Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sikerulne raszoktatni?

Sweete02 kérdése:

Hogyan sikerulne raszoktatni?

Figyelt kérdés
egy fajtiszta torzskonyvezett csivavam van most 2 honapos. probaltuk a szobatisztasagra nevelni. eloszor a pelenkat probaltuk ugy hogy egy helyre raktuk de sosem oda vegezte a dolgat. jutalomfalattal is probalkoztunk es az uruleket is a padlorol a pelenkara raktuk de semmi nem hasznalt. ezek utan ahova vegezte a dolgat odaraktuk a pelenkat de mindig mashova csinalja. vegul az almot probaltuk meg aztis rozsaszinben es illatositottba de az se hasznalt sot a kutya kifejezetten fel tole. kutyasuliba kene iratni? vagy olyan illatosito cseppet vegyunk neki? valakinek valami tapasztalat vagy tanacs? elore is koszonom. 14/l

2016. jún. 28. 14:25
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül vagy ilyen sötét, vagy segít valaki?
2016. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

"persze hogy kiallitasra viszem. ha nem vinnem akkor miafrancnak vetettem volna egy ilyen draga kutyat? azert logikusan gondolkodjunk mar..."

Amennyiben nem vagy troll, egyetlen kérdésem van: ha a kutya soha semmit nem lát rajtatok és a lakásotokon kívül, mégis hogy fog viselkedni kiállításon, rengeteg kutya, ember és mindenféle inger között?

2016. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked közöd nincs ahhoz a kutyához. Nincs illatosított, rózsaszín almod (nem is hiszem, hogy létezik ilyesmi), és nincs 300 ezres csivavád sem (300 ezer!? Maximum ha valami nagyon neves, külföldi tenyésztőtől vásárolsz és hozatsz be kutyát, amit kétlek. Itthon a csivavák reális tenyésztői ára 100 ezer körül, alatt van.). Legfeljebb néhány napja lehetne nálad a kutya 2 hónaposan (jobb tenyésztőtől még akkor sem), és ha valóban utánaolvastál volna, mint ahogy állítod, nem itt hisztiznél, hogy 2 nap alatt a tudatlan módszerrel szobatisztaságra "nevelt" kölyökkutyád még nem szobatiszta. Ha létezik is illatosított, cuksi-muksi rózsaszín alom, épeszű állatorvos biztos, hogy nem javasolná, de egyáltalán kutyáknak az almot sem.


Az utolsó kommented alapján pedig lehetetlen komolyan venni a kérdést, akkor is, ha csak 14 éves vagy. Depis, magadat vagdosó kislány vagy (saját bevallásod alapján), aki azzal tölti az idejét, hogy kamu kérdésekkel provokálja itt az embereket. Biztos, nagyon izgalmas életed lehet...


Ha mégsem kamu, csak sajnálni tudom azt a kutyát.

2016. jún. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem törpe pinscherem van, és napi 4x leviszem.


Ennyi erővel rakd be egy nyúl ketrecbe, és akkor vedd ki, ha megakarod simogatni (cinizmus)


Amúgy meg melyik tenyészetből hoztad? Letudbád fotózni a kutya törzskönyvét?

2016. jún. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
ja es még annyit hozzafuznek hogy az ilyen kiallitasra jaro kutyaknak szoktak talalkozokat tartani pontosan ezert hogy szocializalodjanak es ne feljenek akar egy masik egyedtol. na mi is ilyen helyre fogjuk vinni:)
2016. jún. 28. 23:41
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de rájöttem, hogy 14 évesen te nem egy aranyos kislány vagy, hanem egy tahó kisebbségi.

Nem mondtad el még mindig, hogy melyik tenyészet.

Amúgy most megmondom, hogyha csak lakásban lesz, akkor elég sokat fog kijárni, de nem az utcára, hanem az állatorvoshoz, és elfogják altatni a p..ba 4 éves korában, mert annyira agresszív, beteg, életképtelen valami lesz, akinek remegnek a lábai, nagyon gülüszeme van, és akiről te beszélsz az bizony szaporító.


Kislány, kijárna neked egy pár anyai pofon, de én is adnék neked egy párat, hogy megtudd, hogy hol a helyed.

2016. jún. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
65%

Az igen 14 éves LÁNY és itt g*cizik...

Ezzel tökéletesen megmutatod milyen egy kultúrált emberi lény vagy. Eszed kb annyi lehet mint a tenyésztőnek! És hiába magyarázol hogy névtelen senkik vagyunk amikor valahogy a te neved se látszik Sehol. De Nehogy el vidd sétáltatni vagy valami!!! Veszélyes lehet mert a kutyák amióta csak léteznek házban élnek és rózsaszín almokba szarnak.

2016. jún. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen kutya, őszintén sajnálom.

Pár apróság:

-normális tenyésztő, de ember sem ad oda 8 hetesnél kisebb kutyát, normál esetben még 1-2 hétig szopott volna szerencsétlen!

-ezáltal kétlem, hogy törzskönyves lenne, de mindegy, maximum majd ha kiállításra mész koppansz ;)

Mert bizony van olyan, aki hamis tk-t készít.

-azt nem értem, miért nem nézed szerencsétlen kutya érdekeit csak a sajátodat, neked milyen lenne ha az egész életedet egyedül egy lakásban élnéd le?

Törzskönyves kutyából nagyon sok van és minden NORMÁLIS ember sétáltatja őket. Ismerek csivava tenyésztőt is, ezzel a hozzáállással kutyát sem adnának neked.

De ismerek olyan kutyát, amelyik 500 ezerbe került, díjnyertes a csivavánál sokkal érzékenyebb fajta, ők is sétálnak :)

-nem tudom miért nem érted meg, hogy ez NEM FOG MENNI... A kutya az egész pelenka meg alom dologból annyit vesz le, hogy szabad a házban végeznie a dolgát. A macskát azért lehet könnyen rászoktatni, mert nagyon tiszta állat és a szabadban is elássák az ürüléküket. A kutya nem ilyen.

-a nevelésedhez gratulálok a szüleidnek, 14 évesen ez a hangnem... minősíthetetlen.


U.I: Szerencsétlen "hercegnőd" szenvedve fogja leélni az életét, mert egy szörnyeteg vagy.

2016. jún. 29. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy érett egy kutya tartásához ha ilyen a felfogásod és ezt tényleg nem rosszból írom. Nem abból áll az egész, hogy bent van és alom meg kiállítás. Azt a kutyát igen is sétáltatni kell. Ha a kutyát nem viszed ki akkor az immunrendszere nem fog teljesen kialakulni és egy kissebb betegség is veszélyes lehet rá. Akár tőled vagy az egyik családtagodtól is elkaphat valamit. Bátran vidd ki a szabadba had erősödjön. Hidd el attól csak szebb lesz és nem lesz beteges. A tenyésztő szavait ne nagyon vedd figyelembe, mert sajnos nagyon nagy hülyeségeket mondott/mondhatott. :/ Ha kertes házban laksz akkor a kutya/macska bejáró lenne a legjobb megoldás szerintem. Úgylenne a legegyszerűbb szobatisztaságra nevelni. Úgy is itt a meleg. Remélem tudtam valamit segíteni és meggondolod magad a sétáltatással kapcsolatban. Bízok benne hogy normális lány vagy és ez a hirtelen felindulású írásnem csak kamaszkori hülyeség. :) Ha már ennyire korán lett elhozva a kölyök akkor tényleg legyél vele türelmes és megértő ha összevissza végzi el a dolgát mert ez még így lesz egy ideig.
2016. jún. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
80%

Egy olyan tenyésztő akinél a kölykök ilyen összegben mozognak, NEM fogja oda adni 8hetesen a kölyköt.

Ki a tenyésztő? (Egy keresztnév is elég)

Kutyád szülei?


Érdekes ezekre valamiért soha nem jön válasz az ilyen "fél millióért kaptam kutyát az 5ös BMW mellé, de nem tudom hogy kell ráadni a pórázt" kérdések mellé!

2016. jún. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!