Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 évesnek milyen kutyát...

2 évesnek milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a 2 éves gyerekünknek venni egy kiskutyát. Mindenképpen fontos, hogy antiallergén fajta legyen és kis vagy közepes termetű.

Lakásba lesz ami nagy terasszal rendelkezik.

Tudom, hogy ennyi idősnek a kistestű kutyák nem javasoltak, de van 2 törpenyúl akikkel jól kijön, nem bántja és nem is tépi őket így ez nálunk nem jelent akadályt.

Segítséget előre is köszönöm. :)



2016. okt. 23. 18:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%

Akkor még egyszer olvasd el, amit a többiek írtak: iszonyatos meló a kiskutya. Úgy 8 hónapos koráig annyi órát bír ki pisilés nélkül ahány hónapos, szóval ne számíts arra, hogy 2 hétig 2 óránként leviszitek aztán varázslatos módon szobatiszta lesz. A kiskutyának MINDENt nektek kell megtanítani: ne csak arra gondolj, hogy ül és fekszik, hanem hogy nem ugrálunk, hogy hogyan közeledünk a többi kutyához, hogy nem szedjük el a másik játékát, hogy nem kergetjük a cicát, hogy nem kell félni a fényes padlótól és a kalapos bácsiktól stb. Marhára hasonlít a gyerekneveléshez, csak mivel a kutyi gyorsabban fejlődik, sokkal kevesebb időtök lesz helyre tenni a fejében a békés együttéléshez szükséges alapokat.

Röviden egy 2 éves kisgyerek mellett egy kiskutyával nagy valószínűséggel fejre álltok. (Én a helyetekben várnék, amíg önállóbb lesz a gyerkőc.)



Aztán... ki kell, hogy ábrándítsalak, antiallergén kutya nem létezik. Hipoallergén sem. Ugyanis a kutyák által termelt allergiát okozó fehérjék többsége a nyálban és a korpában található. Az ún. "hipoallergén" fajták ezzel szemben csak annyit tudnak, hogy nem hullik a szőrük, ezeket a fehérjéket ugyanúgy termelik, egyede válogatja, hogy milyen mennyiségben.


No aztán, azt meséld még el nekünk, hogy mit tudnátok nyújtani a kutyának, mert eddig csak a kívánságlistádat olvastuk. Mennyi séta? Mennyi terep, bandázás? Mennyit tudnátok vele a sétán kívül foglalkozni (mondjuk játék, tanítás, szőrápolás ilyenek)? Kutyaoviba, kutyaiskolába tudtok járni? Szeretnétek-e valamit sportolni a kutyával?

2016. okt. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Te jó ég! Értem én, hogy felelős állattartás meg stb. De a gyerekvállalásnál nincs ennyi "követelmény". :) Vagy akkor második babát se vállaljanak az emberek, mert foglalkozni kell a naggyal valamint a kicsivel is óriási meló van?

Ne szórakozzunk már, nálunk is volt kutya (Tacsi volt, ilyet nem szeretnék) és mégis felnőttem én is a kutya is, sőt anyám se került diliházba. Pedig én még egy éves se voltam amikor hozzánk került. Tudtommal a kutya is egy alkalmazkodó élőlény szóval nem tudom, hogy mikor mennyi időt hogy és mint csinálnánk (a férjem is részt fog ám venni a kutyatartásban, nem egyedül vállalom). Függ az igényektől. És hozzáteszem nem a kutya lesz a falkavezér a családban!

2016. okt. 24. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!