Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vad macska lehet még szelídebb...

Vad macska lehet még szelídebb idővel?

Figyelt kérdés

Ideszokott az udvarunkba egy cica. Már nyár óta idejár és etetjük.


Abszolút nem barátságos, max. csak ha nagyon éhes, akkor bújik, dorombol, kilöki a kezemből a kajás tasakot is, annyira próbál cukiskodni. De még közben is előfordul néha, hogy kitámad, harap, karmol, fúj. Ha pedig már jóllakott, meg se próbáljunk hozzá nyúlni, mert sebészet lesz a vége.


Van remény, hogy még lehet jobb ez a macska? Nem fiatal már és az ivartalanítás se segített a természetén.


Már azon gondolkodtam, hogy beteg lehet-e, vagy valamije nagyon fáj, és azért van mindig rossz kedve?

Vagy reális az hogy egészségesen is ennyire vad legyen egy macska?


Aggódjak miatta hogy beteg, vagy nem valószínű, és elég ha attól félek, hogy feldarabolja a kezem az egyik etetéskor? :)


Akit érdekel és tud esetleg segíteni, privátban szívesen küldenék videót a cicáról. Ma felvettem, hogy hogy viselkedik.


dec. 30. 19:40
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
16 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha kajáért képes bújni, dorombolni akkor szerintem ő neki ilyen a természete, ha tényleg vad lenne semmiért nem menne a közeledbe.

Nekem a saját macskám volt ilyen, simogattam, dorombolt, bújt, aztán egyik pillanatról a másikra megharapott meg fújt rám, és ezt mindig eljátszotta, minden simogatásnál.

dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha kölyökkorában nem szokta meg az ember érintését, egész életében vad marad.
dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
88%
Egy idegen vadabb macska bizalmának elnyerése nem megy máról holnapra, márpedig teljes bizalom nélkül nevelni sem lehet. Húz kesztyűt, hogy ne sérülj meg és használd ki azt az időt barátkozásra amikor hízelegni próbál. Ne erőltesd a dolgot, ne akard megfogni és minden áron simogatni "lassú víz, partot mos". Szerintem ő nem vad csak bizalmatlan, türelem é idő kell még ahhoz, hogy teljesen elfogadjon.
dec. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Szerencsére kesztyű nem kell, egyáltalán nem okoz komoly sérüléseket.


A harapást csak óvatosan csinálja, és a karmolásai se vészesek, valószínűleg épp csak távol akar tartani, de nem komolyan bántani.

dec. 31. 12:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szocializálódott kiskorában, ilyen fog maradni sajnos.
jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a cicánk egészen kiskorában került hozzánk, rengeteget játszottunk , foglalkoztunk vele, de ő is olyan lett, hogy cuki egy ideig, igényli a simogatást, jön, dorombol. Aztán meg lead egy két pofont hogy hagyjuk békén 😂Szóval vannak ilyen macskák, még azok között is akik normális körülmények között nőttek fel.
jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 abigel0000 ***** válasza:
Nekem is van egy macskám aki elvadult nem hagyta hogy hozzá érjünk csak miközben evett, de mostanra kezd kedvesebb lenni és néha hagyja, hogy simizük.
jan. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!