Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarják egyesek elriaszt...

Ratata kérdése:

Miért akarják egyesek elriasztani a kutyatartástól az érdeklődőket?

Figyelt kérdés
Egy pár kérdésre azt írják hogy 300 ezer meg ilyen összegeket.Egy menhelyi keverék alapfelszereléssel és középkategóriás táppal messze sokkal olcsóbban eltartható.Tőbb százezer gazdátlan kutya van mi meg itt elriasszuk az embereket a kutyatartástól?

2013. jan. 5. 17:47
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert nem csak a pénzről van szó, hanem egy érző élőlényről. Sok esetben a kérdező leírásából az derül ki, hogy jobb kutyát nem tartania. Az okokra nem térnék ki, ezeket mindenki kívülről fújja.

Nem ellenük, hanem értük aggódunk! Jó szándék vezérel (engem biztosan), nem rossz indulatból beszélek le egy kérdezőt. Sokan csak egy kutyát szeretnének, akit egész nap dögönyözhetnek és úgy gondolják ennyi elég is neki a hatalmas udvar, illetve a napi kaja osztás mellett.

Ha valaki köti az ebet a karóhoz, hogy ő csak is kizárólag fajtatiszta kutyát akar tartani, annak nem árt áll tudni - főleg ha ezt megkérdezi- hozzávetőleg mekkora összegre számíthat. Hiába írjuk le neki mennyi gazdára váró kutya van az országban, nem fogja érdekelni. Ebben a sok hiedelem is közre játszik.

2013. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

A legutóbbi kérdéseknél, amit láttam a 300eFt-os összeg nem a kutya árára vonatkozott, hanem a kölyök vételárára és az első éves ktg-ekre nagyjából és kivétel nélkül fajtatiszta, tenyésztőtől vásárolt kutyákról volt szó.


Egyébként pedig olyan ember ne is akarjon még menhelyről sem kutyát hozni, akinek pl. nem lenne rá pénze, ha orvosi kezelésre szorulna a kutya. Vagy éppen Chappi tápot tudná megfizetni. A kutyatartás nem kötelező.

2013. jan. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem tudsz leszállni a témáról ugye?

Nem elriasztásképpen írtam, azért mert a gyerekek (saját tapasztalat) hajlamosak csak akarni de az árakat nem nézik. És a véletlen megbetegedéseket is bele vettem az árba.

És odaírtam, hogy KIVÉVE HA KEVERÉK. Mert akkor olcsóbban kijön ez igaz. És egyáltalán nem akartam elriasztani a GYEREK kérdezőt, hanem csak tippeket adtam neki a szülei miért ellenezhetik a kutyatartást.

És képzeld én is menhely, keverék kutya párti vagyok csak két fajtatiszta kutyusom volt de nagyszüleimnél éltek.

De még egyszer hangsúlyozom GYEREK kérdező volt és nem elriasztani akartam hanem azt szerettem volna, hogy kinyissa a szemét mert csak azt látta, hogy a szülei a gonoszak mert nem lehet kutyája.

Kérlek szállj le erről a témáról felesleges kérdéseket kiírni mert nincs olyan ezen az oldalon aki ellenezné a kutyatartást. Itt mindenki meglátása az(szinte) hogy minden családba kell egy kutya. Képzeld ugyan ezen a véleményen vagyok. (ha nem ismertél volna fel én adtam azt a választ!)

2013. jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
ez akkora baromság. A kutya, az kutya. nyilván egy minőségi tenyészetből drágább egy kölyök, de itt a menhely, és a tenyészet között ez az egyetlen különbség. ha már megvan a kutya, akkor onnantól a költség ugyanannyiba kerül. Az orvos sem műti kevesebbért mert keverék, és nem kér el többet, ha fajtatiszta. A kaja, az iskola, a felszerelés szintén megegyezik. Ugyogy az a véleményem, hogy egy menhelyi keverék eltartási is ugyanannyiba kerül, mint törzskönyvezett fajtársaié. és a vételárat pedig csak 1-szer kell kifizetni. van aki csak egy társat szeretne, és van akinek határozott komoly céljai vannak a kutyával. miért lenne ő ettől rosszabb.????
2013. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 menhelyi kutyám van, és nem csak a kutyáknak csodás érzés, hogy kihozzák őket onnan, hanem az új gazdinak is, hiszen megmentette egy kutya életét, esetemben kettőét is, és nem bántam meg. Most viszont összejött annyi pénzem, hogy megvásároljak egy fajtatisztát. Sokan mondják, hogy ne, inkább fogadjak örökbe, viszont ha törzskönyve van, akkor tényleg megvannak a fajta tulajdonságai is. Ez nem azt jelenti, hogy többet nem is fogadok örökbe, mert nekem a kutyákról szól az életem. Csak van egy fajta, amelyik nagyon megtetszett és szeretnék egyet venni. Nem felvágásból vagy ilyesmi! És mindezek mellett én akkor is menhely párti vagyok, mert tényleg jó érzés onnan hozni egy kutyust.

És nem szabad elriasztani az embereket a kutyáktól, sőt, inkább én rábeszélem őket, mert széppé tudja varázsolni az ember életét, és én is mindig a menhelyet javaslom.

2013. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

13-as képzeld volt olyan hogy privibe beszéltem egy "sokkolt" kérdezővel és nem gyerek volt.szerintem inkább éljen Chappin mint pusztuljon éhen vagy elütve végezze az úton kínhalált halva.vagy egy menhelyen egész életébe n rácsok mögött ezek jobb verziók szerintetek mint egy kissé szegényebb gazda

én próbálok mindenkivel kulturáltan szót érteni de a te modorod egy kicsit "éles"

2013. jan. 5. 20:07
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Éppen elegen tartják így a kutyájukat, amit leírtál. A chappi egy dolog, annál bármi jobb, inkább adjanak neki maradékot (normális keretek között).

Nem az a cél hosszú távon, hogy boldog-boldogtalant rábeszéljünk a kutyatartásra, hanem egyre inkább nyíljon fel az emberek szeme mi is az a felelős kutyatartás és mivel jár. Annak mégis mi értelme van, ha pl. 2 hónap múlva megbetegszik a kutya, nincs pénzük orvoshoz vinni és visszaadják a menhelyre, mert nem tudnak róla gondoskodni. Nem egy ilyenről hallottam már. Vagy éppen kihoznak menhelyről egy viselkedésproblémás kutyát, nem boldogulnak vele, kutyasuliba kéne vinni, de nincs rá pénz. Egy idő után ilyenkor vagy láncon végzi a kutya vagy visszakerül a menhelyre.

Ennek mégis mi értelme van?

Igenis a költségekkel számolni kell. Szegény ember se szüljön egy rakás gyereket, csak annyit, amennyit tisztességesen, felelősségteljesen fel tud nevelni. Ugyanezt gondolom a kutyatartásról is.

2013. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Igen éles, mert nagyon idegesítesz.

Inkább ha valaki kutyát szeretne spóroljon és ne csak spontán ő most ez a divat fajta akkor ilyen kell meg milyen szép salala...hanem gondoljon bele hogy hú 15évig velem lesz a kutyus nem fogok ráunni, nem csak arra kell, hogy menőzzek vele stb. Nagy felelősség és nagyon sokan nem gondolnak bele hanem úgy csinálnak mintha valami tárgyat vennének aztán csodálkoznak hogy agresszív, ideggyenge. Sok kutyát már láttam sajnos aki ilyen volt mert a gazdáik hát szépen szólva semmit nem tudtak.

Én neked is igazat adok felnőtt vagy, én csak egy gyerek elhiszem, hogy csak jót akarsz és tudom hogy neked is igazad van. De amit én mondok az sem hülyeség.

Csak szeretnék segíteni mert lehet, hogy valaki nem gondol bele ezekbe a dolgokba, de én sosem csak a negatív dolgokat mondom és teszem a középpontba hanem sok pozitívat is mondok, de szerintem erről a gazdinak tudni kell és számítania kell ezekre a dolgokat.

Mindig a menhelyi kutyákat helyezem én is előnybe meg biztos olyat fogok tartani a jövőben is.

De ezt egyszer és mindenkorra értsd meg nem akarok rosszat, csak nem szeretném hogy egy tapasztalatlan gazdi pofára essen. Itt mindenkit csak a jó szándék vezérel és nem a rosszindulat.

2013. jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
elhiszem hogy mindenki jót akar de, nem tudok szó nélkül elmenni ilyen mellett hogy a chappitől bármi jobb láttam kutyát amint száraz kenyéren és disznónak való rohadt krumplin elsorvadni és láttam kutyát chappin élni 9 évig és csak azért eddig mert betörők pur habot fújtak s szájába kerítésen keresztül (nem akarom védeni a szar tápokat de van ettől rosszabb is higgyjétek el)
2013. jan. 5. 20:43
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
figyelj a menhelyen sem royal canint esznek, és van olyan kutya aki évekig él ott. azokat sem lehet hibáztatni akik a Chapit veszik meg, és társait, mert valljuk be, hogy nagyon hangzatos reklámjaik vannak. neki mint laikusnak honnan kéne tudnia, hogy az egy szemét? Elhiszi amit lát róla. állateledelesbe nem megy, mert a Tesco-ban is van.
2013. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!