Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sikerulne raszoktatni?

Sweete02 kérdése:

Hogyan sikerulne raszoktatni?

Figyelt kérdés
egy fajtiszta torzskonyvezett csivavam van most 2 honapos. probaltuk a szobatisztasagra nevelni. eloszor a pelenkat probaltuk ugy hogy egy helyre raktuk de sosem oda vegezte a dolgat. jutalomfalattal is probalkoztunk es az uruleket is a padlorol a pelenkara raktuk de semmi nem hasznalt. ezek utan ahova vegezte a dolgat odaraktuk a pelenkat de mindig mashova csinalja. vegul az almot probaltuk meg aztis rozsaszinben es illatositottba de az se hasznalt sot a kutya kifejezetten fel tole. kutyasuliba kene iratni? vagy olyan illatosito cseppet vegyunk neki? valakinek valami tapasztalat vagy tanacs? elore is koszonom. 14/l

2016. jún. 28. 14:25
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
ha jobban megneznetek normalis vagyok azzal aki velem is az. eleve a kerdest sem ugy tettem fel hogy ,,szevasztok draga kutya hogy a pi***ba lehetne pelenkara szoktatni?,, hanem oda is irtam hogy elore is koszonom. de hat en ro**djak meg azert mert egy unalmas eletu olyanokat irt indok nelkul hogy mittomen mar mit irt hogy vagdosos depis kislany vagyok. hat en kerek elnezest hogy igy beszeltem:):):):))):) aztan. ha valakit erdekel a tenyeszto neve elerhetosege es a torzskonyv irjon privatba! es azt még hozzafuznem hogy szuleimet szadra ne vedd max anyamat mert apammal elek:) normalisan nevelt de volt okom hogy igy reagaljak:)
2016. jún. 29. 10:40
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább téri vissz a hejfestékes kérdésekhez meg a hívhatsz e taxit 14évesen szinthez! Viszlát!
2016. jún. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Azt kellene elfogadnod és megértened, hogy itt sokan már akkor kutyáztunk, amikor te még meg se születtél, így kicsit többet tudunk, mint te. A tenyésztő hatalmas butaságokat mondott, bár azután, hogy olyan pici korban eladta a kutyát, inkább hagyjuk is azt a fene nagy szakértelmét. A csivava is ugyanolyan kutya, mint a bernáthegyi, csak kicsi. Semmiben nem tér el az igénye, max mennyiségben kevesebb. Akkor is ugyanezek vonatkoznak rá, ha kiállítási kutya lesz.
2016. jún. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Jó, értjük. Szeretnéd, ha felnőttként meg normálisan kezelnénk téged, de ahhoz neked is úgy kell viselkedni. Fogadd meg a nálad tapasztaltabbak tanácsait. A felháborodásnak nem az az oka, hogy nincs életünk a kutya mellett, hanem az, hogy szeretjük őket, és hihetetlen mértékben bssza ki a biztosítékot, amikor ilyennel találkozunk. Hagytad magad félrevezetni első körben, azt a nyomorékot én nem nevezném tenyésztőnek, aki ilyeneket mond. Második körben meg kérdeztél, de lehurrogtad az embereket a válaszokért. Hát én kérek elnézést, amiért helyre vagy téve. A szüleit meg tényleg senkinek sem szidjuk, de apádnak kellene megnevelni téged, hogy betartsd a társadalmi szabályokat. Ahogy neked meg majd a kutyával kell ugyanígy, ezt nevezik szocializációnak. nem fog sérülni a kutya, ha kiviszed, csak vigyázni kell rá, ennyi a titka. Szegényke akkor sérül majd leginkább, ha nem viszed ki. Ha versenyre viszed, ott szerinted nem fog feltűnni senkinek, hogy mekkora hiányosságok vannak? Elhiheted, hogy ők jobban értenek hozzá. Tudom, most épp a kutya volt az aktuális álmod, apád megvette, de nem készített fel a vele járó következményekre és kötelezettségekre. Ő olyan, mint egy kicsi gyerek, és sok törődést és odafigyelést igényel. Ahogy a gyerekeket is hordják közösségbe, a kutyának is szüksége van rá. Ahogy a gyereket leviszik játszani, a kutyát is le kell. Ha boldog, egészséges és kiegyensúlyozott kutyát akarsz, nem csak egy dísztárgyat, kezdj el felelősségteljes gazdiként viselkedni, és nézd az ő igényeit is, ne csak a tiédet. Ha meguntad, akkor is. Ha kelni kell hozzá, akkor is. Ha a harapdálásról kell leszoktatni, akkor is. Türelemmel. Hiszen, akartad a kutyát, ugye? Akkor tessék úgy viselkedni, ahogy kell, ne pedig elkényeztetett hisztis hercegnőként. Felelős vagy azért az állatért, ezt csak megérted.
2016. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
utolso ket valaszolo! megertettem es koszonom:) a lehurrogasert es mi egyeb masert pedig elnezest igazatok van:) viszem is a kutyust setalni amint megkapta az osszes oltasat:)
2016. jún. 29. 12:37
 36/36 anonim ***** válasza:
Ha a mi szavunknak nem hiszel akkor kérdezz meg más tenyésztőket hogy hogyan tartsák a kutyáikat. Az ő tapasztalatuknak talán hiszel. :)
2016. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!