Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát készülünk venni. Milyen...

Cicát készülünk venni. Milyen fajtákat ajánlotok (ami nem megfizethetelen)?

Figyelt kérdés

Ami tetszett (ha tudtok akkor írjatok lécci tenyésztőt hozzájuk) :

-Amerikai rövidszőrü

-Egyiptomi mau

-Brit rövidszőrü



2014. ápr. 17. 23:29
1 2 3 4
 21/31 ecsemecse ***** válasza:
100%

És kedves 17-es és 19-es (szerintem ugyan az vagy, de ha nem, akkor mindkettőtöknek szól)!


Az utcamacskák túlszaporodásáról nem a tenyésztők tehetnek. Az, hogy évente 3-4 kiscica tenyésztőtől kerül gazdához, az egy dolog. Hivatalos tenyésztőtől (nem szaporító, tenyésztő!!!) töredéke annyi cica nem kerül gazdához, mint amennyi az utcán van. Évi több 10.000 macska, vagy még annál is több kerül macskamentőkhöz, menhelyre, ide-oda. És akkor ők még csak azok, akik életben maradtak. Még közel ennyit pusztítanak el évente, mint felesleges szaporulatot. Tenyésztőktől szerintem jó, ha 1000-2000 macska megy ki évente, bár lehet, hogy már ez az általam tippelt szám is nagy... A gond ott kezdődik, hogy az egyszerű kinti-benti házimacskát tartók elég nagy százaléka már bocsánat, de tojik a macskájára. Nincsenek ivartalanítva, mert akkor elhízik meg nem lesz olyan szép meg egyébként is annyira cukik azok a kölyök szőrgombócok. Az emberek tele vannak tévhittel, ráadásul felelőtlenek is. Csak itt végignézed a kérdéseket, az utóbbi időben jónéhány olyan érkezett, hogy ennyi cica született, annyi cica született, vemhes a mami van teje, de nem jönnek a picik és társai. Az embereknek fogalmuk nincs arról, hogy hogyan kéne egy macskát tartani, sem arról, hogy mit okoznak azzal, hogy nem ivartalaníttatnak. Csak a menhelyeknél, macskamentőknél és tenyésztőknél divat, hogy úgy adják ki a piciket, hogy ivartalanítási kötelezettséggel. Falun 20 macskából jó, ha 1 ivartalanítva van. A macskák egymás között szaporodnak. Ezt kéne megállítani, betiltani, nem a tenyésztőket. 4 macskám van, mind ivartalanítva, de itt a faluba pl én vagyok az egyetlen, aki ezt megtette, aki beadatja az éves oltásokat, aki odafigyel rájuk. Én elsősorban ezzel kezdenék valamit. Csak ugye amíg ebben az országban egy fillér nincs, addig nem kötelezhetnek senkit arra, hogy egy 10.000-15.000 ft-os műtétet kifizessen. A kutyák chip-jéből is mekkora hepaj volt, pedig felelős gazdik már a törvény bevezetése előtt is meglépte a kutyája érdekében.


Mégegyszer mondom, én is befogadáspárti vagyok, egyszer vettünk egy papíros cicát (még gyerek voltam, anyuék vették), azóta csak fogadott cicáim vannak, ráadásul menhelyen ideiglenes gazdi is vagyok. De én a legnagyobb problémát még mindig a sok felelőtlen gazdában látom. Könnyen mondják, hogy olyan cuki picik születtek, biztos lesz gazdájuk. Aztán mégsem, a nyakukon marad, jön az ő almuk is... Itt a probléma, nem a tenyésztőknél...

2014. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van, igen ugyanaz vagyok! De nem támogatom a tenyésztést,szaporítást akkor sem!

Én is így vagyok falun, még egy embert ismerek aki ivartalaníttatta a cicáját, pedig olyan de olyan szegények hogy azt sem értem hogy nem haltak még éhen!

A kutyák chipeztetéséről az a véleményem hogy nehogy már van még aki bedől ennek a sz@rságnak! Mármint persze, kell a chip, nem így értem, hanem ahogy csinálták! Itt nem arról volt szó, hogy "jajj szegény állatkák így majd kiderül kié és haza lehet vinni"! Ez mind pénzlehúzás volt, mint az ebadó is! Nem fog ettől kevesebb ember kevesebb kutyát tartani, és nem fog nem tartani olyan sem, aki aztán megunja majd, de igenis tartani fog, csak egyszerűen nem hordja orvoshoz, nem fizet ebadót és nem chipelteti be! Úgyhogy én ennek nem dőlök be, itt nem azon volt a hepaj, hogy mennyi pénz, hanem hogy mégis miért kötelezik az embereket ilyen jogon! Nem tudom miért csinálták, de nem állatvédelemből az biztos! Pénzt nem sokat szedhettek ki belőle, az orvosok sem, mert pl nálunk a környékbelieket 1500,-ért be chipelik, mivel hogy kötelező!

2014. ápr. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 ecsemecse ***** válasza:
87%

Én sem azt mondtam, hogy tamogatom a tenyésztőket. Nem vásárolok tőlük, a kidobottakat próbálom segíteni, de aki gondos és foglalkozik vele, annak elismerem a munkáját. A szaporító és a tenyésztő között baromi nagy különbség van, a szaporítókat én is elítélem. Semmi szükség több ezer kitudja milyen betegséget hordozó cicára, csak azért, hogy az illető gazdi meggazdagodjon. Ezt valóban be kéne tiltani. De akkor abban egyet érthetünk, hogy az ivartalanítás kérdése itt az alapvető probléma... Sajnos vannak olyanok, mint akiket írtál, hogy nincs pénzük, már ők nagy gondot okoznak ebben a kérdésben. Erre még rájön az általam említett "jaj de cuki a kiscica, majd úgyis találunk gazdit a 6. alomnak is" emberek, akikkel aztán végleg megtelnek a menhelyek.


A chip-pel is igazad van olyan téren, hogy nem az állatokért ment, hanem a pénzlehúzásról, de menhelyi önkéntesként látom, hogy ha bekerül oda egy kutya, az az első, hogy nézik a chip-pet. Az utóbbi időben több kutya került haza a chip-peknek köszönhetően. A bevezetés meg a kötelezővé tétel más kérdés, az undorító, amit csinálnak. De valahol azért haszna is lett, még ha csak a menhelyek látják is az előnyt. Az ebadó megint más kérdés, normál esetben nem kéne nekem azért 10.000 forintot fizetnem, mert befogadtam egy kutyát és gondoskodok róla, dokihoz viszem, költök rá, szeretem és boldog életet biztosítok neki, de hát ez az ország már csak ilyen...

2014. ápr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
84%

Mielőtt leírnád ilyen szinten a Tenyésztőket kérlek tájékozódj!Miután a Tenyésztők is ott segítik a macskamentést ahol tudják,csak nem verik nagy dobra,mert a segítséggel nem dicsekszik a normális ember,hisz normális segíteni úgy gondolom.

Szerencsére nem minden macskamentőnek olyan a véleménye mint a tiéd,mert ha így lenne sok támogatástól esnének el.

Egy Tenyésztő milyen formában tehet a több 1000 kóbor macskáról és a sok kidobott picikről?

Ha egy Tenyésztőtől elkerült cica az utcán végzi és megtalálják,leolvassák a chipet és értesítik a Tenyésztőt akkor az onnantól nem a menhelyek terhét növelik,hisz a Tenyésztő rohan azért a cicáért.

Egyébként meg csináld végig azt amit egy Tenyésztő aztán kiabálhatsz fűt fát..

Csak egy felvetés miután utáljuk a tenyésztőket..mit vársz?dobják ki a macskáikat?

Elfogadod vagy sem az állatvilág is olyan mint a miénk,van aki jól él és van aki nyomorban,de ez természetesen nem mentesíti a felelőtlen gazdikat.Kérlek ezekután azokat szidd akik kirakják a párnapos kölyköket és ne azokat akik becsülettel felnevelik azokat akikért életük végéig felelősséget vállaltak.

2014. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem érdekelnek a tenyésztők megmondtam már! Teljes mértékben elítélem, nem tudtok meggyőzni, de szerintem nem is kell! Ez az én véleményem!
2014. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy nem tudnak meggyőzni, mert buta vagy és nem is érted a lényeget, meg a különbséget. Ezért is felesleges veled vitatakozni.
2014. ápr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy írták,buta vagy ha nem fogtad fel amit írtam,de kérlek mond meg hol ténykedsz/mentessz ha már így megosztod sokakkal a véleményed.
2014. ápr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem értitek meg, hogy nem támogatom a szaporítást és tenyésztést, mert van elég rászoruló állat az utcákon, nem kell még tenyészteni mert éppen az a divat!??

Nem mondtam hogy magyarázd el a szaporítást, mivel megmondtam hogy nem támogatom, ergo lesz@rom, nem érdekel!!!

Azért mert te olyan nagyon okosakat írsz és nem hallgatom meg, mert ami nem érdekli az embert bármilyen furcsa is,azt nem hallgatja meg, olvassa el, de már buta vagyok mindjárt! Nem érdekel mi között mi a különbség, nem támogatom, sem a szaporítást, sem a tenyésztést! És ezt meg is írtam tanácsként ide, nem értem mit kell kötekedni, ha nem tetszik a véleményem nem kell elolvasni, odébb lehet állni...

2014. ápr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 ecsemecse ***** válasza:
100%
Ez a baj ezzel az országgal. Ha valamiről én úgy gondolom, hogy nem jó, akkor már meg sem hallgatom és el sem gondolkozom rajta, hogy nem úgy van, ahogy az az én fejembe megszületett. Senki nem kérte, hogy támogasd őket. Azt csinálsz velük, amit akarsz, csak alapvető badarságokat nem kéne összehordani. Nem a tenyésztők miatt van annyi macska az utcán, hanem a fogalomnélküli állattartók miatt. Korrekt tenyésztők pont, hogy támogatnak macskás szervezeteket, mivel ők azért lettek tenyésztők, mert imádják ezeket az állatokat. Nem a tenyésztőket kéne betiltani, hanem az egyszerű házimacska szaporulatot szabályozni. Legalább odáig el kéne jutni, hogy ha a macska egy almot szült, utána ivartalanítsanak, de nem, évente várják a 2-3 almot. Nem kell támogatnod senkit, de ha a macskák sorsa egy picit is érdekel, akkor nem zárkózol el mindentől, csak azért, mert nem örökbefogadó, hanem fajtacicákkal foglalkozik. Többre tartom a felelős, gondos tenyésztőt, mint a sok hülye tizenévest, akik nem gondolkodnak és a szüleik is sötétek, mint a föld, hagyják az egészet.
2014. ápr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Aki normálisan válaszolt, annak köszönöm, de légyszi inkább privátban veszekedjetek, ne itt kommenthuszárkodjatok...
2014. ápr. 24. 18:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!