Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha találok egy cicát megtartha...

Ha találok egy cicát megtarthatom?

Figyelt kérdés

Haza felé jövet találtam egy hófehér cicát. Megsimogattam, nagyon kezes. Aztán elkezdett követni. Aztán megfogtam és haza hoztam.

Csináltam róla képet, kinyomtattam és kiplakátoztam, de eddig senki nem kereste.

Olyan 2 hónapos lehet.


Ezek után maradhat az enyém?



dec. 26. 00:53
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
88%
Jogilag nem, de nagyon sok a felelőtlen macskatartó, akiknek vagy fogyóeszköz a macska, és nem számít nekik, ha egyszer sose megy haza, vagy akkor kapnak észbe, amikor már több napja nem látták, és akkor telesírják az internetet, hogy ők mennyire szeretik és várják haza a macskájukat, akit amúgy simán hagynak kóborolni, természetesen chip nélkül, mert minek az...
dec. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
78%
Majd 3 hónap múlva lehet hivatalosan is a tiéd, ha addig valaki nem jelentkezik, aki egyértelműen tudja igazolni, hogy az övé.
dec. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
29%

Tényleg, mennyivel felelősebb egy olyan macskatartó, aki szobanövényként tartja a macskáját, kb semmi inger nem éri mondjuk 20 éve alatt, vesz neki pár marhaságot, aztán gondolja, ő majd jól megmondja a tutit a "vidéki macskatartóknak" ezáltal, hogy letudva minden.

Na az állatkínzás magasiskolája az ez.

Sok kretén panelproli ahogy tartja az állatait, az agyam hullámzik az ilyenektől...

Macska az vadállat, kész, ennyi, nem több.

Képtelenség bent tartani, egy 42"-os LCD tv-vel ezt meg tudod csinálni, ami kb olyan szinten van, mint az a macska, aki sosem volt kiengedve egy 35m2-es lakásból.

dec. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
7%

Csak, hogy kicsit maskepp is lassatok a dolgokat:


Lakasban laktunk. 2 macskaval. Elkoltoztunk csaladi hazba. Nyilvanvalo volt, hogy a szoba macskakat nem fogjuk kiengedni mert akkor mar 4 eve bent eltek.

A haznal volt egy kinti macska aki nem volt hajlando elkoltozni a gazdajaval. Mindig visszajott. Igy maradt nalunk.

A hazba nem akartunk mar tobb macskat. Nagyon macera lett volna.

Azota van 3 gyerek is mar. Ennek 5 eve.

A kinti macska mar vagy 10-12 eves lehet.

Idokozben a szomszed beadott hozzank egy beteg kicsi voros macskat. Hozzajuk is bemaszott. Van egy haz ahol mindig vannak kismacskak, gondolom csesznek ivartalanitani. Befogadtuk. Orvossal kikezeltettuk, beoltattuk.

Tovabbra se mukodhetett az a verzio, hogy a hazba jojjon. Igy legalabb volt neki rendszeresen etel, illetve a kazanhazban telen is kellemes az ido.

Nah ezt a macskat lenyulta az egyik szomszed. Tul szep volt. Jobbanmondva a gyereke csalta el. Parszor lattuk is ahogy kint a macskakkal probalkozik.

Egyszer nem jott haza napokon at.

Vegul korbejartam mindent. A tavoli szomszedot is megkerdeztem, hogy nem lattak e. Hat mint kiderult befogadtak es bevittek a hazba. Vissza adtak volna, de gondoltam ha mar benti macska, akkor ott jobb neki.

Azota persze kiengedtek es idonkent hazajar. Nyakorve persze van, nehogy valaki elvigye.


Azota a szomszed beadott egy ujabb kismacskat. Az kevesbe volt olyan szep, viszont sokkal ragaszkodobb.

O is vagy az utcan marad, vagy kinti macskanak fogadjuk be. Kevesbe jarogat el. O is be lett oltatva, ivartalanitottuk. Ha beteg volt orvoshoz vittuk.


Sajnos sokan nem latnak tovabb az orruknal. Nem csak azert van kint a macska a haznal mert leszarjuk, hanem mert meg igy is nagy segitseg nekik, hogy van hol lakniuk. Nagyon sok a gazdira varo macska, nem tudtok mindenkinek benti lakast biztositani.


Szerencsere mi szantofoldek mellett lakunk. Viszonylag keves az auto.

dec. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
49%
Az utcán talált macska kóbornak számít jogilag is, úgyhogy viheted.
dec. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
19%

Nem számít annak kedves 15-ös, ismered te a törvényeket? :D kretén.

A 13-as leírta a tutit.

Ja, egy macskát aki bebarangol akár több km2-t, nem kínzás egy másfél szobás panelban tartani. Sok elkényelmesedett fotelállatvédő véleménye ez.

dec. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
0%
Tolvaj vagy és a macskát fogságban tartod.
dec. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
81%
Na azért tolvajnak nem mondanám, én nagyobb macskákról beszélek. Aki kirak egy két hónapos macskát az nem érdemli meg hogy megtarthassa.
dec. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
14%
35m2-en a 42"-os tévé is álltkínzás és nehéz időpontot kapni a szemészetre!
dec. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
0%
Tévedésben vagy nincs olyan hogy nem érdemli meg hogy megtartsa ,a kérdező tolvaj.Remélem az admin ennek tudatában jár el
dec. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!