Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ordas és a rajzos német...

Az ordas és a rajzos német juhász csak küllemre különbözik egymástól vagy jellembeli, tulajdonságbeli különbségek is vannak?

Figyelt kérdés
Csak mert, ha munkakutyáról van szó, akkor inkább az ordasokat emlegetik....
2015. júl. 30. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg csak színváltozatok. A gyakorlatban a kiállításon már régóta előnyben részesítik a rajzosokat, így mondhatni, onnan eléggé kikoptak az ordasok, nem is tudom, mikor láttam.
2015. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A rajzosok inkább a küllemre szelektáltak a tenyésztőknél. Az ordas pedig a munkakészségekre. Ordasoknál nemigen figyelnek a most elvárt küllemre.
2015. júl. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nekem személy szerint jobban tetszenek az ordasok. Főleg, ha teljesen fekete a bundájuk. De hát ez meg ízlés kérdése, ami ugye erősen relatív :)

2015. júl. 30. 15:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jellembeli különbségek is vannak. Az ordasok kissé vékonyabbak "könnyedebbbek", mozgékonyabbak, szerintem "pörgősebbek" is. Zömében valóban muhkára használják őket. Viszont a rajzosak (szerintem) szebbek, tekintélyt parancsolóbbak. Okosnak mindkét színű nagyon okos, ja és szerintem a rajzosok kissé nyugodtabbak, nehéz kihozni a sodrából. (Ugye levágtad, hogy nekem rajzos van:)))
2015. júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A teljesen fekete bundás az fekete és nem ordas :))
2015. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor az megint egy színvariácíó ?

Azt hittem, hogy azok is ordasok...

2015. júl. 30. 15:12
 7/12 Platypus ***** válasza:
100%
A fekete is munkavonalban gyakori. Sokkal nagyobb a mozgás- és az ingerigényük, mint egy kiállítási kutyának, és egy határozatlan gazdának nagyon csúnyán a fejére tudnak nőni. Csak a színe miatt nagyon nem jó ötlet munkavonalas kutyát választani. Elhivatottság és olyan életmód is kell hozzá, különben csak megkeserítitek egymás életét.
2015. júl. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Összesen 4 alapvető szín van náluk: a rajzos, az ordas, a fekete és a bikolor. Ebből a rajzos a leggyakoribb küllemkutya, de azért szerencsére még vannak rajzos munkakutyák is.

De ha megnézel egy átlag rajzos és egy átlag egyéb színű nj-t, nem csak színben, de testfelépítésben is hatalmas különbségeket látsz. Legalább ekkora a különbség sajnos az idegrendszerük, ösztöneik között is.

2015. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

Német juhászkutyában van fekete, ordas és rajzos :D


A feketét és ordast munkakutyaként használják, a rajzost meg inkább kiállításra, de rajzosból munkakutyát is lehet találni.

Talán ennél a fajtánál látszik a legjobban, mennyire különvált a két vonal. De igazából csak küllemre. A jellemük egyforma.

2015. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm színváltozatokra vonatkozó választ !


Platypus : Nem szeretnék német juhászt. Sem feketét, sem másmilyet. Csupán érdekelt a dolog. Munkakutyák közül mindig is a dobermann volt a kedvenc, toronymagasan vezetve az összes többi előtt.

Viszojt pont azért nem szeretnék mostgy olyan kutyát sem, mert tudom, hogy a mostani életvitelem nem férne össze egy dobermannal....

2015. júl. 30. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!