Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Volt olyan papagájotok, aki...

Volt olyan papagájotok, aki mentálisan "összeomlott" a tükör miatt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kíváncsi olyanokra, hogy "hallottam róla", "ezt mindenki tudja", "a tenyésztők is megmondták" és "ez tény". Csak azok kommentjeit várom, akiknek volt/van papagájuk, aki konkrétan bekattant a tükörtől.


Tőlük szeretném kérdezni, hogy mi és hogy történt, és mi lett a végkifejlet? Annyit olvasok itt erről, de még olyant nem olvastam, aki saját élményt írt volna, mindenki hivatkozik, és "köztudomást" emleget.


Még annyit, hogy a bélgyulladás, bár a tükör okozza, ennél a kérdésnél nem téma.


Köszönöm, ha elmesélitek tapasztalataitokat.


2011. máj. 26. 23:43
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése érdekében nem vagyok tükörpárti, szeretem, ha a papagájomnak élő kapcsolatai vannak:) De érdekelnének a történetek.
2011. máj. 26. 23:50
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit kell összeomlás alatt érteni, és személy szerint nem hallottam ilyet a tükörről. Az én nimfapapagájomnak van egy kis mini kádszerűsége, az alján egy tükörrel. Ha bent van nála, akkor a kalicka alján ezt a kis kádat felborítja, belebújik és elvan az ő kis madarával, csicsereg neki, nagyon édesek "együtt" :) Általában úgy intézi, hogy én ne lássam az ő madarát :)

De. Egy idő után bekattan tőle, és elkezd agresszorkodni. Most egyedül van, de amíg többen voltak, az lett a vége, hogy egy idő után megtámadta a többieket. Először csak akkor, ha a közelébe mentek, aztán csak úgy random. Ilyenkor elvettem tőle a tükröt és pár nap alatt lenyugodott. Most hogy egyedül van, legutóbb engem támadott meg. Olyan szinten bekattant, hogy csak hosszú ujjú pulóverbe tudtam neki kaját adni, mert le akarta tépni a karomat. Csak lassan esett le, hogy megint a tükör a hibás. Kivettem és lassan de biztosan lehiggadt. Azóta nem kapta vissza.

Kis akasztós tükre is van, az nem okoz ilyet.


Hát, nem tudom, hogy erre gondoltál-e, nálunk ez megy.

2011. máj. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Igen, ilyesmire. Köszönöm, hogy leírtad:)


Arra gondoltam, hogy tele a GYK azzal, hogy tilos tükröt betenni papagájnak. Érthető az indok: nem tud különbséget tenni a saját tükörképe ill. egy másik papagáj közt (ezt tapasztaltam már én is, ha a lakásban bóklászva összefutott magával). Vagy ellenségként kezeli a tükörképét, vagy szerelemként, utóbbi esetben, ha még etetni is elkezdi, az gyulladást okoz náluk.

Csakhogy. Itt a többség egyből támad, ha valaki puszta madárszeretetből leírja, hogy tükör. Többnyire kezdő papagájosok, akik jót akarnak, de máris állatkínzóznak miatta, de eddig még senki nem írta, hogy ezt ő tapasztalta a saját bőrén, csak azt hajtogatják, amiket fent leírtam. Hogy ez tény. És mindenki tudja.


Ezért vagyok kíváncsi a Ti történetetekre, és ilyenekre, mint amit Te is írtál. Remélem, azóta is minden rendben a nimfáddal:)

2011. máj. 27. 00:06
 4/34 A kérdező kommentje:
Illetve nem 'is', hanem 'már' minden rendben.:)
2011. máj. 27. 00:06
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem valahogy kimaradt az életemből hogy állatkínzó lennék a tükör miatt. Most is van tükre, egy kicsi. Elvan vele, gondolom bele van esve. Nem eteti, és ettől nem agresszív. Antiszoc madár, hiába voltak mellette hárman, ő sosem barátkozott velük.

Ha most elvenném a tükrét, mi maradna neki? Nem fogom elvenni tőle.

2011. máj. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Akkor vagy olvastál elég GYK-t, ami nem feltétlenül negatívum most:) Nekem is volt anno tükre a papagájomnak. Egy ideje nincs, mert van helyette bőven más, de ez most nem lényeg. Csak én sem tapasztaltam negatív változást akkor, mikor tükrük volt, és most, hogy nincs. Sőt, nekem sosem foglalkoztak a tükörrel. Régen kettő volt, egy lógott a tetőről, egy meg a kalit oldalán volt, és gyöngyök voltak előtte felfűzve. Ami lógott, annak a szélét rágcsálták, mert érdekes volt nekik, hogy mozog. Az oldaltükörnél meg a színes golyók voltak tuti dolgok, sosem a papagáj bent. A mostaniaknak nincs tükrük, de ha odarepülnek az ajtóhoz, és az üvegben észreveszik a papagájt, oldalazni kezdenek, hátha meg tudják kerülni az üveget, és odamehetnek a papagájhoz:) Viccesek.


Na a lényeg, hogy tükörtől bekattant papagájok élete lenne ma az estimesém, ha megírjátok:) Köszi.

2011. máj. 27. 00:28
 7/34 A kérdező kommentje:
Nagyon este van: azt akartam írni, hogy vagy nem olvastál elég GYKt...
2011. máj. 27. 00:29
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Értem :)

Amúgy erről jut eszembe, hogy emlékeim szerint ennyire egyik madaramat sem érdekelte a tükör, csak őt.

2011. máj. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Mivel mindegyik egyéniség, tuti közrejátszik ebben is a saját belső kis világa. És, ha a tükör megőrjíthet egy papagájt, akkor véleményem szerint a tükör csak a pont az i-n, az a csuri ilyen-olyan okok miatt a genetikától az életében ért stresszig fogalmam sincs miért, de már eleve nem lehetett kezesbárány.
2011. máj. 27. 00:36
 10/34 anonim válasza:
100%
Nekem van két papagájom, és a hímnek sokáig nem volt párja, csak a ketrecen kívül egy tükör neki, azzal beszélgetett meg minden, de nem volt agresszív, bár apukámmal nem nagyon jöttek ki, mert apa mindig piszkálta, a papagáj meg mindig szórakozott vele, hogy elbújt valahova és elkezdett rettentő hangosan rikácsolni. De aztán kapott egy párt, a tükröt elvettem és kijött vele is. Amúgy ezt a bélgyulladást nem értem, hogy miért kapná? A mostani párját állandóan eteti, az szinte nem is eszik magától, max. csak inni szokott.
2011. máj. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!