Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol keressük hétvégén? Van...

Hol keressük hétvégén? Van ilyenkor is befogás?

Figyelt kérdés

Tegnap elszökött a kutyunk. Szerelők jártak nálunk és amikor kicuccoltak a kocsiba, nyitva hagyták a kaput, ő pedig valószínűleg akkor meglógott. A szakik vagy nem vették észre vagy féltek szólni, de a lényeg, hogy csak az esti etetésnél vettük észre, hogy nincs meg (hatalmas, zegzugos kertünk van, gyakran szimatol, pihenget itt-ott, ezért nem tűnt fel délután)

Még sosem szökött el, nem is ismeri a környéket és már öreg is. Ugye, jól sejtem, hogy nem talál vissza? Alig néhány órát aludtam, tegnap késő estig jártuk az utcákat, hátha... éjjel pedig minden kutyaugatásra felébredtem, hátha őt ugatják a szomszéd kutyák.

Most, hétvégén hol keressem? Kit hívhatok? Chippes! Kérlek, adjatok tanácsot!


2010. jún. 5. 06:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nagyon kevés idő telt el mióta elment azt ajánlom járjatok még egyet.A befogásuk az ilyen elkóborolt kutyusoknak van,hogy több hétbe is beletelik mire befogják.Sokan vannak akik látják a kutyust de nem tudnak mit tenni.Nem tudják kit értesítsenek és inkább hagyják.Szerintem minél többen induljatok neki a környéknek.Ha tudsz róla képet nyomtatni ragaszd ki minél több helyre!

Remélem meg lesz a kutyusod!

2010. jún. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Plakátolj: írd le hogy néz ki, milyen kaját szeret, milyen névre hallgat, mikor veszett el, honnan, és az elérhetőségeiteket. Esetleg ajánlhatsz némi pénzt a megtalálónak. Ez több embert ispirál a keresésre. Képet is rakj ki!


Rakd ki a kedvenc ételét, és vizet, hátha visszatalál, és akkkor legyen mit ennie.


Szólj a környékbelieknek! Az utcában lévőknek, és a kicsit távolabban lakóknak. Ha látják, szóljanak neked!


Van kedvenc csipogója? Keresd hajnal ( 5-8 között, mert

akkor nincs olyan sok autó. Lehet azért nem megy vissza, mert jött egy őrült autós, aki elijesztette. Mindeképpen vigyél magadddal jutalomfalatot.


Napközben is keresheted.

Sok szerecsét

2010. jún. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most indulunk újra, tegnap éjfél előtt jöttünk haza. Igen, a zajoktól nagyon fél, de az emberekkel nagyon barátságos, szelíd. Fekete rajzos skótjuhász, menhelyi kutyu, kb.10-11 éves, chippes fiúcska. Közben megnéztem, a menhely 10-től nyitva lesz, oda is leadunk egy képet. Jaj, csak meglegyen épségben!
2010. jún. 5. 07:52
 4/21 anonim ***** válasza:

Tedd fel a netboardra, ha oda nem vagy regisztrálva, akkor ide:

[link]


A netboardon figyelheted is, hogy milyen kityákat találtak

[link]

2010. jún. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves utolsó hsz! Most jöttünk haza, eddig semmi. Viszont jó hír, hogy elütve sem láttuk sehol, szóval van remény. Szóltam a Rexéknek, a Herosznak, a Siriusnak (Érden lakunk). Felrakom ide is, amit ajánlottál! Ha van még ötletetek, hálásan fogadom!
2010. jún. 5. 10:49
 6/21 A kérdező kommentje:

A pilis-budai kutyásokhoz már fel is tettem, de netboardra ezt írja ki:

Unable to query db! [1]

2010. jún. 5. 11:05
 7/21 A kérdező kommentje:

Na, egy darab képünk sincs. Szép kis család... Mindenesetre már sokan próbálnak nekünk segíteni, állatvédők, alapítványok, igazán hálás vagyok mindenkinek.

Csak jönne már haza!

2010. jún. 5. 15:14
 8/21 anonim ***** válasza:

A chipje regisztrálva van? Ha nincs, akkor gyorsan csináltasd meg az állatorvosnál, különben nem ér semmit.

A netboardon valami technikai gebasz van, de amúgy nagy forgalmú, jó oldal. Nézd majd mindenképp, ha visszaáll a rendszer.

És plakátolj ezerrel! Még mindig sok olyan állatbarát ember van, aki nem netezik. Lehet, hogy egy utcával arrébb egy idős néni kertjében dekkol.

2010. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Felújítás közepén vagyunk, minden el van pakolva, azt sem tudom, hol lehet. Délelőtt beszéltem a menhellyel, ahonnan anno örökbefogadtuk, hogy meg tudják-e adni a chipszámot, egyelőre nem találták, de azt mondták, amit ők berakatnak, az az ő nevükre biztosan regisztrálva van a kutyu és ha mi esetleg nem irattuk át a nevünkre (fogalmam sincs, úgy meg vagyok rémülve, már emlékszem mindenfélére, arra is, hogy igen, arra is, hogy nem), akkor őket fogják értesíteni, ha megkerül. A férjem már biciklivel is körbekarikázott kb. másfél-két órát a környéken, pont azért, hogy minden kertbe belásson, füttyögte a hívófüttyünket, de egyelőre semmi. Mi is abban reménykedünk, hogy valakinek megtetszett, megszánta és mivel olyan szelíd bocika, be tudta őt csalni. Akkor csak idő kérdése, hogy rátaláljunk, de legalább biztonságban lenne. Rettegek, hogy valami baja történt/történik és nem tudunk segíteni. Téboly!
2010. jún. 5. 16:08
 10/21 anonim ***** válasza:

szia!

ezen a linken területi bontásban vannak az állatmenhelyek és sintértelepek ami a környéketeken van azt nézzétek meg!

[link]

2010. jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!