Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel kenjem és csepegtessem...

Mivel kenjem és csepegtessem a kiscica begyulladt szemeit?

Figyelt kérdés
Nagyon csúnyák lettek a szemei hiába ápolom. Először csak könnyezett, most már bevan dagadva és váladékozik, a szemeit alig lehet látni :S kamillás teával borogatom, és neomicyni szemcseppel csepegtetek bele, de semmit nem javult :S előtte garasone szemcseppet használtam attól még rosszabb lett :S segítsetek mit csináljak? mit csepegtessek bele? mivel kenjem? szerintem kötőhártyagyulladása lehet. Orvoshoz csak legvégső esetben viszem, mert a cicákat most fialta a macskám, ajándékba ingyen elvihető házicicák, szóval nem szeretnék 4000 ft-ot elkölteni az orvosnál, hogy csak megvizsgálja, mert nállunk ennyibe kerül, utána meg ingyen elvigyék....pénz nem kérhetek értük hiszen csak házi cicák, légyszi segítsetek, mindenképpen azt szeretném hogy meggyógyuljon
2011. jún. 1. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A garasone túl erős elsőnek, és inkább nagy cicáknak való.

Csak menj be az állatorvoshoz, vagy az állatpatikába és kérj Tiacilt-t, az macskának van.

De jó továbbá humán szerként a tobrex, és a ciloxan! A ciloxan talán a leghatásosabb...Ha nem írja fel neked az állatorvos, menj el a háziorvosotokhoz, és kérd meg írja fel valaki nevére a családban...

A kamillázás mehet mellette...sajna macskanátha, vagy kötőhártya gyulladás...és elég nehezen kikezelhető, értem azt, hogy megjavul a szemük, aztán visszaesnek...

Hagy kérdezzem már meg, ez most több kiscica produkálja, vagy csak egy?

2011. jún. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
54%
Nekem a kamillás borogatás vált be. De én nem használnék felnőttek számára gyártott gyógyszereket, szerintem azzal csak kárt okozhatsz a kiscicának. Ha nem változik pár nap alatt azért én elvinném az állatorvoshoz...nem érdekelne a 4000 Ft. De Te tudod!
2011. jún. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Két kiscica, tegnap egy másik kiscica szeme is elkezdett könnyezni. ma bemegyek az állatorvoshoz és megkérdem akkor hogy mit ajánlanának nekik.
2011. jún. 1. 09:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én évente megmentek kiscica almot, és felnevelek, és szinte mindig ez van...

Nem légből kaptam a gyógyszerek nevét, és képzeld kedves hozzászóló, ezek mind humánok, de mehetnek macskáknak is...

Én nem tippelgetek ezen az oldalon, hanem azt írom amit az állatorvostól tanultam évek alatt...

Szóval kérd az orvostól ezeket...hatóanyag szempontjából a ciloxan a legjobb, de nem tartalmaz gyulladáscsökkentőt.

Na most úgy menj az állatorvoshoz, hogy készülj fel...

A szemcseppeken kívül, szedniük kéne antibiotikumot is, meg gyulladás csökkentőt.

Antibiotikumnak kérd a summamed-et, vagy a klacid-ot, gyulladáscsökkentőnek meg prednisolon tablettát.

Beszéljétek meg az adagolást.

A két antibiotikum por alakú, és egy felnőtt macskának reggel és este borsószemnyit lehetett adni, tehát a kiscicának kb a negyedét, vagy hatodát...prednisolont pedig egy felnőtt macska egy negyed-et szedhet, csak reggel...tehát egy kiscicának kb egy gombostűfejnyit adhatunk.

Na most egy kis zacskó antibiotikum porért az én orvosom 600 ft-ot kér, és sokáig elég, egy szem prednisolon tablettáért, meg nem kérnek 100 ft-nál többet.

Mondd hogy nincs erre egy rahedli pénzed, adja ezeket.

Beszéljétek meg.

Ha sikerül, szólj, és elmondom hogy tudod a legjobba beadni nekik...

2011. jún. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi kifejezetten gyerekek számára készült szemcseppel szoktuk meggyógyítani, pár nap alatt tökéletesen helyreteszi őket.
2011. jún. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
langyosan kamillázd! igaz eltart pár napig amíg gyógyul, de nekünk mindig meggyógyult a macskánk szeme tőle
2011. jún. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az embereknek való cseppek is segítenek, a cicák egyébként is nagyon gyorsan gyógyulnak!
2011. jún. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
már 3 napja kamillázom de még nem javult :( antibiotikumus szemcseppet kapnak napi egyet...ha 1 hétig nem javul elviszem őket orvoshoz
2011. jún. 1. 13:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Tetran kenőcs. Ez jó cicáknak is, és hamar rendbe teszi a szemüket. Nekem volt itthon macskának való is, semmit nem ért, de a Tetran pár nap alatt helyrehozza.
2011. jún. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3 nap alatt mit vársz a kamillától? nem fog 3 nap alatt begyógyulni,sőt lehet hogy változást sem fog mutatni a szemük. nekem is voltak gyulladt szemű cicáim, 2 hónapon keresztül kamilláztam őket mire teljesen meggyógyultak.

a kamilla segíteni fog,de légy türelmes

2011. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!