Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarják egyesek elriaszt...

Ratata kérdése:

Miért akarják egyesek elriasztani a kutyatartástól az érdeklődőket?

Figyelt kérdés
Egy pár kérdésre azt írják hogy 300 ezer meg ilyen összegeket.Egy menhelyi keverék alapfelszereléssel és középkategóriás táppal messze sokkal olcsóbban eltartható.Tőbb százezer gazdátlan kutya van mi meg itt elriasszuk az embereket a kutyatartástól?

2013. jan. 5. 17:47
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

És akinek csak az olcsó sarki bolti tápra telik?

Itt a faluban kiröhögnek minket,hogy hozatjuk a tápot,mert csak gyenge minőségű van itt helyben.

Ettől függetlenül a trágya olcsó tápon meg csirkebélen vígan és egészségesen éldegélnek a kutyák tizensok éves korukig.

2013. jan. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Három német juhászunk élt anno(még apám tartotta őket) kölyökkoruk óta azon a kaján, amit mi is ettünk. Nem muszáj annyira ragaszkodni a tápokhoz, mert ha jut úgy, akkor ép maradékot is neki lehet adni, hogyha megeszi.
2013. jan. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
77%
én emlékszem anno, még az első kutyámnál hire hamva sem volt a tápoknak. A drága táp is szemét, csak nagy a marketing, beszállitás, stb.ezelőtt 30 évvel is házikoszton éltek a kutyák, és semmi bajuk nem volt. ha elterjed a nyers húsos etetés, a tápok is visszaszorulnak majd. Főleg ha belegondolunk, hogy hány ezer éve háziasitotta az ember a kutyát, akkor ésszerű, hogy a kutya mindig a maradékot kapta.
2013. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Giniras: azért a kommentem végén befigyel egy mondat: előbb gazdit kellene találni minden árva állatnak.


azt meg, hogy arra, hogy ösztönzöm az embereket, hogy inkább menhelyről hozzanak haza egy keverék kutyust, szerinted a szaporításra való buzdítás, akkor valami probléma van veled.


többieknek: a kikiáltott 300.000 forint, meg a chappi+nincs pénz orvosra között elég nagy szakadék van, nem gondoljátok?

2013. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
52%

Lassan vicc lesz ebből a kérdésből.

Az ilyen reklámos tápokban sok az ízfokozó, színezék mi egy más. Mindegy ki mivel etet a prémium tápok azért azok mert valószínű jobbak. Ennyi a történet. Lehet Lidl-s táppal is etetni. Gazdi dönt a kutya meg eszik. Igen van rosszabb ezeknél DE ha már kutyát veszünk magunkhoz akkor a tápjára ne sajnáljuk a pénzt. Hiszen te is inkább a jobbat veszed meg a boltba mert az jobb,finomabb.

És az hogy annó mi volt az szerintem teljesen más mert régen ezt az egész témát máshogy gondolták, akkor minden kutya kint élt, házi koszton és a házat őrizte.

Ez a 21.század ahol jobbnál jobb dolgokat találnak ki.

2013. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
39%

Wintersunset! Akkor egy 20000 ft-os kutyát már nem is lehet szeretni? Csak azt, amelyik 100ezer ft vagy menhelyi? Az én kiskutyám 5000 ft volt, fajtatiszta máltai selyem, csak egy szemmel született, azért volt olcsó, mert örültek, hogy valaki elviszi, és szeretni fogja, mert a sok díszp*csnek hibátlan kutya kell. Inkább fizet érte 100ezret, csak legyen tökéletes. Az én kutyámnak ez az egy "hibája" van, nagyon okos, játékos, szófogadó. Ott kellett volna hagynom, mert csak 5000 ft volt? Nekem sookkal többet ér 5000 ft-nál. Igenis megéri a pénzét.

Szóval egy 20ezer ft-os kutya is bőven ér annyit, mint egy 100ezres. Csak ezt akartam mondani. :)

2013. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Az mondjuk tény, hogy akinek nincs pénze orvosra, oltásokra meg miegyéb másra, az ne vállajon kutyát, de azt sem tudja mindenki megoldani, hogy drága, minőségi tápot vásároljon, mert nem biztos, hogy annyival jobb. A jó tápokat nem mindig könnyű kifogni. És táp mellett ugyanúgy kaphat házi maradékot is.

Viszont tényleg sok gazdátlan kutya van, és aki úgy érzi, hogy fel tud egy kutyust vállalni, úgy, hogy egy év múlva nem hajítja ki (mert volt már rá példa), és meg tud neki adni minden szükségest, az nézzen be egy menhelyre, és inkább onnan válasszon, mert tényleg rengeteg gazdátlan kutya van.

Ha tehetném, keresnék valami megoldást, mert foglalkoztat a dolog, de sajnos ötletem sincs, és nem vagyok akkora személy, hogy mindenki rám hallgasson, de annyit megtehetek, hogyha valaki kutyát szeretne, akkor elirányítom a menhelyre.

2013. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
76%
Kedves Ismeretlen! Azé befigyel az elején még valami: "buzdítani kellene az embereket a keverék kutyára". NEM - s úgy látszik, nem csak nekem ez a véleményem. Megjegyzem még, hogy a világban nem csak keverék kutyák szorulnak segítségre, fajtamentőknél pl találhatóak törzskönyvezett, fajtatiszta kutyák is (ritkán ugyan).
2013. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
43%
Ja, mindenki odavan a nem tudom milyen hiperszuper tápoktól, és ha valaki nem ilyennel eteti a kutyáját, akkor fúj milyen felelőtlen gazda. Honnan tudhatnánk hogy az Acanában meg a Britben meg nem tudom mikben mi van? Lehet, hogy semmiben nem különbözik az alacsonyabb árkategóriájú tápoktól, vagy legalábbis nem sokban.
2013. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
hát pedig de, addig, amíg több tízezer kutya várja a sorsát a gyepiken, addig igenis buzdítani kell őket a keverék kutyára. vagy kutyagazdaként te úgy gondolod, hogy jó ott nekik?
2013. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!