Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ordas és a rajzos német...

Az ordas és a rajzos német juhász csak küllemre különbözik egymástól vagy jellembeli, tulajdonságbeli különbségek is vannak?

Figyelt kérdés
Csak mert, ha munkakutyáról van szó, akkor inkább az ordasokat emlegetik....
2015. júl. 30. 14:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, ezért nem ismerik fel sokan, csak a Rex-típusú németjuhászt.... amelyik úgy néz ki. Ha kicsit máshogy, vagy más a színe, az már nem is németjuhász.

Nem úgy van különbség jellemre, hogy rajzos, vagy ordas, hanem én úgy mondanám, hogy munkavonal és show-azaz küllem vonal. És igen. A munkavonalúaknak sokkal erősebbek az ösztöneik, pörgősebbek. És itt is van egy tévedés: VAN RAJZOS MUNKAVONALÚ németjuhász. Nekem is ilyen volt. Általában sötétebbek, szokták úgy is mondani, hogy sötét rajzos. Én is kaptam mindenfélét, hogy hát milyen színe van, meg miért ilyen vékony, miért ilyen hosszú a pofája, ez nem is németjuhász. Nem tudom, de ha én nem értek egy fajtához, akkor előbb befogom és otthon utána nézek, hány színben létezik, és milyen típusok vannak. A németjuhászok rengeteg színben léteznek -és a munkavonalban látni sok-sok színt-, de még hosszú szőrben is vannak. Ezt az emberek elég kevés százaléka tudja. Mégis olyan okosak, amikor meg kell állapítani egy fajtát!

Kérdező ezt nehogy magadra vedd, csak tájékoztatásként írtam.

2015. júl. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Egyébként a bicolor az a sötét rajzos, de hivatalosan nincs olyan, hogy bicolor. Vagyis azt is rajzosnak írják a törzskönyvön.
2015. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!