Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy a menhelyek...

Miért van az, hogy a menhelyek tele vannak kutyákkal, akik senkinek se kellenek?

Figyelt kérdés
Naponta altatnak el számtalan állatot a telepeken. Mindeközben meg 200000 FT-okat képesek az emberek kiadni egy jobb származású kutyáért...Ma már csak a küllem számít...az hogy milyen egy kutya színelrendezése, a szőrzete. Minden rossz irányba megy el!Nem ezért kéne kutyát tartani..A jelleme, a viselkedése számít..MIVEL ÉRNEK KEVESEBBET EGY PEDGREE-S KUTYÁNÁL?

2016. febr. 13. 17:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,most kb azt állítod,hogy akinek TK-s kutyája van az leszarja a kóbor ebeket.

És akinek nem tk-s vagy nincs kutyája és ők szarják le az már nem baj???

Tök értelmetlen az egész kérdésed.


Miért kell általánosítani?


Aki törzskönyves kutyát választ az tuti nem fogja megunni kidobni az utcára,láncra verni,kennelben tartani.


Elmondom neked,hogy törzskönyves kutyák gazdáiból kéne több.HOgy végre a szaporítókat felszámolják!!


Tudod aki szapitól vesz kölyköt az járul hozzá,hogy minél több kutya legyen a menhelyen!! Csak is ők!!


És nem a törzskönyves kutyák gazdái!!!



Nem tudom miért kell állandóan a vitát szítani tk-s vs menhelyi kutyák,gazdák között.



Én is tenyésztőtől fogok venni,mert kinéztem egy fajtát amibe bele szerettem. Leginkább a jelleme,temperamentuma fogott meg,nem a külseje,az csak egy plusz.


Tudom azt,hogy milyen kutyával fogok élni 10-15 évig. Hiszen a jelleme passzol az enyémhez így egy kiegyensúlyozott életet tudok majd élni a kutyával.Hiszen azért szerettem bele a fajtába,mert megtaláltam azt ebben a fajtában amit a jelenlegi kutyámban sem találtam meg aki 13 éve velem él! (amúgy a jelenlegi kutyámat mentettem)

Mivel jövőben tervezek gyereket így fontos,hogy egy kiegyensúlyozott,megbízható kutya legyen a családban.

Egy menhelyes kicsit lutri ilyen szempontból.


Ismerek egy mentett kutyát neki is elbűvölő egyénisége van,csak nehezen kezelhető.


Nem egy olyan sztorit hallottam,hogy a menhelyen 2-3 látogatás után is teljesen jól bele illett a családba a kutya.Majd haza vitték és miután a kutya feloldódott (2 hét utána)olyan viselkedéseket produkált amivel a család nem tudott megbirkózni. Suliba jártak vagy 3-at is kipróbáltak. Semmi.

Végül vissza kellett vinni.


Lehet jó kutyákat kifogni a menhelyen én nem mondom,hogy nem,de leginkább olyannak való menhelyi kutya akinek van már tapasztalata kutyával!!

Hiszen a legtöbb lelkileg sérült kutya.


Nagyszüleim is hoztak menhelyről egy 7 éves idős keverék kutyát,mert elpusztult az övéké,de kellett egy házőrző nekik. Mamám sepregetett a teraszon erre a kutya hirtelen neki ugrik.Papám szigorú hangjára rögtön az ólba húzott. Valószínűleg seprűvel nem lehettek jó élményei.Persze megtartották,csak figyeltek rá(na meg ha ott voltunk akkor meglett kötve) Két évig volt velük,mert rákos lett,el kellett altatni.


Szóval lutri egy menhelyes és én megértem aki mondjuk ezért nem akar menhelyes kutyát mondjuk a gyerekei mellé.Persze egy 25-ezres sem jobb..


Rendet kéne tenni a fejekben sajnos.De ez az ország messze áll.

2016. febr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
94%

Nekem csak mentett kutyáim vannak,voltak és lesznek. Viszont nem ítélem el azokat akik törzskönyves kutyát vesznek ha nem sznobságból teszik. Nem tudhatod milyen céljai vannak a kutyával,mennyire tapasztalt stb,milyen a jelleme stb. Egy olyan embernek akinek még soha nem volt kutyája és teljesen kezdő,fél hogy elront valamit stb lehet hogy jobb választás egy tenyésztőtől vett kutya. Ahol kaphat segítséget,válaszokat,tanácsokat. Persze nem arra gondolok hogy egy kezdő nem lenne képes menhelyi kutyát nevelni csak arra hogy nem minden kezdő. Mindenki döntse el hogy mire képes,mennyire fél a kihívásoktól,meg tudná e oldani az adandó problémákat.

Miért kell mindenbe belekötni?

Nincs kutyád? Szerezz egyet.

Venni akarsz? Ne,inkább ments meg menhelyről egyet.

Egy kölyök kutya? Időset,azok senkinek se kellenek.

Barnát? Feketét azok nem népszerűek.

És egyes emberek megpróbálják elhitetni veled hogy csak akkor vagy jóember ha egy idős,problémás vad kutyát viszel ki. És aki nem érez magában ehhez energiát az szégyellje magát.

Ja igen és az alap hogy szuper prémiumtáp,csak és kizárólag BENTRE,kutyaiskola,napi 8 órás séta,rengeteg foglalkozás és akkor nevezheted magad kutyásnak ha ez mind kipipálva.

2016. febr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

én csak a saját fajtámról tudok beszélni, de ott a fajtamentést szinte kizárólag olyan emberek végzik, akiknek többszázezres, törzskönyves kutyája van. akinek elvileg ugyanilyen fajtája van, de tkv nélkül, harmincezres kiadásban az szarik rá. a többiek majd szedegethetik össze amit maga után hagy, ha esetleg ez a tetű is szaporításra adja a fejét.

ja és a fajtamentők nem csak a tkv-es fajtatiszta egyedeket mentik, hanem a mocsadék szaporítóktól származó szerencsétleneket, azokat, akiket a gazdéjuk kidobott mert megunta/sokat kellene vele foglalkozni, meg a fajtajellegű keverékeket, sőt, néha csak nyomokban hasonlít a fajtára de nem baj, gondozzák és keresnek neki gazdit.

szóval miről is beszélsz?

2016. febr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!