Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát válasszak?

Milyen fajta kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta szeretnék kutyát de eddig nem engedték mert kicsi voltam hozzá (apukám szerint) de most megengedte úgyhogy mostmár nem csak álom lesz és így

hogy élesbe kell választanom már nem is olyan könnyű ezért kérem a segítségeteket .16 éves fiú vagyok aki nagyon szeret futni sétálni kirándulni ezért sportos kutyát szeretnék ami könnyen tanul.

Más kutyákkal jöjjön ki de ne engedjen be mindenkit a házba tudom ez nevelés kérdése de fajtafüggö is .Azt szeretném hogy (csak) én legyek a falkavezére azaz ”egygazdás” kutya legyen .Gondoltam malionisra ,német juhászra de várom ötlleteiteket.Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. febr. 29. 21:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Rottweiler kell neked :D

Nekem roti-németjuhász keverékem van


A gazdáját imádja, tűzön-vízen keresztül követi, halálig hűséges. Egygazdás, te leszel a mindene.

A családtagokat is nagyon szereti, védelmezi persze.

Jellemzője, hogy akit a gazda enged be a kapun azzal nagyon barátságos, de jajj annak, aki megpróbál betörni...!

2016. febr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és meggondolom a menhelyről való örökbefogadást is .
2016. febr. 29. 22:35
 13/25 anonim ***** válasza:
50%
11-es! Azért ha valaki ennyire bizonytalan, akkor nem valószínű, hogy roti kell neki.
2016. febr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Én is a menhelyre szavazok. Az első kutyám "fajtatiszta" volt, még gyerekkoromban kaptam, jóval áron alul vették, ma már azt is tudom, miért. Állandóan beteg volt, egy szenvedés volt az élete, még akkor is, ha imádtuk. A második kutyám is fajtatiszta volt, ott már a háttérrel is tisztában voltunk, őt nem a fajta miatt vettük, hanem mert szerelem volt első látásra, és mert a barátnőmék jó helyen akarták tudni a kutyájuk kölykét. Tény, hogy a jó vérvonalnak is megvannak az előnyei, mint ahogy az is, hogy soha többet nem lesz olyan csodálatok kutyám, mint amilyen ő volt. Azóta csak menhelyes kutyáink vannak, és ahogy írta valaki korábban, tényleg sokkal felemelőbb érzés megmenteni egy kutyát, mint vásárolni.

Sok sikert a legjobb döntéshez!

2016. febr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Ő az enyém, szintén alapítványi keverék. Szerintem ne fajtát, hanem személyiséget válassz! ;)


[link]

2016. febr. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Malit ne, kőkemény munkakutya. A futás, kirándulás kevés neki, az agyát is foglalkoztatni kell. (Bár ez minden munkakutyára igaz, de rá kiemelten). Ráadásul nem jellemző, hogy más kutyákkal jól kijön, persze nevelhető, de alapvetően nem az a bandázós típus.


Német juhász, egy jó tenyésztőtől jó választás lehet, de ő is csak akkor, ha eljársz vele kutyaiskolába is. Neki is szüksége van "munkára", agyi leterhelésre is.


Többen ajánlották már a dobermannt is. Tudni kell, hogy csak lakásban tartható, ideális esetben szabad kijárással a kertbe. Én nem javaslom neked, elég karakán kutya, érteni kell a neveléséhez. Bár, ha a kicsi korától rendszeresen mennél vele kutyaoviba, majd iskolába, akkor akár működhet is.


Összegezve: ha fajtatiszta, akkor német juhász (de csak sulival, és nagyon fontos, hogy jó tenyésztőtől legyen, hogy ne kelljen majd 2 évesen elaltatni súlyos diszplázia miatt...).

Vagy tényleg menj el egy vagy több menhelyre, simán találsz ott is olyan egyedi keverék kutyust, ami megfelel az igényeidnek. Először én ezt javasolnám, az örökbefogadást.

Olyan helyről válassz, ahol kiviheted a kinézett vagy ajánlott kutyát magaddal sétálni, futni, ismerkedni.

2016. márc. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Esetleg mudi? Vagy pumi?

Azok szeretnek tanulni, és bírják a sportot.

Kezdő kutyás szerintem jobban teszi, ha félreteszi a rottit, meg a d-t. Meg a dalmatát, bár az nem merült fel.

2016. márc. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
2016. márc. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy ha mégis egy fajtatiszta kutya mellett döntesz, áldozd rá azt a sok pénzt amibe kerül. Ne vedd meg az olcsó kutyát.. Tenyésztőtől, törzskönyveset vegyél :)


Ha pedig menhelyi kutya mellett döntesz, akkor annak a bizonyos kutyának megváltoztatod az életet :)


Nekem mindkettő van, egy rotim és megy menhelyről kihozott kutyám. Igazából mindkettő nagyon hálás, de talán a menhelyi kutya az aki már tudja milyen árának lenni, sokkal szeretet éhesebb :)

2016. márc. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Most néztem mit írtam :D


Szóval megy helyett egy-et akartam

És árvának lenni nem árának :)

2016. márc. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!