Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát készülünk venni. Milyen...

Cicát készülünk venni. Milyen fajtákat ajánlotok (ami nem megfizethetelen)?

Figyelt kérdés

Ami tetszett (ha tudtok akkor írjatok lécci tenyésztőt hozzájuk) :

-Amerikai rövidszőrü

-Egyiptomi mau

-Brit rövidszőrü



2014. ápr. 17. 23:29
1 2 3 4
 11/31 ecsemecse ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyiért vannak ezek a cicák, de egy valamivel gyakoribb cica, a bengáli is 100.000 körül kezdődik, ebből gondolom, hogy a ritka cicák drágák. Biztos lehet akkor olcsóbban is kapni. És igen, írtam is, hogy ha nem tetszik egyik befogadható sem, akkor még mindig ott vannak a vásárolható cicák. Én ezzel semmi rosszat nem akartam, nem akartam lebeszélni a vásárlásról, csak mutattam egy másik lehetőséget is. Ne támadjatok rám, úgyis ha a kérdező venni akar, venni fog. Csak egy a lényeg, hogy a szaporítók maradjanak ki a szórásból, akkor vagy áldozzon több pénzt vagy fogadjon örökbe. :)
2014. ápr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 whiterabbit7 válasza:
0%

Én rendszeresen megyek segíteni állatmenhelyre, nagyon aranyos cicákat tudsz befogadni onnan.

Nem fogok leállni vitázni, hogy miért jobb a befogadott cica, mert nem ez volt a kérdés. Inkább csak képzeld el, hogy hazahozol egy állatmenhelyes macskát, és úgy fogsz ránézni hátralévő életedben, hogy jót cselekedtél vele mert nem altatták el.

Szerintem a betegségek jobban előjönnek a tenyésztett fajoknál, hiszen nagy az esélye, hogy közeli rokonával párosították a szülőket.

Egyébként nekem a felsorolt macskák közül egyik sem tetszik.

2014. ápr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mi gondolkodunk menhelyen meg tenyésztőn is. Ha menhelyről veszünk adnak hozzá papírokat stb. ?
2014. ápr. 19. 10:29
 14/31 ecsemecse ***** válasza:

Menhelyről papíros cicákat ritkán kapsz. Macskamentőknél gyakoribbak az ilyen cicák, oda bekerül több olyan is, aki azért maradt gazdi nélkül, mert meghalt. Köztük néha fordul elő papíros cica.


Ha viszont oltási könyvre gondolsz, az nálunk mindegyik cicához jár például, amelyik bekerül, az kapja a veszettség elleni oltást, plussz abba minden kezelése fel van tüntetve.

2014. ápr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem a betegségek jobban előjönnek a tenyésztett fajoknál, hiszen nagy az esélye, hogy közeli rokonával párosították a szülőket. "


Már elnézést, de az a szaporítás. Nem kéne keverni.


A rendes tenyésztők ilyet nem csinálnak, és ezt az a kis fecni is igazolja, amit úgy hívnak, hogy törzskönyv és látod rajta a komplett családfát az ükszülőkig. És a törzskönyvön szereplő állatok törzskönyvét is megnézheted stb. Az én macskámat 1893-ig vezettem vissza a múltkor az egyik nagy törzskönyveket tartalmazó weboldal segítségéig. És garantáltan nem beltenyésztett.

2014. ápr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 whiterabbit7 válasza:
Bocsánat, rosszul tudtam.
2014. ápr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
15%

Tökmindegy minek hívod őket, tenyészt, szaporít, ezáltal több macska születik akiket várhatóan biztos el fognak vinni, mert az tenyésztőtől való húúúú (érezd az iróniát és a szarkazmust)

Ezzel megfosztva egy ártatlan lelket a gazdához jutástól! Így hogy ennyire túlszaporodtak a macskák, nem kellene tenyészteni sem pedig szaporítani őket, szaporodnak ők maguktól is, és miről tehetnek ők? Semmiről, csak a világra jöttek. Ki mondja meg mi lesz velük? Az ember, ő egyedül tud ellenük, értük tenni! Úgyhogy ne akarja már senki megmagyarázni nekem,hogy a szaporítás és/vagy tenyésztés jó dolog! Megtiltanám! Míg a macskamentők és állatmentők befognak tavasszal egy nap 2-3 macskaalmot, ami akár elérheti a 6db kiscicák számát almonként, addig a tenyésztők örökbeadnak 1-3 cicát ezzel elvéve a helyet attól akit az utcán találtak! Ez botrányos!!!!

2014. ápr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 ecsemecse ***** válasza:
87%

Én örökbefogadáspárti vagyok (4 vivám van árokpartról zsákból, 4 ideiglenes szopisom a menhelyről, ráadásul a kutyusom is menhelyi), de azért azt belátom, hogy szaporító és tenyésztő között is van különbség. Tenyésztőnél van akár 5-6 anyamacska is, mégis csak évente 1, maximum 2 alom, ahol a szülők és a picik is rengeteg törődést, odafigyelést (idő, pénz, orvos, táp) kapnak. Nem gondolom, hogy ezeket be kéne tiltani. Akinek van pénze és ilyen macskát akar, az had vegyen. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy költ-e a vásárláskor, vagy csak örökbe fogad. Ennyi erővel tiltsuk be a ferrari gyártást, mert van úgyis annyi suzuki a kereskedésben... Ahol odafigyelnek az almokra, az csak felelős állattartás. A szaporító pedig vesz magának két tiszta cicát, akiket évente akár 3x is egymásnak enged csak a haszon miatt. Meghirdeti, hogy olcsóbban adja törzskönyv nélkül, persze, mert nem vállal garanciát a cicák épségéért. Azt valóban be kéne tiltani, de sajnos nem lehet szabályozni.


A fajtacicák tenyésztését meg már csak azért sem kéne betiltani, mert valaki nagyon nagy gondot fordított a kitenyésztésükre...

2014. ápr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
7%
ne haragudj, de nem érdekel mennyit gondoskodik és mennyit fordít rá! fordítsa arra hogy az utcán élő cicáknak legyen helyük! mert így csak elveszi tőlük! vannak elegen nem kell még több! ez csak szimpla divat és kereskedelem!
2014. ápr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 ecsemecse ***** válasza:
100%

Ez azért nem így megy! Azok a fajták ki lettek tenyésztve, hatalmas gondot fordítottak arra, hogy egészségesek legyenek, hogy kiszűrjék a beteg állatokat. Aki versenyeztetni, kiállításra akar macskát, az had vegyen már. Ennyi erővel hagyják abba a kutyák tenyésztését is, van úgyis annyi a menhelyen. Nem számít, hogy mi alkalmas rendőrkutyának, mi alkalmas mentőkutyának, mi alkalmas vakvezetőnek, mi alkalmas gyerekek mellé terápiás kutyának, (merthogy akár hiszed, akár nem, generációkon keresztül szűrik a kutyákat, hogy egy maximálisan alkalmas almot hozzanak létre,) válogasson mindenki a menhelyekről. Nem szagolja ki a drogot, mert mellé tettek egy kolbászt, kivezeti a vakot a busz elé, nekiugrik foglalkozáson a gyereknek, nem számít, legalább egy kutyát mentettünk a menhelyről...

Ez nem így megy. Nyilván neked is vannak hobbijaid, olyan dolgok, amiket szeretsz. Nem biztos, hogy örülnél, ha a "tárgyi feltételét" betiltanák.


Az meg a te dolgod, hogy fogadsz-e be vagy nem. Nem kényszeríthetsz mindenkit arra, hogy úgy gondolkodjon, ahogy te akarod, pont ezért ez egy szabad ország, szabadon választhatsz szórakozást, hobbit, kutyát, macskát.

2014. ápr. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!