senkihez.

Attól még, hogy egy kutya jól szocializált, attól nem lesz kevésbé jó munkakutya.

A kutya most 11 hónapos, és sikerült azt elérnie, hogy a kutyája egy agresszív idegroncs. Amúgy neveli a csaj a kutyákat, és nagyon sokat foglakozik velük, de valamiért nem hajlandó elfogadni, hogy amit csinál, az baromság.

Ha az a kutya egyszer elszabadul, akkor annak nagyon rossz vége lesz.

Ha azt akarod, hogy a kutyád szocializálatlan legyen, akkor csináld... De ne várd el, hogy mindenki hozzád igazodjon. Az emberek azért viszik le a kutyájukat, hogy sétáltassák, és az jól érezze magát séta közben. Ha Neked ez nem tetszik, akkor hátraarc, és menj a másik irányba. Vagy menj olyan helyre, ahol nincsenek emberek, és kutyák.

2012. máj. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Catz ***** válasza:
68%

Olvassátok már el normálisan..

"a haverkodással kutyakiképzésen természetesen semmi problémám csak az utcán van."


Èn sem haverkodom mindegyikkel, mert állandóan idegbeteg vizslákat meg panelpatkányokat hoznak le. Van pár ember suliból, meg társaságból, aztán ennyi. A másik meg, hogy állandóan bolhát kapnak valamelyiktöl. Ès mi scalibort használunk, mert úsznak.

2012. máj. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Utolsó érti egyedül h mire gondolok, a szocializálatlan idegbeteg kutyákra akiktől még bármilyen parazitát is elkaphat.
2012. máj. 17. 19:38
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Az korán sem baj, ha az idegen kutyákat nem engeded oda hozzá, hisz ez valóban kiszámíthatatlan, sőt, azt is megértem, ha még az embereket is elküldöd. De mindenképp kezdj el vele járni kutyaoviba, ahol vele egy idős kölykök lesznek, az oktató hozzáértő, segít a gondokban, a kívánságaidban. Itt tud majd megfelelően szocializálódni kutyákhoz, emberekhez. A kölyök kori szocializáció a legfontosabb és legmeghatározóbb az életében, ezt nem szabad elrontani sem negatív élményekkel, sem azzal, ha kihagyod. 3 hónapos korától mehet oviba.
2012. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
0%
Engedd oda a többi kutyákhoz, hisz így fog szocializálódni!!! egy szocializálatlan kutya meg szerintem hülye :D
2012. máj. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
47%

Tehát szerintetek 1000 kutyatartóból max 2 van, akiknek normális a kutyája. (Ti természetesen közéjük tartoztok)

Catz, Te pedig azt hiszem egy kissé túl sokat gondolsz magadról és a kutyádról. Az én "panelpatkányom" K99-es vizsgarendszerben vizsgázott már több alkalommal, de azt hiszem ettől függetlenül ugyanúgy mi lennénk a hülyék, ha a kutyám ne adj Isten odamenne a Tiédhez.

2012. máj. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
0%
Már ne is haragudj kérdező, de a nyitó kérdésedbennem írtál semmi olyat, hogy a szocializálatlan kutyák zavarnak, és attól félted. Azt írtad,
2012. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
29%
Már ne is haragudj kérdező, de a nyitó kérdésedbennem írtál semmi olyat, hogy a szocializálatlan kutyák zavarnak, és attól félted. Azt írtad, A TÖBBI KUTYÁS! Most akkor nem az összes szembejövő kutyától félted? Mert a kérdésedből ez jött le!Ha csak a kétértelmű ebeket kerülöd, akkor az nem gáz a kutyának. De egyébként hogy jön ide az, hogy drágán vetted? Nem nagyon értem. Én is tenyészötöl vettem a munkavonalas németjuhászomat. Vagy azért nem mered odaengedni a kutyákhoz, mert drága volt? Azt hittem azért, mert félted...
2012. máj. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Ugyebár a kutyasuliban lehet haverkodás, mert ott jól szocializált kutyák vannak. Ajánlom, menjél el egy agility versenyre, vagy kiállításra. Ott is nyugodtan körbeszagolhatja őket, hiszen ott aztán végképp jól szocializált kutyusok vannak.
2012. máj. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
56%

Mindenesetre nem szeretnék sem veled/sem a kutyáddal sehol összefutni. Főleg pár hónap múlva.


Annyira boldog dolog látni, amikor staffik, nj-k vígan rohangásznak a kicsi kutyák között. Uram bocsá' még játszanak is! Szerintem ez az ideális dolog.


Nem az olyan gazdák akik húzgálják a kutyájukat, a bokrok alatt sétálnak és csodálkozunk ha egyesek mindezek ellenére fölkapdossák a kutyájukat:(

2012. máj. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!