Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol keressük hétvégén? Van...

Hol keressük hétvégén? Van ilyenkor is befogás?

Figyelt kérdés

Tegnap elszökött a kutyunk. Szerelők jártak nálunk és amikor kicuccoltak a kocsiba, nyitva hagyták a kaput, ő pedig valószínűleg akkor meglógott. A szakik vagy nem vették észre vagy féltek szólni, de a lényeg, hogy csak az esti etetésnél vettük észre, hogy nincs meg (hatalmas, zegzugos kertünk van, gyakran szimatol, pihenget itt-ott, ezért nem tűnt fel délután)

Még sosem szökött el, nem is ismeri a környéket és már öreg is. Ugye, jól sejtem, hogy nem talál vissza? Alig néhány órát aludtam, tegnap késő estig jártuk az utcákat, hátha... éjjel pedig minden kutyaugatásra felébredtem, hátha őt ugatják a szomszéd kutyák.

Most, hétvégén hol keressem? Kit hívhatok? Chippes! Kérlek, adjatok tanácsot!


2010. jún. 5. 06:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, van még rajta olyan, akiket nem hívtunk. Holnap megteszem. Most értünk haza a keresésből, de sajnos semmi.

Vajon meddig bírja étlen? Megbetegszik, ha pocsolyából iszik?

2010. jún. 5. 22:16
 12/21 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem, hogy mit érezhetsz, mert nekünk novemberben tünt el a kutyusunk. Mondjuk nekünk kicsi yorki, de teljesen magunk alatt voltunk. Teleplakátoltuk a várost. Jutalmat igértünk(a legfontosabb, mert az embereket ez tényleg jobban sarkalja) A helyi tv hirdetésébe és reklámújságba is betettük képpel. 6nap múlva lett meg. Felhívott este 8kor egy nő, hogy nála van a kutya. Mondtam megyek érte most rögtön, erre azt mondja, hogy jó, de elöbb beszéljünk a jutalomról. 20ezer forintot kért "jutalomnak". De legalább meglett!! Egyébként amig kerestük naponta több telefon is volt, hogy látják a kutyust. Persze nem ő volt egyszer sem, de legalább megprobáltak segíteni. Ugyanezeket éreztem én is, hogy mit eszik, iszik, nem üti e el valami stb. Nagyon rossz érzés! Én bizom benne, hogy megtaláljátok, mert időben és jól keresitek. Drukkolok!!! Majd írj mindig a fejleményekről.
2010. jún. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó hsz, köszönöm a biztatást! Örülö, hogy a ti kutyutok meg lett épségben. Ez a bizonytalanság a legszörnyűbb. Attól félek a legjobban, hogy elütötte egy autó, szenved valahol és mi nem tudunk segíteni, máshol keressük. Tegnap amerre jártunk, minden szimpatikusabb embert + a kutyásokat megszólítottuk és adtunk nekik leírást, címet, tel.számot. Ma már kiraktunk 30 db plakátot (kifogyott a patronom, rohanok venni és nyomtatok tovább).

Ha csak a közvetlenül elküldött e-maileket és a kiosztott lapokat számolom, túl vagyunk a 130-140 értesített családon. Plusz akiknek ők továbbküldték esetleg a mailt (mindenkit kértünk rá), a plakátok és a segítőkész állatbarátok, menhelyek, akik már jópár helyre feltették a neten. Nem tudok elég hálás lenni nekik!

Hívtam az Illatos utat is (végül is alig 4-5 km-re vagyunk Bp. határától, éppenséggel befoghatták ott is), ők nagyon udvariatlanok és elutasítók voltak. Holnap megpróbálok bemenni személyesen.

Ha valamelyikőtök Érden vagy környékén (Tárnok, Martonvásár, Sóskút, Diósd, Százhalombatta, Bp.XXII.ker.) lakik és hajlandó lenne megtenni, hogy ha privátban elküldöm neki a levelünket, szétküldené az ismerősei, kollégái, barátai között, nagyon sokat segítene!

Esetleg van még ötletetek, hogy mit felejtettem ki, mit tehetnénk még?

2010. jún. 6. 09:56
 14/21 anonim ***** válasza:
Indíts egy csoportot a Facebookon! Tegyél ki képeket, meg szöveget, amit tovább küldhetnek, stb. Itt egy sikerstory, csak hogy megnyugodj egy kicsit: [link]
2010. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudok neked privit írni!:(

Itt az e-mail címem:emese.29@freemail.hu

Küldj el minden infót és kirakom az iwiw-em re.Meg a hoxán is fenn vagyok.Oda is sokan járnak.

Kár,hogy nincs róla kép.Úgy könnyebb lenne de így iy menni fog ne félj!

Segítek amiben tudok!:)

2010. jún. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Küldöm neked a mailt!
2010. jún. 7. 19:54
 17/21 A kérdező kommentje:
elküldtem, remélem, megkapod :S
2010. jún. 7. 20:10
 18/21 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a szegény kutyust.

Nekem veszett el egy hete a stafford ebem, de tegnap meg is lett.

és tudod hol találtuk?

egy 30 kilométerrel messzebb.

Mi debrecenben lakunk és hajdúszoboszló belvárosában találták meg.

tehát lehet már más megyében van.

de keressétek.

ha a kutya megrémül, beindul, és megy, megy, megy.


Sok sikert

2010. jún. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Szerencsések vagytok!

Már keressük Pest megyében, Budapesten és Fejér megyében. Úgy szeretném, ha megkerülne! Éveket adnék érte az életemből!

Nem tudom, írtam-e már, felnőttként, menhelyről fogadtuk örökbe, alig 3 éve. Ezért még szörnyűbb érzés, hogy olyan szomorú, hányatott élet után mi sem tudtunk jó gazdái lenni szegénynek. Pedig hidd el, mindennap igyekeztünk "kompenzálni" a korábbi rossz sorsát, erre most nem figyeltünk eléggé és "hagytuk" elszökni. Ááá már megint bőgök! Ki vagyunk merülve. A férjem most is úton van, keresi, plakátol, szórólapozik. Csak kerülne elő épségben!

2010. jún. 7. 20:53
 20/21 anonim ***** válasza:

UCSÓ VAGYOK!!!


nE BÁNKÓDJ EMIATT MEGLESZ BIZTOS.

MÁSKOR AZÉRT KERÍTSETEK LE EGY HELYET, AHOVA AKKOR KERÜL HA VESZÉLY KÖZELEDIK. PL.: PAKOLÁS, SATÖBBI.

ÉS IGY MEGUSSZA A SOK ROSSZAT.

PLUSZ TANÍTSÁTOK MEG RÁ, HOGY HA NYITVA A KAPU AKKOR SE MENJEN KI.

ÉN UGY CSINÁLTAM, HOGY KIZÁRTAM, MAJD BEENGEDTEM.

NYITOTT KAPUNÁL JÁTSZOTTAM VELE STB.

2010. jún. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!