Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rossz gazda az, aki...

Miért rossz gazda az, aki olcsó táppal etet?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvasom itt hogy a kérdező olcsó táppal etet, a válaszolók meg szapulják és megkövezik mert nem a méregdeága luxustápokkal etet. Van, aki nem engedheti meg magának, mint pl én. De ezért rossz gazda legyen és neki nem lenne való kutya? Én nem hinném hogy itt kezdődik a rossz gazda fogalma. Itt némely válaszoló magába néznetne egy kicsit
2014. okt. 22. 09:21
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
75%
Szerinted az a szülő aki állandóan gyors kajával tömi a gyerekét az jó szülő? Mert szerintem nem, hiszen nem egészséges. Ugyanez a helyzet a kutyával is. Lehet hogy nem mindenkinek a legdrágább táp a megfelelő, de hogy a legolcsóbb sem hasznos arra mérget vehetsz.
2014. okt. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
39%

Érdekes,itt vidéken vízbe vagy maradék ba áztatott kenyeret meg maximum kétszáz forintos trágya tápot etetnek legtöbben.Ehhez képest nincs allergiás kutya,sőt sokat ismerek,ami 15 évnél idősebb és semmi baja.Nem azt mondom,hogy ez jó,de nem is kell túlzásba vinni a bohóckodást a "szuperprémium"tápokkal.

Legtöbbjükben maximum 30% hús van,többi részük gabona,kukorica.

2014. okt. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
61%

hagyjuk már a 15 éves falusi kutyákat... majd ha felmutatnak hozzá egy tk-et, akkor el is hiszem!

a legtöbb ilyen maradékon élő, tipikus falusi kutya 6-7 évesen elpusztul, mert "megmérgezték" (de gyakori halálnem még a "vadász lelőtte" "autó elütötte" is), vagyis a gazdájának fogalma sincs róla, csak ráfogja valamire, mert annyit lát, hogy elpusztult. ha meg elvész és többet nem jön vissza, akkor a két zárójeles eset közül él valamelyik.

nagyon ritka az, hogy ilyen mostoha körülmények között, minden odafigyelés nélkül tényleg hosszú élete legyen a kutyáknak.

2014. okt. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
52%

Baromság.Én itt élek köztük,ismerek jöpár kutyát.Azzal meg ne gyere,hogy a paraszt százezreket fizet törzskönyves kutyára.

Mutass nekem törzskönyves 15 éves kutyákat!

Érdekes,az én viadalosoktól mentett papírok nélküli kutyám 17 évesen halt meg.Hat hónapos korától benne vannak az oltási könyvében a pecsétek.Sosem evett "szuperprémium"tápot,másfélét sem nagyon.Ehhez képest a kortársai már mind a föld alatt voltak,törzskönyvesek és anélküliek is.

2014. okt. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
57%
Ő még 17 évesen,halála előtt két nappal a téren szórakozott,öregesen játszott egy csapat kutyával.
2014. okt. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
51%

hármas válaszoló vagyok.

elolvastam a hozzászólásokat: ki-ki másként látja a dolgokat.

viszont: gyerek koromban, nagyszüleimnek voltak állatai, és akkor a kutya, nem mint kedvenc, hanem mint öv volt a portán. sosem adtak maradékot-moslékot a kutyának, hanem külön főztek neki, és/vagy a csirke/liba nyesedéket kapta, + sokszor mentem a henteshez a kutyának való "maradék-ért".

nagy becsben volt a kutya.

az emberi "koszt" fűszere-sós, kifejezetten ártalmas a kutyának.

remélem aki a kutya élelmezésén spórol, az a megtakarított pénzét a rendszeres orvosi-iskolai-és egyéb felszerelési tárgyakra költi!

sorolhatnám még azokat az érveket, amik a jó táp mellett szólnak, de felesleges.

egyes kutya tulajdonosoknak vannak elképzeléseik és számukra az sérthetetlen.

nem kötelező kutyát tartani senkinek! de ilyenkor elgondolkozok, hogy ha valaki 5-8 ezer Ft többleten fenn akad, akkor az ha baj van, miből fizeti az állatorvost?

áááááá, nem ragozom. meddő vita.

jah, valaki írta, hogy nem ismer x évnél idősebb tk-es kutyát, hát ha Zuglóban jár, majd mutatunk egy-két 16-17 évest.))))

2014. okt. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyszüleim is külön főztek a kutyának. Persze megkapta a főtt és sült csont maradékot is, de alapvetően külön kapott enni, mert az embernek való kajára az embernek volt szüksége, 100% lerágott csonton meg nem lehet kutyát tartani (meg abból se volt elég).
2014. okt. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Előszöris köszönöm az eddigi válaszokat!

Nos, gondolom ti ezt sejtitek, hogy ti szerintetek én nem vagyok jó gazdi :)

A véleményünk Csabikával egyezik. Ő is és énis jó gazdik vagyunk. És igen, ezek a lucustápok egyáltalán nem érnek többet, mint az olcsó társaik. Én 700ft/3 kg áron veszem, itt a helyi kisboltban. Mindkét kutyám gyönyörű, egészséges, és boldog! És nem érezném jobban magam, ha luxustápot ennének :) Biztos ti is is jó gazdik vagytok, de ha olcsó táppal etetnétek, akkor is ugyanilyen jók lennétek, semmivel nem lennétek többek sem ti sem pedig a kutyátok!

2014. okt. 24. 19:09
 39/49 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt, hogy maradékot is esznek
2014. okt. 24. 19:11
 40/49 anonim ***** válasza:
100%

oldalakon keresztül ment a vita, amit szerintem nem olvastál végig

nem az a baj, hogy olcsó, hanem az összetevők

nem kell a legdrágábbat megvenni, hanem a minőségit (ami nem feltétlenül a legdrágább)

ahogy írtam, igen, most egészséges, a bajok majd később jönnek

2014. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!