Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki tud ajánlani olcsón perzsa...

Ki tud ajánlani olcsón perzsa cicát?

Figyelt kérdés

2014. okt. 20. 19:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
13%
utolsó, azért ne mondjuk már hogy minden hosszú szőrűre ráfoghatjuk, hogy perzsa ha nincs papírja, mivel a perzsának csak erre a fajtára jellezmő nyomott, lapos, busa feje van (kivéve a csincsilla perzsának). akár adnak róla papírt akár nem, ha olyan lapos a pofija, akkor az perzsa. ha meg nem nyomott a feje, és nincs papírja, akkor valóban jó eséllyel egy keverék hosszú szőrű cicusról van (akik egyébként ugyanolyan szép macsekok).
2014. okt. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A törzskönyv a macska származási lapja, ha nincs neki, akkor nem fajtatiszta és kész. A perzsa nem annyiból áll, hogy nyomott orra van, meg hosszú szőre... Ez olyan, mintha te azt mondanád, hogy svéd vagy, mert magas szőke, kék szemű félisten/nő vagy, na de útleveled, az nincsen...

Fajtatiszta, tk-s szülőktől származó macskákat nem lehet tizenezrekért megvenni, papír nélkül meg főleg, ugyanis nincs olyan macskatulajdonos, aki az értékes macskáját összeengedné egy akármilyen másikkal... Vannak hosszúszőrű, nyomott orrú keverék macskák, amiket jópénzért eladnak, érdemes megnézni, miket mentenek ki egyszer-egyszer állatmentők, meg milyen körülmények közül.. Na de az se jobb, aki az imádott macskáját szaprítja, ugyanis van elég. Nem szabad értük fizetni és kész, így is túl sok a macska az országban.

2014. okt. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Okés, köszi mindenkinek. Szerencsére pont az előbb adta oda a szomszéd az övét... :) És az benne a tök furi, h nem is tudta h perzsára van szükségem! !!
2014. okt. 21. 17:41
 14/16 anonim ***** válasza:

11-es, de, azt mondom, hogy egy papír nélküli nyomott pofájú hosszú szőrű cica épp annyira tiszta perzsa, mint az én hosszú szőrű házi macskám. Egy korábbi kérdéshez írtam, így ezt csak bemásolom:


"Én sem azt mondtam, hogy nincsenek a fajtáknak alapvető jellegzetességei, természetesen egy hozzáértő látja egyből a dolgot. Viszont egy papír nélküli cicánál fennáll a lehetőség, hogy pl. az apai nagyapja félperzsa volt, mellé egy tiszta perzsát választottak, megszületett az apa, aki már erős perzsa jegyeket viselt, aki mellé szintén egy tiszta nőstényt kerestek, megszületett az adott kölyök, aki külső jegyeiben egy az egyben perzsa, viszont a vérét tekintve nem fajtatiszta, csak fajtajelleg. Nyilván semmi gond nincs ezekkel a cicákkal sem, nem lenézni akarom őket (nekem is "csak" utcára kidobott egyszerű házimacskáim vannak), de a kérdés az volt, hogy miből lehet biztosan tudni. Erre a válasz pedig az, hogy biztosan CSAK a papírokból lehet tudni, mert egy külsőleg perzsa jegyű, papír nélküli kiscicia felmenői között lehetett "baki", a papír pedig biztosítja, hogy valóban perzsa vérvonalból jött a cica."


Ehhez most is tartom magam. Papír nélkül ismered akár csak az apját? A nagyszüleit, a dédszüleit? Az én törzskönyves, valóban fajtatiszta kutyám tenyésztőjét ha felhívom és lekérem a kutya felmenőit, több száz egyedet küldenek ki nekem, amik valóban a fajta képviselői. Ez a tenyésztett törzskönyves és a szaporított törzskönyv nélküli állat között. Nem véletlen nincs papírja a papír nélküli állatoknak, szinte biztosra veheted, hogy az nem fajtatiszta, még ha a jegyeket hordozza is. Még egyszer mondom, a macska értékéből nem veszít, ugyan olyan szeretni való, édes pofa az összes, de a papír nélküli, az fajtajellegű keverék. Csak az a gond, hogy ezek az "olcsó fajtatiszta" cicák elveszik mind a tenyésztők lehetőségeit, mind a menhelyi, kidobott cicák lehetőségeit, mert sok embernek az a fontos, hogy milyen fajtája van, nem pedig milyen egyede. Főként itthon, keveseknek van pénze megfizetni egy igazi tenyésztőt, viszont sokkal jobb kimondani, hogy nekem egy perzsám, orosz kékem, sziámim... van, nem egy cirmos parasztmacskám, holott MINDEN cicában van valami szeretni való.


Kérdező, örülök, hogy sikerült megtalálnod a számodra megfelelő cicát, sok szép évet kívánok nektek!

2014. okt. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Valószínüleg az öreg bácsik és nénik azért is tudják 8 ezer forintért adni a cicákat,mert nem fizetnek tagsági díjjat,törzskönyvet,nem vesznek havonta több tízezerért tápot,orvoshoz se járkálnak és nem több ezer euros cicát vesznek..a tesztekről ne is beszéljünk...mert ugye minek a teszt,de ha örökletes baja lesz a cicának a 8 ezres vevők szája a legnagyobb...
2014. okt. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én 80 ért vettem,rendkívül megbánhatod ha annál olcsóbban veszel.A kevesebb nehogy több legyen..minden értelemben..

Egyébként megéri!! :)

2014. okt. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!