Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem kéne nekem ló? úristen!...

Nem kéne nekem ló? úristen! (többi lent)

Figyelt kérdés

Kimentem terepre éésss a lovam megilyedt egy kidölt fától ágaskodott kirugott én lepottyantan a ló elvágtázott nem mentem haza amig meg nem találtam ez kb1,5 óra volt és a lába csupa seb mély is! Haza vezettem és elláttam állatorvos holnapután jön. A kérdésem hogy megesett e mással is vagy hogy ez nagy bűn általános?

Nagyon agódom

Válaszokat Köszönöm!


2017. jan. 17. 16:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

"Az allatorvos meg azonnal jon ha baj van, legalabbis nalunk, tetanusz fertozest kaphat, amibe napok alatt elpusztul. "


A tetenusz anaerob baktérium te szerencsétlen, kb ha nem dörzsölsz a sebbe lószart és nem ragasztod le, esélyed nincs, hogy elkapasd a lóval. Arról már nem is beszélve, hogy jobb helyeken szokás őket oltani ellene leglaább évente.

2017. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
9-es, ha lett volna veled valaki akkor az beugrott volna közéd és a ló közé miközben éppen rád akart lépni vagy mi? Pont ugyanez lett volna. Más kérdés, hogy esetleg tudja a másik lovas hívni a mentőket, fogni a lovat, erre jó, de a balesetektől pont nem véd meg az, ha vannak ott mások is.
2017. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
egyszer apám is leesett egy lóról,csak neki olyan a felfogása hogy legyen akármi a gyeplőt nem engedjük el :D,így hát a ló húzta 1 kilóméteren át a búzába :D,kérdésedre válaszolva szerintem,ne azon töprengj hogy kell e neked ló vagy sem hanem menj vissza oda ahol ez történt és addig ne gyere el onnan még meg nem érteted vele hogy az nem bánt,na meg nem ártana neki egy kis tanítgatás,hogy szokja a hasonlókat
2017. jan. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Tizenkettes: oké, tegyük fel, vérzel, és szorító kötés kell. De nincs veled senki. Ez nem ugyanaz az eset, mint amikor valaki veled tartott, szerintem.


A tetanuszt meg simán elkaphatja a ló, ha úgy van, ismerősöm lova abban pusztult el anno pár éve, pedig volt rá oltva. Az állatorvos azóta is bizonygatja, hogy nem az volt, pedig két másik szerint is az volt - csak akkor már késő volt. :/

2017. jan. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igaz hogy nem hal bele pár napon belül egy sebbe a ló, de azért nem valami sportszerű több napig hagyni kínlódni fájdalomcsillapítás nélkül. A mi állatorvosunk se pánikolós, de ha baj van, ahogy tud kijön. Keress te is egy ilyen állatorvost! Ez nem nehéz, és felelős állattartóként kötelességed. Ha nem olyan mély a seb hogy varrni kell és fájdalmas, akkor meg ne rinyálj! Te se mész be a balesetire egy horzsolással, a ló sincs vattacukorból.
2017. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Fel eves csikot veszitettunk el tetanusz miatt, nem az en lovam volt, de tudom mennyit szenvedett szegeny kicsi Balerina a 3 nap alatt.Ha vagast latok a lovamon (ridegben van, erdo mezo vegyesen) es 5 nap alatt nem hegesedik, igenis kihivom az allatorvost. :) kovezettek meg erte, hogy a 1,5 millios lovamat feltem, akit mindennel jobban szeretek. :)
2017. jan. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!