Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem részesitik előnyben...

Miért nem részesitik előnyben sokan a cicák menhelyről való örökbefogadását?

Figyelt kérdés

2017. jan. 11. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Te, nem volt még olyan év, hogy a buszmegállóban ne láttam volna elvihető kismecska hirdetést. Mégis mi fenének kocsikázzak el a menhelyre dárga pénzen, mikor pár háznyira is van, ráadásul ugyanúgy az utcán kötne ki, de az a macska leglább tiszta lap, nem beteges, férges, öreg, miegymás.
2017. jan. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Nekünk soha nem kellene menhelyes macska. Törzskönyves, betegségekre jól szűrt, nyugodt és egészséges szülők kiscicáját vesszük meg. Zsákbamacska kell a fenének kisgyerek mellé lakásba.
2017. jan. 12. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Sok olyan menhely/állatvédő szervezet van, ahol csak bentre adnak cicát. Ezt kikötik szerződésben.

Nálam nagyon jó dolga van a macskának, de nem írnék alá egy ilyen szerződést, mert igaz, hogy 99%-ban bent van a cicám, néha kiengedem világot látni. Nincs macskabiztos kerítésünk. Vigyázok rá és nagyon féltem, de kertes házban lakunk. Ha nem engedem ki, akkor néha kiszökik. Így inkább kiengedem, ha jó idő van, hogy a szétnézzen kertben.

Egyébként teljesen megértem a szigorú szerződési feltételeket, természetes, hogy nagyon megnézik, kinek adják oda a védenceiket.

A másik ok, hogy sajnos rengeteg kiscica születik "véletlenül", ezért ha valaki kitalálja, hogy szeretne egyet, biztos, hogy van az ismerősei között olyan, akinek épp van egy alomnyi.

2017. jan. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%

Tényleg azért, mert a kismacska stezonban a sarkon is találnának kiscicát, mindenkinek van, vagy a környezetében.

A legtöbben alapból kuscicát akarnak és nem szegény 5 éves Cilikét a menhelyről. Ne értsd félre ők is megérdemelnék a gazdit!

Ha úgy akakulna én a menhelyről is fogadnék be cicust. Ott általában ivartalanítási kötelezettség is van a macskákra.

2017. jan. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Engem mondjuk idegesít az elfajzott állatvédők buzgósága. Először érdeklődtem menhelyi macskák után, főleg azok iránt, akiknek nincs hely, és csak egy pincében vagy valahol megtűrte egy ideiglenes gazdi.


Jó hogy az adóbevallásomat nem kérték el, mindent tudni akartak, fixen nem vagyok e sorozat macska gyilkos stb. Jó értem, biztos sok a hülye, de végül inkább hagytam ezt az egész idétlenkedést, és elhoztam egy kidobott macskát vidékről, aki nem kellett senkinek.


Jelzem kapott teljes orvosi ellátást, ivartalanítottam és minőségi kaját kap, plusz bent tartom szeretetben, szóval egyáltalán nincs rossz sora, imád engem (én is őt), de ezt nincs kedvem bizonygatni másoknak.

2017. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!