Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso, border collie,...

Donne kérdése:

Cane corso, border collie, keverék kistestu fajta? Melyiket válasszam? Lehetoleg cane corso, border collie tulajdonosok válasza érdekel! Mit gondolnak az adott fajtárol, milyen viselkedésu saját kutyájuk?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkodom egy Cane corson vagy Border collien..Igazábol nem vagyok porgos, nagyon sportos jellem.Ellenben nyugodt magatartásu,és kovetkezetes minden téren.Oreg néni mellé mennyire ajánlanátok a két fajta kozul valamelyiket?Alapos neveléssel és tanitással nagy mérete ellenére nem dontené fel a nénit?Lehet h jobb egy cane corso, nyugodt vérmérséklettel, mint egy szeleburdi border?Vagy a legjobb, ha veszek menhelyrol egy kistestu bennti kutyust?
2013. febr. 6. 15:43
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

Több millió kutya van ma Magyarországon menhelyeken, túlnyomó többségük teljesen normális, szelíd, családba be tud illeszkedni.


Annak, hogy te a fajtamentőknél ilyeneket olvastál, megvannak az okai, amik közül a legfontosabb az, hogy pár ezer forintért bárki hozzáférhet cane corso (vagy akármilyen) jellegű kutyához. Mivel ezek a kutyák nagytestű, erős kutyák, nem megfelelő kezekben kezelhetetlenné válnak, ilyenkor szépen sorban kerülnek be a menhelyre, gyepire. Ha ezek a gazdák nem kaptak volna 30.000-ért cane corsot, nem vettek volna, mert nem adtak volna érte 100.000-ret, vagyis nem lenne annyi elcseszett mentett kutya, mert jellemzően aki sok pénzt kiad kutyára, az jobban megbecsüli azt. Akinek nincs pénze rá, az meg választ egy keveréket, nem emberkedni, hanem kutyának.


Így már remélem érthető, hogy miért nem jó dolog pénzt adni az ilyen embereknek, ahol ezek a kölykök is születtek, még akkor sem, ha kedvesen és szeretik a kutyákat, DE nem látják az a rendszert és ezzel rengeteg kárt okoznak.

Ha valakinek Cane Corso kell, az törzskönyvet is kér hozzá (anélkül keverék, akárki akármit mond), ha meg csak egy nagy fekete kutyát akar, akkor keres a menhelyeken.

2013. febr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

Nem fekete kutyára gondoltam, de hagyjuk.és nem emberkedni kell...Legfoképp társnak, családtagnak és házorzésre.Az elso két célra teljesen megfelelo egy kedves kis keverék kutyus,de házorzésre nem alekalmas max egy kis ugatásra.

Képzeld nézegettem interneten és tenyésztotol nem száz ezres nagyságban, torzskonyves kutyát lehet vásárolni.Akkor ugy gondolod az tok egészséges lesz meg tokéletes,mert torzskonyves?! A torzskonyv nem garancia!!


A garancia plusz pénz.Manapság minden pénz...De a garanica sem fedezi azt h az állat soha nem lesz beteg.

Ha viszont az lesz, akármilyen torzskonyve is van, ugyanugy pénzbe fog kerulni az állatorvos, még lehet tobbe, mert ok is csak a pénzt nézik sokszor, és gondolják ha ennyit kiadtál egy kutyáért akkor az o kis semmiségét is jol megfizeted.Szal bátran elkér toled tobbet mint kéne, és ugysem tudsz annyit mint egy állatorvos.

2013. febr. 7. 14:24
 33/45 anonim ***** válasza:
Szóval szerinted házőrzésre alkalmas kutyát nem találni menhelyen?
2013. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:
Találni, de nem kis és kozepes méretben és ritka az általam szépnek nevezett állat, mert ha keverék akkor legyen szép legalább, vagy kulonleges...ha keveréket akarok nem kell menhelyhez fordulni, elég ha felmegyek az expressz.hu-ra és a megyében rogton találok.Szerintem azzal is egy életet mentek meg, ráadásul, lehet kozelebb van mint egy adott menhely, és pénzt sem kérnek érte...Ráadásul lehet, hogy az adott kutyus még a menhelyi kutyáktol is rosszabb sorsra jutna...az egyik kutyusomat is igy hoztam el.
2013. febr. 7. 14:44
 35/45 anonim ***** válasza:

Akkor keress ingyen elvihető kutyát, teljesen mindegy milyen oldalon, fórumon, menhelyen, de ne olyat, aki a keverékért pénzt kér, ráadásul 40.000 forintot, mert ott nem kapsz minőséget, meg fajtát - és ha ezt nem kapod meg, miért fizetnél relatív sok pénzt érte? A te döntésed mit csinálsz a pénzzel, csak legyél tisztában azzal, hogy ez mit generál.


A fajtamentők kutyáit most nem néztem át, de gyorsan ránéztem az allatok.info-ra. A 4 cane corso jellegű kutyából egy sérült, de rendben fog jönni, egy félénk, a másik kettő jól szocializált, jó házőrző, gyerekeket, állatokat szeretik. A kettő közül az egyik törzskönyves.

2013. febr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
megnéztem az oldalt,ha az amire én gondolok Gino.Szép de kulsore, talán a vágott ful miatt is Amanda jobban tetszik.Csak hát elég labilisnak tunik a félénksége miatt, és házorzonek sem lenne jo. Mindekttonknek igaza van a saját rálátásunk kulonbozo a dologban.De amennyit ezekre a kutyákra koltenék amig csak hozzám kerulnek, hamár ugy látják,...abbol kolykot is tudnék venni.Azt már irtam hogy találtam tenyésztotol megfelelo árban torzskonyves kiskutyát?és a megfelelo ár nem száz ezer!akkor talán azért adja olcson mert beteg a kolyok?A torzskonyv nem garancia, és a családtol akit anno kinéztem, torzskonyvvel is lehet kérni a kolykot.a szulok a helyszinen megtekinthetok.Sajnos már régota nem látok toluk elviheto kiskutyát, egyetlen alkalommal hirdették, majd 2 éve nem találkoztam veluk...
2013. febr. 7. 15:38
 37/45 anonim ***** válasza:

És Rozsdás? [link]

Gino is teljesen jó szerintem, egyikre se kell különösebben sokat költeni, csak pótolni az esetlegesen hiányzó oltásokat, plusz Ginonál az ivartalanítást fizetni (amit teljesen érthető okokból várnak el).


Hol találtál tk-s kutyust, mennyiért adják? Én azon a véleményen vagyok, hogy a tk sem minden, de legalább az legyen meg, ha már fizetsz érte. Ha igazán jó minőségű kutyát akarsz, akkor megfizeted az eredményeket is, de a tk a minimum, anélkül "csak" keverék, akkor már inkább egy mentett.

2013. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyik legfontosabb dolog, hogy eldöntsd: menhelyi vagy fajtiszta kutyust szeretnél. Ha az utóbbi mellett döntesz, akkor a helyedben olyan kennelből vennék (mert azért lássuk be vannak olyan tenyésztők, akik kb. CSAK kennelekben tartják őket. az rendben van, hogy kiállításokra elviszik, de nem mindegy, hogyan tartják, mennyit foglalkoznak vele), amely a kölyköket családias környezetben neveli. De mindenképp hivatalos tenyésztőtől. Ezenkívül a fajtiszta kutyák esetében fontos a szülők egészségügyi szűrése is.

Ha inkább menhelyről szeretnél, az egyik legjobb döntés. De igazából nem a fajta a lényeg, hanem, hogy olyan kutyát válassz, amely megfelel az életstílusodhoz. Ha már mindenképpen ragaszkodsz a fajtiszta kutyushoz, keresd fel a fajtamentő egyesületet, ők biztosan tudnak neked segíteni. És megmentettél egy kutyust.

Gondold végig. Sok sikert! :)

2013. febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 A kérdező kommentje:
Koszi szépen.Borsodban, vagy szlovákiában rozsnyo kornyékén nem tudtok fajtamentoket?Mert nekem pest minimum 20 ezer plussz a kutyán és mindenen kivul,ráadásol 7 ora autokázás + a belváros még azon kivul...ivartalanitani csak szuka kutyát szeretnék ha muszály, mert a kornyéken nincs szuka kutya, a kerités szokésbiztos.
2013. febr. 7. 21:21
 40/45 A kérdező kommentje:
2013. febr. 7. 21:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!