Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy döglött macska a...

Van egy döglött macska a kertembe, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Találtam a kertemben egy döglött macskát. Mit kezdjek vele?

Be van fagyva a föld, meg amúgy se akarok állat temetőt a kertemből. A kukkoló szonszèdom lehet azt hinnè èn öltem meg, azèrt ásom el.

Na meg ki tudja, lehet valami gazdás kóbor ès keresik. Körbehíresztelik hogy megöltem.

Kitehetem lapáttal az út szèlère?

Megbüntetnènek èrte, annak ellenère is hogy nem az èn macskám?


Nem tudom mit csináljak. Mindkèt szomszèdom kukkoló, az egyik pedig jelentgetős típus is, pl szemèttelepre kivittem az előző lakó itthagyott cuccait, de mèg ki se álltam a kocsival, utánfutóval már itt voltak a rendőrök hogy bejelentèst kaptak, illegálisan rakom le a szemetet a termèszetben.

Nem akarok magamnak problèmát a döglött macska miatt. Mi lenne a megoldás?


dec. 27. 15:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Ne legyél már üldözési mániás. Normális ember ilyenkor kiteszi esetleg a helyi csopiba, hogy találtam egy ilyet, ha valaki keresi, elviheti, ha nem, eltemetem holnap.
dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
76%
Jelensd fel a szomszédod hamis vád miatt.
dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%

Ez ugyan nem tartozik a kérdéshez, de én már az első jelentgetős manőver után megtanítottam volna a szomszédnak, hogy mostantól csak akkor bújik ki a házából, ha engedélyt adok rá. ;)


Egyébként meg ha bárkitől függetlenül nem akarsz büntetést kapni, akkor ne helyezd el az állat tetemét az út szélén, mert veszélyes hulladékot, tehát pl.: elhullott testek, vegyszert, mérgező anyagot kitenni az utcára az keményen köztisztasági szabálysértés, és büntetnek érte rendesen. Dobd ki a szemetesbe, vagy ásd el nálad a kertben.

dec. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
36%

Vedd a fáradságot és ásd el tisztességesen, ahogyan szokták.

Én nekem is kemény időszakom voltam, télen nekem is meghalt a macskám öreg volt már szegényke, sokat szenvedett.

Szenvedni nem jó dolog.. Hidd el, ha elásod talán még meg is hálálja...

dec. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
12%
Égesd el a kályhában. Vagy tényleg rakd ki az út szélére sötétedés után.
dec. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Update: Van egy döglött macska a szomszéd kertjében.
dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem lenne kemény a föld, akkor se ásd el, mert nem áshatod túl közel a szomszédhoz, sem nem elég mélyre, sem talajvízhez túl közel, erre komoly szabályozások vannak. Önkormányzatot hívd fel. Rakd ki lapáttal a kerítésen kívülre, az már közterület, közterület-fenntartó vagy akárki, aki nálatok felel ezért elszállítja.
dec. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%
A mi macskánk házában találtunk egy döglött macskát, elástuk a kertünkben. Ásd el te is.
dec. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kövesd a hivatalos utat az elásom, elégetem, kihajítom az árokba okosságok helyett.


Nézd meg a NÉBIH oldalán, hogy a vármegyédben vagy kerületedben ki az illetékes gyepmester. Ha megvan, akkor keress rá telefonszámukra. Náluk tudod a döglött állatokat bejelenteni, kijönnek és elviszik teljesen ingyen.

[link]

dec. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A fentebbi link alapján eláshatod a jogszabályoknak megfelelő módon. Azonban ha ilyen kedves szomszédaim volnának, mindenképpen a 9-es hozzászólást venném figyelembe.

dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!