Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso, border collie,...

Donne kérdése:

Cane corso, border collie, keverék kistestu fajta? Melyiket válasszam? Lehetoleg cane corso, border collie tulajdonosok válasza érdekel! Mit gondolnak az adott fajtárol, milyen viselkedésu saját kutyájuk?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkodom egy Cane corson vagy Border collien..Igazábol nem vagyok porgos, nagyon sportos jellem.Ellenben nyugodt magatartásu,és kovetkezetes minden téren.Oreg néni mellé mennyire ajánlanátok a két fajta kozul valamelyiket?Alapos neveléssel és tanitással nagy mérete ellenére nem dontené fel a nénit?Lehet h jobb egy cane corso, nyugodt vérmérséklettel, mint egy szeleburdi border?Vagy a legjobb, ha veszek menhelyrol egy kistestu bennti kutyust?
2013. febr. 6. 15:43
1 2 3 4 5
 1/45 sippara ***** válasza:
71%

Három egymástól totál távol álló típust neveztél meg, ebből már lejön, hogy fogalmad sincs, mit akarsz, valószínűleg első kutya lenne. Corso ugrott. Nem vagy pörgős vagy sportos alkat, gondolom nem tervezel napi 3-4-5 óra aktív sétát-mozgást-tanítást. BC ugrott.


Menhely, kistestű, vagy középtestű kutyus, nem külső, hanem viselkedés alapján.

2013. febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:

hmh mivel a border porgos ugy gondolom sportos gazdi illik hozzá, viszont kullemben, és inteligenciában perfect.

Az h kulonbozo kutyákban gondolkodom nem azt jelenti h nem tudom mit akarok, hanem azt h mind a két fajta után jártam, és olvastam, RENTGETEGET!!!Mind a két fajtábol feltudom sorolni a tulajdonságokat, hogy a tobb száz kutyafajtábol miért ezeket választottam ki!

Egyébként nem azt irtam h nem mozdulok ki a kapun kivul, hanem azt h nem vagyok NAGYON sportos!Tudod mit takar a sportos és a nagyon sportos?Csak tájékoztatoan, mindennap idom engedi, h ne csak megetessek egy állatot, hanem foglalkozzak is vele rendesen!A kérdésre foleg lehetoleg olyanok válaszát várom akinek volt, vagy van ilyen-olyan kutyája.Mellesleg elmondhatom, hogy amiota eszemet tudom volt kutyám vagy még a szuloi házban kutyánk.Kuvasz,Palotapincsi,Amerikai P.B.terrier,és most éppen egy keverék van otthon.és mellékesen, mindegyik megélte a min.10 év feletti kort, egyszerre ált.ban 2 kutyánk volt.

2013. febr. 6. 16:00
 3/45 anonim ***** válasza:
0%
Border Collie
2013. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
85%
menhely, kistestű nyugis kutyára szavazok. Tuti nem löki fel az öreg nénit, és nincs olyan mozgásigénye sem mint a másik kettönek, öreg néni nem hiszem h elbír egy nagy mozgásigényű kutyával.
2013. febr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

igen ebbe gondolkodtam, azért irtam a kistestu keveréket.

Egyébként nem vagyok oda vissza a mini kutyáktol, de a néni végett gondolkodtam abban is.Egyébként neki nem kellene vele foglalkozni stb

2013. febr. 6. 16:33
 6/45 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy nagyon sportos, akkor a border colliet semmiképp sem ajánlom, mert az intelligenciája a visszájára is fordulhat, ha nincsen vele megfelelő mértékben és minőségben foglalkozva, ami náluk nem a simogatást jelenti, hanem a komoly fizikai és mentális lefárasztást. Vagyis értsd úgy, hogyha nincsen napi minimum 2-3 órád a sétára, futásara a kutyával, akkor mondj le erről a fajtáról, mert pokollá fogja tenni az életedet. Ő nem az a nyugis, otthonülős kutya, neki feladat kell állandóan, különben rengeteg viselkedési problémája lesz, szökni, ugatni, rombolni fog.

A cane corsot meg csak nagy kutyás tapasztalattal rendelkező gazdinak ajánlom, aki elég határozott és fizikailag is alkalmas egy 50 kilós kutya kordában tartásához. Idős emberek mellé nem megfelelő ez a fajta, mert szeretetből is ellökheti a nagy termetéből adódóan.

Szóval én is vagy egy menhelyi, kisebb méretű, nyugodtabb természetű kutyust ajánlok vagy pedig válassz más fajtát, de arra készülj fel, hogy egy fajtatiszta kutya 80-100 ezertől kezdődik.

2013. febr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 sippara ***** válasza:
90%

Első vagyok.


"Az h kulonbozo kutyákban gondolkodom nem azt jelenti h nem tudom mit akarok"

De. Leírom, hogy lásd, miért:


Cane corso: egy masztiff típusú kutya, akinek gyökerei egészen az ókori rómáig nyúlik vissza, ahol ősei (Canis Pugnaces - "harcikutyák") legionáriusokat kísértek hadjáratokba, és arénákban harcoltak vadállatokkal. Kiváló kutya, de megvan benne az a fajta ösztönkészlet, ami erős kezű, komoly gazdát igényel.

Egy corso gazdájának tulajdonságai: magabiztos, tapasztalt - sok kutya fordult már meg a kezei között, rá tudja/akarja szánni az időt és energiát a kutya nevelésére, erős kezű (fizikális és nevelési értelemben is), "nem ijed meg a saját árnyékától", van tapasztalata kutyák megfelelő szocializálásában, van ideje ÖV-re járni (hogy a kutya kézbentartható legyen) ÉS nem fél kutyaiskolához fordulni.


Border collie: bárányokat terel egész napon át, agyát lefoglalja a gazdától kapott jelzések lefordítása és a parancsok követése, testét lefárasztja a terelés, futás. Viszont egy bordernek egész egyszerűen a "hazajövök a suliból és jól megsétáltatom" rohadtul nem elég. Reggel másfél óra rohangászás, amint hazaérsz megint 2-2,5 óra, majd este újabb 1-2 óra, közben otthon tanítod és játszol vele. Tudnád ezt biztosítani a következő 15 évben? Egy collie-hoz vagy NAGYON-NAGYON sportos vagy, vagy olyan idegrendszered van, ami - az alapján, ahogy most reagáltál - nincs. Ugyanis ha egy BC-nek te nem adsz elfoglaltságot, hidd el, ő elfoglalja magát, csak győzd fizetni a károkat.


Azt értsd meg kérlek, hogy corsot VAGY border colliet akarni olyan, mintha egy BMX és egy balettcipő közül akarnál választani - a két dolog (jelen esetben a két kutya) TELJESEN MÁS, teljesen más embert, hozzáállást, életvitelt, energiaszintet, személyiséget igényel.


Ezért mondjuk többen a kis-középtestű keveréket. Félre ne érts, én is mindkét kutyafajtát imádom, bár tudom, hogy a corso nem illene hozzám, a collie-hoz pedig én sem mozgok eleget - láss csodát, egy közepes testű keveréket vettem magamhoz :) és nem bántam meg, sőt, életem legjobb döntése volt - bár vele is menni kell, koránt sem annyit, mint egy collie.

2013. febr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 sippara ***** válasza:
88%

Még mindig az első vagyok, itt van például ő: [link]

Hasonlít egy BC-re, ott egy telefonszám, felhívod, kérdezősködsz kicsit, alszol rá egyet, megnézed, elviszed sétálni, megint alszol rá egyet és haza is viheted, ha megfeleltek egymásnak.

De szerintem ha kicsit utánajársz rengeteg BC-szerű menhelyes kutyust fogsz találni, akik nagyon várnak egy gazdára, de esetleg nem olyan pörgősek-agyalósak, mint egy fajtatiszta border.

2013. febr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
koszi a linket, egész szép kutyus...Egyébként nem tudom néhány ember el van szállva egy kutya gondozásátol...A kutya legfoképp olyan lesz, amilyenre a gazdája neveli, vagy legalábbis boven fugg ettol is!Ezt szerintem nem csak agressziora, de mozgásra is értem.Egy olyan kutyát,akivel egész nap otthon voltak évekig,de ugy adodik,hogy a gazdinak el kell mennie dolgoznia meg nem tudja elhallgattni...De ami kiskorátol megszokta,akár 12 orát is kibir.Ha mindenkinek napi 5 orát kéne minimum csak szaladgálással toltenie, hát meg lehetne számolni hány kutyának lenne gazdája...Egyébként itt mindenki iskolás meg sulis, dedos gyerek? vagy mi?egyáltalán nem emlitettem h suliba járok!Azért azt már kinottem.Tehát a kutya állando kapcsolatban lenne velem,mivel egész nap otthon lennék.
2013. febr. 6. 19:51
 10/45 A kérdező kommentje:
Egyébként elso és egyben utolso válaszonak szol:voltál már CC, vagy BC tulajdonos?
2013. febr. 6. 19:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!