Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha találok egy cicát megtartha...

Ha találok egy cicát megtarthatom?

Figyelt kérdés

Haza felé jövet találtam egy hófehér cicát. Megsimogattam, nagyon kezes. Aztán elkezdett követni. Aztán megfogtam és haza hoztam.

Csináltam róla képet, kinyomtattam és kiplakátoztam, de eddig senki nem kereste.

Olyan 2 hónapos lehet.


Ezek után maradhat az enyém?



dec. 26. 00:53
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
74%
14es vagyok. Szerintem.ha kiplakatolta esetleg a helyi facebook csoportban is megosztotta, akkor nem tolvaj.
dec. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
13%
Jogilag ha találsz mondjuk egy pénztárcát kiplakátolod nem jelentkezik senki érte akkor sem tarthatod meg ,akkor is tolvajlásnak számít le kell adnod a rendőrségen ,és itt nem is elveszett tárgyról beszélünk hanem egy az utcán mászkáló macskáról aki lehet pont haza igyekezett .Az hogy vannak önjelölt hülyék akik ilyenkor ellopkodják őket és magukat hősies megmentőnek tüntetik fel az nem mentesít a büntetés alól.
dec. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag, csak úgy? Nem. Talált dolognak számít, megvan a birtokbavételének a menete.
dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Hú micsoda indulatok...


Városon lakom. Igen, panelben.


Azok szerint akik azt mondják, hogy jogtalan a megtartása azt mivel indolkoják, hogy nem keresik két hete?

Mit keres egy ilyen fiatal macska az útcán városon?

Ha a volt gazd8nka fontos volt a macska miért nem tettet bele chip-et?


Én nem érzem úgy, hogy tolvaj lennék.

3 úton próbáltam keresni a gazdáját. Eredménytelenül.



Aki szerint meg a macska nem való panelbe hanem járjon csak szabadon... Az ugye megvan, hogy az állat tulajdonos köteles a házi állatot a telkén tartani? Ez nem csak kutyákra vonatkozik.

dec. 26. 23:28
 25/36 Salx Narval ***** válasza:
77%
Ha már ennyire jogi útra akarjuk terelni a dolgot akkor a helyes eljárás ilyen esetekben az illetékes jegyző értesítése lenne. Döntést mint hatóság ő jogosult meghozni a talált állat elhelyezése és további sorsa, birtoklása ügyében. Igen 3 hónapos a kivárási idő amit a törvény előír de csak akkor ha a találást követően a jegyzőnél jelentve lett. Mindenki tudja, hogy gyakorlatilag ez szinte sohasem valósul meg, valószínűleg a jegyző is csak pislogni tudna ha a kezébe nyomnának egy macskakölyköt, hogy intézkedjen mert ez a dolga.:D A kérdezőre nem vonatkozik a 3 hónap kivárás mivel nem a hivatalos utat választotta. Jogilag valóban eltulajdonításnak minősülne ha valaki bejelentené és igazolni is tudná az elkövetést. De szép ez, nagyon gatyába kellene rázni ezeket a lehetetlen, sokszor naiv rendeleteket.:D Ha így nézzük gyakorlatilag én is egy ellopott macskát nevelek aki a kislányom mellé szegődött és ő hazahozta én pedig nem adtam át a jegyzőnek.
dec. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Utána jártam. Talált állat esetén a jegyzőnek semmi köze hozzá. Jegyző akkor kell, ha valóban igazolhatóan állatelhagyás történt. Pl kiteszik egy autóból, vagy egy lezárt dobozban van.


Talált állat esetén a menetrend:

Chip olvasás.

Plakátolás.

Netes hirdetés.

Gyepmester értesítése ( ha nincs mód az állat tartására )


Mellesleg a gazdi miért nem plakátolt ha elveszett? Én itt plakátoltam ahol találtam+ még vagy 4 utcában meszebb is. Plusz dohányboltban, állateledeles boltban. Plusz minden lépcsőház bejáratához is kiragasztottam.


Szóval. A cica marad, ha még 2 hétig nem jelentkezik érte senki.


Köszi a válaszokat.

dec. 27. 06:54
 27/36 Salx Narval ***** válasza:
72%
dec. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Salx Narval ***** válasza:
77%
Nem azért írtam, hogy ne tartsd meg, én örülök ha egy állat szerető gazdára talál.
dec. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Hát eszem ágába sem jutna, hogy jegyzőhöz szaladjak vele, hogy aztán egy menhelyen ketrecbe legyen zárva.
dec. 27. 08:16
 30/36 A kérdező kommentje:
Az egy pipás válaszod #30 a kutyát sem érdekli. Látszik, hogy trollkodni vagy itt. :)
dec. 27. 10:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!