Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért tesz úgy a macskám,...

Miért tesz úgy a macskám, mintha hányna? (Nem vagyok még annyi idős a szüleim szerint, hogy elmenjek vele dokihoz, de ha beszélek velük akkor mindenképp mondom nekik)

Figyelt kérdés

Ma vettem nála észre egyszer, kb 10perccel ezelőtt.

Hazaértem, ugyanolyan kedvesen/vidáman fogadott mint eddig. Elfordultam hogy levegyem a cipőt, majd úgy összegömbölyödve ( nem tudom mi rá a megfelelő szó, de az a lényeg, hogy olyan pózban volt a macska mint amikor hányni szoktak) és nem jött ki belőle semmi, inkább hasonló hangot adott ki mint amikor mi emberek krákogunk, vagy mintha küszködne valamivel. Miután megsimogattam abbahagyta.

Azóta ugyanolyan bújós, aktív, jókedvű.


Egész nap volt vele itthon valaki, ő nem vett észre rajta semmit a nap folyamán.

Nemrég adtam neki a kedvenc nasijából, majd jóízűen el is fogyasztotta.


Most volt nála ilyen először.

Egy éve van nálunk, benti kandúr cica, pár nap múlva 2 éves lesz.

Köszönöm ha végig olvastad!



márc. 6. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tisztogatja magát és a lenyelt szőrt szokta visszaöklendezni.
márc. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szorcsomo lesz a problema. Adjatok neki szoroldo pasztat.
márc. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szokott kapni szőroldó pasztát? Ha nem, úgy vegyetek neki; valószínűleg a szőrgombócot próbálja visszaöklendezni.
márc. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Nem szokott kapni pasztát, de a következő bevásárláskor veszünk majd. Remélem hogy tényleg csak ennyi, rendesen rá tudja hozni az emberre a szívbajt😩

Mégegyszer köszönöm!

márc. 6. 12:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is szőrcsomó. Pasztát mindenképp kapjon, illetve ha tűri, akkor fésülgetheted is. Ezzel segítesz neki megszabadulni a szőrtől, amit máskülönben lenyelne.
márc. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az mi cicánk kb 6-7 hónaposan hányt először, rettenetesen megijedt, sírt, nyávogott közben, persze ránk is hozta a frászt rendesen. Aztán azóta semmi, szépen csendben glugyog egyet valahol, többnyire a szőnyegen persze. 😃

Lényeg, hogy ez teljesen normális és ha a macskát sem viselte meg, akkor szerintem nem is ez lehetett az első eset.

márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, tényleg!

Tűrni szokta a fésülöm, általában még dorombolást is kapok közben, csak az utóbbi időben kicsit elmaradt a fésülgetés:(


Elképzelhető egyébként jogosan, hogy nem ez volt nála az első eset, de az tuti hogy most láttam először, mert az egy év alatt, így még szerintem nem ijedtem meg 😑 szépen fogadott, na😂

Köszönöm mindenkinek mégegyszer!<3

márc. 6. 13:14
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Megcsapta a szagod 🤣
márc. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

Melegedik az idő, most kezdik el átvenni a nyári kabátot :D


Levedli a sok-sok téli szőrét, és az miatt jöhetett most elő nála a probléma

márc. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
márc. 6. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!