Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért rossz gazda az, aki...

Miért rossz gazda az, aki olcsó táppal etet?

Figyelt kérdés
Annyiszor olvasom itt hogy a kérdező olcsó táppal etet, a válaszolók meg szapulják és megkövezik mert nem a méregdeága luxustápokkal etet. Van, aki nem engedheti meg magának, mint pl én. De ezért rossz gazda legyen és neki nem lenne való kutya? Én nem hinném hogy itt kezdődik a rossz gazda fogalma. Itt némely válaszoló magába néznetne egy kicsit
2014. okt. 22. 09:21
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
96%
A hamus kis szösszenetet magyarra fordítva: tehát a hamu a tápnak azon része, ami teljes mértékben haszontalan, hiszen nem rost, és a kutya nem képes megemészteni. Minél több a hamu, annál több az emészthetetlen, nem rostként funkcionáló anyag a tápban.
2014. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
45%

Olvastam egy cikket hogy az egyik legjövedelmezőbb fejlődő iparág az állat táp gyártása, messze jobb mint az emberi élelmiszer gyártás.És szinte nincs ellenőrzése ,ellentétben az emberi élelmiszerekkel.


Alapanyag kb semmibe nem kerül, mert szinte ingyen kapják a vágóhidaktól és a növényi feldolgozó üzemektől. Aztán a nagy daráló mindent bekever ,hozzáadnak egy kis vitamint betöltik a szép zsákba,külön kiskutyának, közepes kutyának, barna kutyának, álló fülűnek és lógónak, ezen belül meg aktív passzív ivaros ,sport meg mittudomén milyen kategóriákba sorolt ebeknek,mert micsoda jó érzés hogy ezt a tápot csak az én fehér ágyon ülő félhosszúszörű kutyámnak gyártották a kutatók :D


És kezdődik a nagy meló a marketing: a nagy mese köré építés, szép színes brossúrák nyomtatása, és állatorvosok hadának lefizetése, hogy ezt ajánlja.Hiszen az állatorvosnak az az érdeke hogy ne legyen betege, akkor jár jól ugyebár ezt mindenki beláthatja. Kb mint a fogorvosnak hogy ne legyen szuvas fog,ajánlja is a fogkrémet a t-ben,hitelesen :D


Az a jó ha elhiteted ,nem azért nem reklámozunk feltűnően, mert nincs rá ,vagy sajnáljuk a pénzt ,hanem mert mi akkora ászok vagyunk hogy nem is kell reklám. Igaz hogy a gyártó zsebében így milliárdok megmaradnak de hát ez csak véletlen.


Igazán akkor érik el a célt ha már a vevők is ezen marketingesek táborába állnak be ,ingyen és önként. Olyan ez mint egy szekta hitgyüli stb. Térítenek mintha a lelki üdvük függne tőle.


De hát csapvizet is el lehet adni ezerszeres haszonnal...

2014. okt. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
34%

Az egész kutyaetetés teljesen olyan, mint az embereknél .

Táplálkozz egészségesen. Csak a bio az egészséges. Norbi update, meg paleo mizéria, ilyen vitamin, olyan vitamin.

Sehol senki nem mutatott még olyan felmérést, amelyik kutya extra szuper tápot eszik, teljesen egészségesen megéli a végső kutyakort. Vagy a Barfos kutyák sosem lesznek betegek. Bár már ott is kezd bejönni, ki milyen kiegészítőket ad a hús mellé. Milyen gyártmányú a "legtutibb", lehetőleg bio legyen az alma, a répa, meg a többi is.

2014. okt. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
44%
21-es ez így van de minden ételben van haszontalan ballasztanyag . Erre is szükség van az emésztéshez. Ha nem lenne akkor ehetnél űrhajóskaját, 3 szem bogyót meg fél tubus proteint, nem is lenne sok széklet. De azért nem hinném hogy ez olyan jó.
2014. okt. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván mindenben van ballaszt (vagy pl a nyers hússal etetőknél is a hús 80%-a víz... és még lehet, hogy keveset mondtam), csak ezt a hamu dolgot úgy írtad, mintha nem valami haszontalan rész lenne, erre akartam csak rávilágítani.
2014. okt. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a saját számtól vonom meg a falatot (szerencsére erre nincs szükség), de pl. színházbérlet vagy új cipő helyett inkább minőségi étkezést biztosítok a kutyáimnak, nyers húst kapnak rizzsel, farhátat és időnként kúraszerűen ízületvédőt. Nekem fontos a kutyáim egészsége, igyekszem mindent megtenni, nem is tudnám máshogy elképzelni. Lehet, hogy még így is csinálhatnám jobban, de nyugodt lelkiismerettel csak így tudok lenni.
2014. okt. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáknak szoktam venni csirkecombot, májat, szivet és megkapják a szín húsokat. Én annyira nem szeretem a húsokat, nem is kívánom sokszor. Spórolok magamon. Eszek csak krumplit ketchuppel, vagy akármi mást.


Volt hogy a pedigre konzervet kihányta az egyik kutyám. Kipróbáltam egyszer, de inkább nem erőltetem. Nincs értelme, hogyha beteg lesz tőle.

2014. okt. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer egy állatorvos azt mondta, próbáljam ki, hogy egy drágább és egy olcsóbb kutyatáp után mennyi ürülék keletkezik. Vagyis mennyit tud hasznosítani a kutyusok szervezete és mennyit ürít salakként...
2014. okt. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

számoltam egy kicsit... 6 kutyát etetek (2x 20kg-os, 2x 30kg-os, egy 35 és egy 40kg-os jószág) havi 20.000-ből, ami egy kutyára kerekítve 3400ft. PER HÓ! ok, nem méretarányosan kerekítettem, de vehetjük egy átlagos méretű kutya havi átlagának. ennyiért kifutja a chappy egy hónapra? ha igen, akkor is ezerszer jobban megéri megvenni nekik a húst, amitől sokkal jobban néznek ki, sokkal kevesebbet ürítenek, és - ez a lényeg - sokkal egészségesebbek.

mindehhez hozzátenném, hogy nem szimpla kerti díszekről beszélünk, hanem aktív sportkutyákról.

szóval igen, aki azok után is, hogy ennyi egyéb lehetősége van azonos költséggel de még mindig csak tesco gazdaságossal és társaival mérgezi a kutyáját, az érezze csak magát megkövezve...

2014. okt. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
51%

Az összes "szuperprémium"tápot végigetettük,mindtől lett valami baja.Az "állatorvosok is ezt ajánlják"szuperprémium csodatáp például 20000 forintos állatorvosi költséget eredményezett egyetlen etetés után,plusz 8000 Ft taxiköltség,autó nincs.

Középkategóriásoktól érdekes módon nincs baja.

2014. okt. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!