Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha találok egy cicát megtartha...

Ha találok egy cicát megtarthatom?

Figyelt kérdés

Haza felé jövet találtam egy hófehér cicát. Megsimogattam, nagyon kezes. Aztán elkezdett követni. Aztán megfogtam és haza hoztam.

Csináltam róla képet, kinyomtattam és kiplakátoztam, de eddig senki nem kereste.

Olyan 2 hónapos lehet.


Ezek után maradhat az enyém?



dec. 26. 00:53
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
85%

Ha kóbor cica, akkor simán.

Ha mindent megteszel azért, hogy megállapítsd, keresi-e valaki, akkor is - ha két hónapos körüli, akkor megvan rá az esély, hogy nem volt gazdája.

(Tehát lehetőleg ne az legyen, hogy valaki sír utána, de legyen neki normális gazdája.)


Esetleg annyit megtehetsz még, hogy elmész vele állatorvoshoz és megkéred, hogy nézze meg, van-e benne chip, amivel azonosítható lenne (cicáknál nem sokszor használják, de éppen lehet rá esély).

Alap dolgok, pl. féreghajtó amúgy is ajánlatos ilyenkor.

dec. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
61%
Fordítva. Maradhadsz-e az övé? Ha nem leszel jó gazdi, lecserél.
dec. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Ekvittem irvoshoz, még rá 2. Napra mikor megtaláltam.

Nem talált benne chip-et.


#2 Nem tudom megfelelek e neki, de jelenleg a hasamon alszik. :D

dec. 26. 04:32
 4/36 anonim ***** válasza:
85%
Figyelj, szerintem aki ilyen időben kienged egy két hónapos macskuszt az utcára, az nem igazán törődik vele. Tudom hogy mennek falun a dolgok, de egy ekkora cicának nem az utcán a helye, nagyon sok veszély leselkedik rá.
dec. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 Salx Narval ***** válasza:
88%
Ő ettől fogva már a te felelősséged. Kerested a gazdáját, orvoshoz vitted, megetetted és helyet biztosítottál neki, ő is elfogadott, mi kell még. Persze, hogy maradhat ha családod is elfogadja.
dec. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
81%

Igen. A kinti macska kóbór macska.

Viheted. Remèlhetőleg bent tartod

dec. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
52%

Ha barátságos, akkor garantáltan volt gazdája, aki sokat fogdosta. Különben megközelíteni se engedte volna magát, nem hogy tőled várjon segítséget. Nekem már volt ilyen macskám, amit csak sarokba szorítva lehetett megfogni, de akkor is fújt és vernyogott, aztán felnőtt korában se szerette, ha simogattam, pedig mindent megtettem, hogy szelíd legyen.

A kismacska az olyan, mint a kisgyerek, fut az orra után, nem néz szét. Ha valahová nem engedik, akkor direkt oda akar menni. Aztán vagy sikerül megfogni, vagy nem... Lehet, hogy így veszítette el az előző gazdája. (Vagy egyszerűen egy melléképületben fialta az anyja, ott is tartották utána, ahonnan kiszökött.)

Ahol találtad, ott plakátoztad ki? Akkor valószínűleg látta is a gazdája, csak örült, hogy új gazdára talált a nem kívánt macska.

Nálam egyszer az udvarra jött be egy kb. 6 hetes macska. A környéken lakóknál érdeklődtem, de senkinek nem hiányzott. Úgyhogy maradt.

dec. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
83%
Ha jót akarsz neki, hófehér cicát ne engedj ki, legyen benti cica. A színe miatt érzékenyebb, könnyen kaphat laphámrákot.
dec. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
83%

"Kedves" #8-as

Inkább fagyjon szét szerencsétlen állat az utcán?

"Ha mész az utcán és látsz egy gyereket azt is hazaviszed?" Én azért meglepődnék, ha télen látnék egy gyereket (felteszem a gyerek alatt kb. 3-10 évesre gondoltál) télen kint egyedül az utcán, szóval valószínűleg csinálnék valamit.

dec. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
30%

Azért én ezzel nem értek egyet, hogy a kinti macska az kóbor macska, és akkor szabad préda. És legszívesebben megráznám azt aki ilyen nézetet vall. Vannak macskáim akik már nagyok, és ugyan kinti-bentiek, de nem kóborok. Vidéken élünk, én szerettem volna bentinek őket, de állandóan ki kíváncsiskodtak, mert valljuk be, jobban szeretnek ők kint lenni, vadászni, barangolni.

De! Amint írtam is korábban egy két hónapos macsnak nincs keresnivalója az utcán. Jobban jár hogy elvitted. Főleg ha nem is keresik, akkor még az sem lehet hogy csak kiszökött.

dec. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!