Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarják egyesek elriaszt...

Ratata kérdése:

Miért akarják egyesek elriasztani a kutyatartástól az érdeklődőket?

Figyelt kérdés
Egy pár kérdésre azt írják hogy 300 ezer meg ilyen összegeket.Egy menhelyi keverék alapfelszereléssel és középkategóriás táppal messze sokkal olcsóbban eltartható.Tőbb százezer gazdátlan kutya van mi meg itt elriasszuk az embereket a kutyatartástól?

2013. jan. 5. 17:47
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Én is menhelyi párti vagyok. Viszont ha valaki mindenképp fajtatisztát akar, tudjon róla, hogy az nem 20.000Ft-ba kerül.
2013. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
legtöbb kérdező sajnos kizárja a menhelyt,ezért írjuk hogy fajtatiszta kutyák mennyibe kerülnek,ez nem elriasztás,vagyis végülis a szaporítóktól való elriasztás. Kár hogy az ország kisszázaléka olvassa ezt,és kár hogy mégkevesebb százaléka fogadja meg..
2013. jan. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy kutya nem néhány napos szórakozás,hanem évtizedes kapcsolat.
2013. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
44%

azért, mert valahol kell hencegni a 300.000 forinttal :D ismerek kutyatartót, akinek világéletében mix kutyái voltak, még az alapokat sem vette meg neki, aztán egyszercsak pénze lett fajtatiszta kutyára, a mixeket odaadta valami jöttmentnek, mindenből a legdrágábbat vette, onnantól lenézi azt, aki nem költ ennyit a kutyájára, mert szerinte az összeg az megegyezik a kutya boldogságával, illetve a felelős állattartással.


ha az emberek elköltenek 300.000 forintot, néha visszaigazolást akarnak arról, hogy jól tették, és bólogatójánosokat is persze. attől függetlenül az említett tag szar gazdi, pedig rengeteget költ a kutyájára. én ha átlagban havi 5ezret költök, akkor sokat mondok, de a kutyám boldog, és egészséges.

2013. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
55%
3-as nekünk is menhelyi van.
2013. jan. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
72%
és igen, buzdítani kellene az embereket a keverék kutyára, jóarcok, egyediek, és az idióta emberek létezésének következményei. nekem is keverékem van, soha nem kötődtem még ennyire semmihez. előbb gazdit kellene találni minden árva állatnak.
2013. jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mire érted pontosan, hogy 300.000. A kutya ára? Vagy az évi tartási költség?

Itt rengetegen érdeklődnek arról, hogy milyen kutyát vegyenek (vagyis minimális elképzelésük sincs) vagy hogy a kinézett fajta mennyibe kerül. Meg kell nekik mondani, hogy mennyibe kerül (szinte kivétel nélkül 100.000 felett), hogy tudják, hogy amit az expresszen látnak kiskutyát 20-30-40 ezerért az nem éri meg az árát, ne onnan vásároljon, ne szaporítsuk a keverékeket meg a gyenge kutyákat.


Én a magam részéről mindig ajánlom a menhelyeket és a fajtamentőket, más a helyzet ha a gazdi csakis fajtatisztát akar, meg csakis kölyköt, meg "újonnan". Akkor viszont fizesse meg az árát.

2013. jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
41%
ma 17:54 vagyok, meg tudjátok mondani, hogy a válaszom miért 0%-os? érveljetek is, ne csak kussban nyomogassátok a kezeket. elég gyáva dolog.
2013. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
82%
Én sokat költök a kutyáimra, de bevallom, csomó minden túlzás, amit veszek nekik. Szerintem egy pokróc, egy nyakörv, egy póráz, egy rongy játék, plusz középkategóriás táp bőven elég, ebből a kezdő csomag mindenestől megvan 20 ezer alatt, vegyünk hozzá még egy oltás-chip, max 10 ezer, így 30 ezerből megvan egy minden igényt kielégítő kezdet egy kutyával - és nem 300 ezer...
2013. jan. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Én nem pontoztalak le, de leírom, mi hibádzik a hozzászólásodban (szerintem): nem arra kell buzdítani az embereket, hogy keverék kutyát akarjanak, mert ez a gondatlan gazdáknak és a szaporítóknak kedvez, meg pl az olyanoknak, akik valami érthetetlen oknál fogva direkt mixelnek pl mudit munka borderrel, bordert agárral, x-et y-nal... Szóval nem, nem a keverékek tartását kell támogatni, hanem a már menhelyre került kutyák örökbefogadását. A fajtatiszta kutyáknak megvan a maguk kulturális jelentőségük, ha lehet, akkor a fajtatiszta tenyésztést támogassuk.
2013. jan. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!