Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sikerulne raszoktatni?

Sweete02 kérdése:

Hogyan sikerulne raszoktatni?

Figyelt kérdés
egy fajtiszta torzskonyvezett csivavam van most 2 honapos. probaltuk a szobatisztasagra nevelni. eloszor a pelenkat probaltuk ugy hogy egy helyre raktuk de sosem oda vegezte a dolgat. jutalomfalattal is probalkoztunk es az uruleket is a padlorol a pelenkara raktuk de semmi nem hasznalt. ezek utan ahova vegezte a dolgat odaraktuk a pelenkat de mindig mashova csinalja. vegul az almot probaltuk meg aztis rozsaszinben es illatositottba de az se hasznalt sot a kutya kifejezetten fel tole. kutyasuliba kene iratni? vagy olyan illatosito cseppet vegyunk neki? valakinek valami tapasztalat vagy tanacs? elore is koszonom. 14/l

2016. jún. 28. 14:25
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
15%

A kérdező döntött, a pelenkát, almot választotta. Az ő döntése, és azért ez nem állatkínzás, kár ezért szidni őt. Én is fölöslegesnek tartom, én sem használom egészséges kutyához, szerintem is egészségesebb, normálisabb, ha a kutya kint végzi el a dolgát, de ez van. Sokkal nehezebb a pelenkára szoktatás, mint a tényleges szobatisztaság elérése, de itt nem ez a lényeg. Majd a kérdező dolgozik rajta és megoldja ezt.


Ami a gond, hogy elég rosszul állsz ehhez a kérdéshez, kérdező. A kutya akkor tanulja meg használni a pelenkát, ha te megtanítod. Ha megmutatod, hogy oda végezze a dolgát. Ha az esetek legalább 90%-ban oda ürít. De ha te nem figyelsz oda rá, ha nem éred el majdnem minden alkalommal, hogy oda ürítsen, akkor hogy tanulná meg? Ez lassú folyamat és igenis a gazdának energiát kell belefektetnie ebbe. Az nem elég, hogy ide-oda pakolászod a pelenkát! Sőt, ez csak megnehezíti a dolgodat. Ahogy az sem segítség, hogy színes, illatos, giccses almot használsz.


Az pedig ugye csak félre értés, hogy mivel csivava, ezért nem is vinnéd sétálni, nem is vinnéd ki a lakásból?

2016. jún. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
a tenyeszto akitol vasaroltuk a kutyust aztmondta hogy egy torzskonyvezett Kiskutyát nem lehet sétáltatni foleg nem egy csivavat az utcán mivl bármit elkap vagy pl. a szőrzete vagy a tappancsa megsérül. a tenyeszto javasolta az illatositott almot. mi csak kovetjuk amit mondott
2016. jún. 28. 16:46
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Megsérül a szőrzete, te jóságos isten! Hát mi lesz, ha az egyik oldalon, az egyik tincse 3 cm-el rövidebb lesz, mint a másik oldalon? Hát emiatt ne is vidd utcára!


Kérdező, te tényleg ennyire tudatlan vagy? Vagy csak ennyire nem szereted azt a kutyát? Ha a kutya immunrendszere jó és minden szükséges védőoltást, féreghajtót meg kap, hogy szedne össze valami olyat, amitől komoly gondja lehet? És miért sérülne meg a talpa, ha te figyelsz és nem sétáltattatod bele egy halom törött üvegbe? Ennyire felelőtlen állattartó ne legyél már!


El tudod képzelni, hogy szerencsétlen kutyának milyen élete lesz, ha soha nem éri semmi inger, soha nem találkozhat, játszhat a fajtársaival, csak be van zárva egy kis kalitkába? Ez az igazi állatkínzás!

2016. jún. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ezt a logikát, egy keveréket lehet sétáltatni, de egy törzskönyves kutyát nem? Kutya-kutya mindkettő, ugyanúgy szüksége van mozgásra, más kutyák társaságára! Nem tudom milyen tenyésztőtől vásároltál, de egy egészséges, oltott, szűrt szülőktől származó kutya nem kap el semmit attól hogy sétáltatják.

Ha jót akarsz a kutyádnak, akkor nem kényszeríted rá, hogy a lakásban élje le az életét.

2016. jún. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
akkor megegyszer leirom hogy ertsetek A TENYESZTO MONDTA EZEKET es o is igy neveli a csivavait akik tobbszoros vilagbajnokok kulonfele bemutatokon es versenyeken. en gondoltam kovetem azokat amiket a tenyeszto mondott bar hangsulyozom mielott kutyat vasaroltunk mindent elolvastam es kb semmi sem egyezett azzal amit a tenyeszto mondott de hat hovaszarjak o a tenyeszto gondoltam o tudja. es nem kockaztatnek a tobb mint 300K-s kutyaval viszont abban biztos vagyok hogy amiket leirtatok es tenyleg NAGYON KOSZONOM szoval azok kozul biztos megfogok fogadni dolgokat:)
2016. jún. 28. 17:57
 16/36 anonim ***** válasza:
55%
Hát a kiállíási kutyák élete sem sokkal különb a kínzásnál. És képzeld nekem is nagyon drága kutyám van mégis leviszem napi 5x sétálni hisz az egy KUTYA. Attól hogy a "TENYÉSZTŐ" azt mondta, így kell nem kell rögtön a kútba ugrani. Ha kiállítani akarod akkor valób an úgy kell ahogy mondta de ha csak hobbi kutya akkor kár a szellőtől óvni. Csak kínzod szegényt. De hát a tenyésztő ezt mondta...akkor csináld csak.
2016. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
persze hogy kiallitasra viszem. ha nem vinnem akkor miafrancnak vetettem volna egy ilyen draga kutyat? azert logikusan gondolkodjunk mar...
2016. jún. 28. 18:27
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég :( Szerencsétlen kutya. A tenyésztőről is megvan a véleményem.

Mi az, hogy nem lehet sétáltatni??? Egy kutyát, akármilyen fajta is, KELL sétáltatni. KÖTELEZŐ.

Hát hogy akarod tartani? Bezárva a lakásba élete végéig?!

Ez egy KUTYA, még ha csivava is. A kutyánál pedig alapvető a séta, a más kutyákkal, közlekedéssel stb. való ismerkedés, szocializáció, ja és persze a nevelés.

Bár úgy látom, ez veszett ügy sajnos. Csak a kutyát sajnálom. :(

Megsúgom azért, hogy kiállításra is csak normálisan viselkedő (értsd: szocializált, nevelt) kutyát lehet vinni.

2016. jún. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben a tenyésztő egy szörnyeteg. Hozzá nincs is több hozzáfűznivalóm.

Te viszont tényleg neveld kutyaként azt a kiskutyát, és szocializáld rendesen.

Az én keeshondom még csak nem is itthoni tenyésztőtől (lol) van, meg sem mondom, hogy mennyit fizettem érte, pedig csak hobbi célra vásárolt, se verseny, se kiállítás, golyótlanítás viszont igen. Mégis hagyom, hogy gyűrjék egymást a többi kölyökkel a környezetemben és nem f*som össze magam, ha megnyikkan. Ha retkes lesz, így jártunk, mégis ágyban alszik a kis mocsok.

2016. jún. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocs. Én naiv, magamból indultam ki. Én a saját kutyáimnál először is az ő érdekeiket nézem, mi a jó nekik. Minden más, munka, célok csak ezután jönnek.

De már értem, neked a kutya csak egy tárgy, egy drága dísztárgy, kizárólag kiállításra van. Hogy növeld a saját egódat és pénzt tudj szerezni belőle, hisz akik így kiállítanak, azoknál semmi más cél nincs. A kutya nem fontos, az ő érdekei, az ő igényei magasról le vannak... Azt hiszem többet nem is kell ehhez hozzá fűzni. Ez a legalja.

Csak tudod, innentől kezdve, mikor már nem a kutya és nem a fajta a fontos, nem tenyésztésről, hanem szaporításról van szó! Akitől elhoztad az is mocskos szaporító, és te is annak készülsz.

2016. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!