Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rossz gazda az, aki...

Miért rossz gazda az, aki olcsó táppal etet?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvasom itt hogy a kérdező olcsó táppal etet, a válaszolók meg szapulják és megkövezik mert nem a méregdeága luxustápokkal etet. Van, aki nem engedheti meg magának, mint pl én. De ezért rossz gazda legyen és neki nem lenne való kutya? Én nem hinném hogy itt kezdődik a rossz gazda fogalma. Itt némely válaszoló magába néznetne egy kicsit
2014. okt. 22. 09:21
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
82%

egyetlen egyszer olvasd el, miből állnak a sima boltokban kapható tápok, csak egyszer, szerinted egy kutyának hamut kell ennie? mert ugyanis ez van benne a többi egészségtelen vacak mellett

nem kell luxus táppal etetni a kutyát, ha nem engedheted meg magadnak, akkor főzz neki normális kaját, úgy mint saját magadnak, mi is ezt csináljuk, olcsóbban is kijövünk belőle és a kutya is egészségesebb, mint a pedigree és társaitól

2014. okt. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 sippara ***** válasza:
89%
A gazda(!!!) fogalma meg ott KEZDŐDIK, hogy felmérem a kutyám igényeit (emocionálisan, fizikálisan, szociálisan, takarmányozásilag), és legjobb tudásomhoz/lehetőségeimhez mérten megpróbálom kielégíteni. A jó gazdáé meg ott, hogy ha erre lustaságból/nemtörődömségből/bármi más okból képtelen vagyok, akkor keresek olyat, aki képes. A jó etetés NEM pénzkérdés, 45 kiló kutyát etetek sacc havi tízezerből hússal, zöldséggel, és még így is jobban jövök ki, mint bármilyen táppal.
2014. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
70%
Nem az olcsó, hanem a minőségtelen táppal van a gond. Tény, hogy nem mindenki teheti meg, hogy minőségi tápot etet a kutyával, de akkor sem a sok szemetet kell. Én sem veszek minőségi tápot, de 240 ft-ért veszem a csirke farhát kilóját. Azt főzve adom a kutyának. Így húst eszik, és még olcsó is. Igaz, van vele pepecselés, mert minden másnap főzőcskézhetek, de tudom, hogy ezt még az anyagi helyzetemhez viszonyított lehető legjobb megoldásnak tartom. És teszem hozzá, a kutyám makk egészséges, 14 éves, aktív kis dög. :) Ajánlom kipróbálásra mindenkinek ezt a megoldást!
2014. okt. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
86%

Tök mindegy milyen állatról van szó, ha nem tudom kielégíteni az igényeit (amibe az egészséges táplálás is beletartozik), nem veszem magamhoz. Állatot tartani nem kötelező.


Kérdező: alapvetően nem a táp árával van baj, hanem a beltartalmával. Ráadásul, ha az ember kérdez, gyakran tudnak ajánlani neki hasonló árfekvésű, de nagyobb tápértékű, egészségesebb megoldásokat is. Esetleg háborgás helyett kipróbálhatnád ;)

2014. okt. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 csabika1971 ***** válasza:
20%

"Nem kétlem, hogy a tesco-s tápon élő kutyát szereti a gazdája de ha arra sem veszi a fáradtságot, hogy INGYEN ALAPOSAN UTÁNANÉZZEN annak, hogy milyen jó tápot is lehet kapni, na arra már inkább azt írom, hogy felelőtlenség..."


Te meg barátom előtte el is gondolkodhatnál ha nehéz is miről beszélsz.

Honnan tudod mi a te általad vásárolt tápodnak az összetétele? Ja, hogy rá van írva?

És minden sz'rt elhiszel ami írva van? Akkor ezt is elkelne. Mert ha laboratóriumban nem vizsgáltattad be a tápod (amit nem hiszek), akkor közel sem biztos az van benne ami rajta áll.

Tudom a legkönnyebb egyből szapulni a másikat, és felelőtlenséggel dobálózni.

Már középtestű kutyát tartani sem olcsó tartani, ha csak az etetést nem számolom akkor is eddig a kutyáimra meghaladja a milliót amit költöttem rájuk.

Csak sok tudatlan tehetős kinek a segge alá is sokszor más (pl szülő) dob autót. Kiváltságos és gondtalan helyzetében azt sem tudja milyen luxus dolgokra szórja a pénzét. Azt meg akinek nem telik rá, már le is nézi és le is szólja.

Gondolom te nem is kínai boltból öltözöl kénytelen-kelletlen, mint szerény személyem.

De ha már ennyi felesleges dologra telik, gyerekszobára is telhetett volna ahol tanulhattál volna egy kis illemet.


Bocsánatot kérek a többiektől kitörésemért, de az agyam eldurran az ilyen agyonkényeztettet pökhendi aranyifjaktól.

2014. okt. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
20%

Kedves 11 -es !


"hamu" az nem a kályhából kivett szürke kosz ,télen hanem: "a kiszárított tápminta utolsó részét lemérik, a gyomor emésztését szimulálva hígított savban, majd a belek emésztését szimulálva hígított lúgban főzik. A végeredményt lemérik, majd elégetik, és újra lemérik. A súlykülönbség mutatja a rosttartalmat, a rostok elégetése után megmaradó rész a HAMUtartalom. "


De biztos eddig azért nem vetted az olcsó tápot mert azt hited a gyártó kazánjából oda lapátolják az elégett szenet. Hát nem.

2014. okt. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Csabika!


Jót derültem az írásodon:)


Tudod nyersen etetek, másrészről pedig elmúltam már 40 éves családanya, felnőtt kölkökkel.........csak az aranyifjú megjegyzésed nyomán..)))

2014. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
74%
erre csak annyit reagálnék: meglátjuk pár éve múlva milyen lesz annak a kutyának a mája, akit ilyennel etetnek
2014. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
73%
Jah és tényleg nem kínaiból ruházkodom, hanem turkálok:)
2014. okt. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%

Jó gazda az, aki nem csak majomszeretettel szereti vagy éppen kizárólag a világnak kifelé mutatva imádja a kutyáját, hanem aki tenni is képes érte, felméri annak igényeit és lehetőségei szerint igyekszik a legjobbat biztosítani neki minden téren (táplálás, tartás, ápolás, nevelés stb).

Attól, hogy valakinek nem is jut el más a tudatáig, csak a tv-ben reklámozott ipari szemét kategóriájú tápok, amelyeket a lehető legnagyobb élvezettel rágcsál a reklámban a kutya, még nem lesz valaki rossz gazda. A macskámat 12 évvel ezelőtt ugyanígy szoktattuk rá a (most már tudom) beltartalmilag ugyanúgy hulladék kategóriás Whiskasra, mert a legjobbat akartuk a macskának, hát gondoltuk, hogy akkor azért van a macskaeledel, mert az való nekik...Internetünk még a világban sem volt, főleg itt falun, láttunk a tv-ben kb 3-4 fajta macskáknak való táp reklámját (Whiskas,Friskies,Darling,Kitekat) és a boltban aszerint választottunk, amelyik a legdrágább volt, gondolván, akkor az lehet a legjobb...A macska úgy rászokott, hogy évekkel később hiába,,világosodtunk meg", még a húsba is csak bele-belecsípett, a jobb tápok, Totw pl pedig kamu, bele sem szagol...Állítólag a tápok (főleg a rosszabb minőségűek) tele vannak ízfokozókkal és olyan adalékanyagokkal, amelyektől szinte függő lesz az állat - a mi macskánkkal éppen ez történt, a Whiskason kívül semmi mást nem hajlandó megenni. Tehát az egyszeri parasztbácsira valahogy nem tudok haragudni, hogy nem netről rendelt puccos táppal eteti a kutyáját, akárcsak én (hússal vegyesen), viszont ma már, amikor az internet is szinte mindenkihez eljutott, úgy gondolom, aki kicsit is szereti a kutyáját, nyugodtan megteheti, hogy utánajár, mi lenne a legjobb neki, ami még a pénztárcájába is belefér. Attól sem rossz gazda senki, hogy nem engedhet meg magának egy 2000 ft/kg-os tápot, viszont ötödannyi áron kijön a hússal, amit személy szerint még a legjobb tápnál is jobbnak tartok egy húsevő állat - legyen az kutya vagy macska - számára. Ha valakinek van pénze megvenni egy Pedigree, Chappi kategóriás tápot, az egy kis utánajárással abból a pénzből nyugodtan vehet inkább a hentestől egy kis nyesedéket, ilyen-olyan belsőséget, csontos húst meg némi zöldséget, idénygyümölcsöt, stb és máris egy BARF-étrendhez hasonlóval etetheti a kutyáját (mivel egy vékonyabb pénztárcájú egyénről van szó, most ne említsük az esetleges étrendkiegészítőket, lazacolaj, almaecet, zöldkagyló stb). Jó gazda az, aki a lehető legjobbat keresi a kutyájának, ha nincs internete, kérdezősködik, utánajár, de valamilyen módon tudakozódik, mi lenne a legjobb a kutyának, amit még az ő anyagi helyzete is elbír.

2014. okt. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!